Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Digitalizace VHS

Agnus (19)|10.8.2013 13:03
Kdo má zkušenost s digitalizací VHS pomocí HDD/DVD rekorderu a kamery Digital8? Zkusil jsem digitalizovat VHS nahrávky (Panasonic 930 s TBC) přes DVD/HDD rekorder Pioneer(propojení přes S-video), kde se digitální nahrávky ukládají v MPG souborech. Následně jsem je z rekorderu přes Firewire stáhl a uložil opět v MPG souborech pomocí softwaru Pinnacle do PC. Nečekal jsem žádné zázraky, ale přesto nejsem s kvalitou výsledné nahrávky příliš spokojen. Chtěl bych proto vyzkoušet digitalizaci pře kameru Digital8 s analogovými vstupy, ale nemám ji zatím k dispozici. Zajímalo by mě, zdali tento způsob převodu zajistí lepší obraz v porovnání s DVD/HDD rekorderem.
geronimoh (2327)|24.8.2013 18:25
Je mi záhadou, jak jsi vytáhnul nahrávky z HDD DVD rekordéru přes Firewire. Já jsem dosáhl dobré kvality (jak to z VHS lze) nahrávkou do HQ (HQ+) režimu, poté vypálením na DVD-R ( DVD RAM, DVD -RW) a z DVD teprve kopírováním do PC. Konkrétně Pinnacle bych z toho vynechal. Kameru jsem bohužel nikdy neměl.
romana51 (355)|26.8.2013 17:28
Agnus - přes kameru Digital8 je to docela jednoduché. Mám S-VHS rekorder Panasonic NV-HS900 (s TBC) a nahrávky z kazet S-VHS (na kvalitě kazet hodně záleželo,
nejkvalitnější mi vycházely FUJI S-VHS PRO 180) jsem se výstupem z rekorderu kabelem S-VHS napojil do S-VHS vstupu kamery SONY DCR-TR8100E a tam jsem záznam nahrál na
kazetku SONY Digital8 v kameře, nebo rovnou digitálním výstupem z kamery kabelem Firewire do PC. Kamera ovšem musela mít odblokované vstupy (provádělo GIO Praha)
a v PC musí být karta do PCI slotu (některé PC a noťasy je měly integrované, ale dnes se to již nenosí). Video bylo ve formátu avi. Porovnání s DVD/HDD rekorderem
neumím, protože jej nemám. Video z VHS bude také asi o dost horší než z S-VHS. Kvalita obrazu na analogové telce byla velice dobrá a i DVD vypálené v Neru byly dobré.
Na LCD telce už to takový zázrak není. S kvalitou videa ze satelitu v HD se to srovnávat nedá a z videokamery HD také ne. Ale jako vzpomínky je to super!
josefsobotka (1)|1.5.2015 14:21
Dobrý den,
Potřeboval bych poradit ohledně převodu VHS kazet ( i těch malých z analogové kamery - Sony DCR-HC40E Pal) pomocí HDD/DVD rekordéru (přesněji Panasonic DMR-EH55). Nebo si mám pořídit nějaký konvertor s propojením USB do počítače?
KamilZ (10277)|1.5.2015 14:38
Vždyť jsi v sekci, kde se to neustále omílá, pročítal jsi si to zde vůbec?! Zrovna i dvě vlákna pod Tvým...