Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

LfeView Prime 34 FM - ciernobiely obraz, sum, PAL-B..pomoc

vlasto_sro (11)|13.5.2004 11:06
Velmi pekne prosim o radu, ak ste sa niekto stretli s podobnym problemom. Mam vyssie spomenutu kartu. Mam kablovku SATRO v BA. Auto Scan najde vsetky kanaly (nastavena krajina je slovensko), ibaze vsetky su ciernobiele a namiesto zvuku je sum. Ak v settings manualne prepnem Video Standard z PAL-B na PAL-G alebo PAL-H obraz aj zvuk su v poriadku. Ibaze soft akoby si nepamatal toto nastavenie, pretoze vzdy ked prepnem spat na uz raz takto nastaveny kanal, automaticky sa to prestavi na PAL-B a ja mam zas ciernobiely obraz bez zvuku.
Mam Windows XP, ovladace 2.03.0.231 z lifeview.com, pouzivam na cd prilozeny softver TVR 3.00. Odtialto z tvfreak mi ovladace stiahnut nesli, navyse to vyzera ze tu je ich starsia verzia ako ta, ktoru mam ja. Vyrobca na maily neodpoveda, predajca len sporadicky...tak ziadam o radu tu.
Skusal som aj ine krajiny nastavit, pri rakusku mi ale nenaslo ani jeden kanal automaticky, pri cesku naslo vsetky, ale vznikol taky isty problem ako ked som mal nastavene slovensko.
zoom (18)|2.6.2004 11:05
Zdar, ak pouzivas aplikaciu TVR, doporucujem nastavit krajinu na Polsko. Ked som uverejnil recenziu na tuto kartu, ozvala sa mi snad miliarda ludi s rovnakym problemom ako mas ty. Zda sa ze to polsko zabera. Alebo sa vykasli na TVR a zacni pouzivat Fly2000TV ako vsetci :-)
http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder.htm
vlasto_sro (11)|2.6.2004 12:24
a este, mozno trochu paradoxne, sem pridam vlastne riesenie pre tych, co by mali podobny problem a zatulali by sa sem. Ako krajinu nastavte nieco zname (nemecko) a vsetky frekvencie zadajte manualne. Tak to funguje. Nasledne hned za tym ako druhy krok odporucam vysrat sa na TVR a stiahnut si FlyTV2000, presne tak, ako radi zoom.
Ivo Mašek (10205)|2.6.2004 12:45
Mám TV2000XP-Expert, nastaven "kabel" a "Česká rep." - nemám nejmenší problém.
Z toho vyplývá, že záleží na výrobci, a neméně na schopnosti podpory jeho vlastních výrobků.
Záleží také na OS, driverech a na schopnosti, vyznat se v tom, co vlastně mám.
Tady nelze paušalizovat a hned všechno, co se nezdaří, zavrhnout.
Bedo (6)|2.6.2004 22:22
Vykaslat sa na TVR si mal hned a Fly 2000 TV je jednoznacne najlepsi program pre karty zalozene na obvodoch SAA 713x. Aj ja mam Prime 34 a z CD-cka pouzivam iba ovladace.