Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vhodné zesílení rozbočovače signálu

Retiree (659)|13.8.2013 11:54
Zdravím,

prosím o odborný názor.
Situace: Účastnická zásuvka UPC > rozbočovač (pasivní) do dvou větví, obě větve cca 10 m.
Na konci jedné větve opět rozbočovač do dvou vstupů dvoutunerové pc karty DVB-C.
Na konci druhé větve rozbočovač, jeden vstup do tv (Samsung), druhý vstup do dvoutunerového USB donglu DVB-T (v kabelu UPC jsou oba signály, C i T).

Při sledování tv nepozoruju žádné poruchy (různé artefakty apod.), záznamy na obou větvích, z DVB-C i z DVB-T rovněž bezproblémové. Výjímky samozřejmě existují, zejména v nahrávkách (větší výskyt chyb v log souboru, který však není rušivý), ale skutečně jen občas...

Při testování pc dual-tuneru (TBS6680) se však (občas) ve větší míře vyskytují v souboru debug.log poruchy při načítání SI tabulky (Bad CRC, různě, např. každé 2 sekundy po celou dobu záznamu, někdy častěji, někdy zcela bez chyb)...

Pro eliminaci těchto poruch uvažuju o použití zesilovače, respektive aktivního rozbočovače. Soudím, že síla signálu na účastnické zásuvce je více než dostatečná pro běžné využití, zmiňované poruchy, při běžném použití zcela zanebatelné, jsou způsobeny útlumem při dvojím rozbočení signálu, atp.

Takže otázka zní: Jaký zisk zesilovače (rozbočovače) zvolit? Domnívám se, že by měl zcela postačovat zisk 5 dB, zisk větší než 10 dB by mohl působit problémy?. Při výběru beru v úvahu i konstrukční provedení, způsob napájení, ... Z tohoto pohledu mi nejvíce vyhovuje něco takového, nebo takového, tam však může vadit nadměrný zisk zesilovače.

Váš názor?
Ivo Mašek (10205)|13.8.2013 19:29
A proč ne třeba tohle? http://www.omko.cz/domovni-zesilovac-televes-5522-1xvstup-3xvystup-f/ . Já to používám asi 3 roky a naprostá spokojenost. Napájím tím 3 televize, z toho jedna má 20m dlouhý kabel od zesíku.

[ATTACH=CONFIG]24239[/ATTACH][ATTACH=CONFIG]24240[/ATTACH]


https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/23365-Informace-ze-siti-DVB-C?p=368301&viewfull=1#post368301
televes1.jpg televes3.jpg
Retiree (659)|13.8.2013 20:07
No vždyť jsem na něco podobného odkazoval, ale potřebuju jen dva výstupy. Především ale mám obavy z přebuzení některých vstupů, proto jsem pokládal dotaz a proto raději splitter s nastavitelným ziskem.... Ale dík za odkaz, na Omko jsem nekoukal...
Kde jsou dneska všichni anténáři?
Ivo Mašek (10205)|13.8.2013 20:13
Tam je potenciometr, kterým si řídíš sílu na výstupu. Jeden výstup je vyšší, další jsou nižší. Když zůstane jeden neobsazen, nevadí.
Já sem ti to postnul, konkrétně tento výrobek, z důvodu, že ho pár let používám a dle mých zkušeností je výtečný. Vyrábí se v Evropě (Španělsku), žádná Asie (to se dneska málo vidí. A každopádně bych ti nepostoval nějaký šmejd :-)
Chybu s ním neuděláš. ... ale je to samozřejmě na tobě
Retiree (659)|13.8.2013 20:25
Nic proti, ale musím řešit nejenom funkčnost, každopádně beru v úvahu...
Pavel_tempx2 (829)|14.8.2013 00:34
Televés, Alcad, Terra z Omka ;)