Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Rychlý internet a koaxiál

Ivo Mašek (10205)|4.8.2013 15:03
Někdo mě ujišťoval, že kabelovka pro svůj rychlý internet musí překopat kabeláž. Tedy vyhodit koax a nahradit ho optikou. Já vím, že všude optika na kabelovkách není., ať je to z jakéhokoli důvodu. Pro rychlý internet po koaxu existuje zařízení
http://www.minicmts.cz/produkty/minicmts/1


[ATTACH=CONFIG]24147[/ATTACH]
peto.vac (525)|4.8.2013 15:16
Nemusi nic prekopat,ja som mal ryxli net (10mega) od UPC cez koaxial a tiez ma ubezpecili,ze ked budem xciet 100megovy,tak netreba tahat ziadne dalsie kable,staci 20 rocny kabel od kablovky...
asteri (9)|9.12.2013 15:55
Proc myslite, ze by mela byt potreba optika? Zatim jsem videl vzdy rozvody po dome z koaxu a pouze "paterni" cast byla optikou. Ted jedu na koaxu 40Mbit ale nabizeli mi na nem i 240Mbit ;)
Vy jste nekde videl rozvody po dome i do bytu primo optikou?
peto.vac (525)|9.12.2013 22:16
No ja mam po baraku optiku novonatiahnutu,par rokov tam uz je a mam ju zavedenu az do bytu do zadnej izby...
RoPo (6061)|9.12.2013 22:21
A v PC máš ne zrovna levnou 10Gpbs kartu s optickým vstupem? Nebo switch s optickým vstupem? Či touter pro FTTB/FTTH?
peto.vac (525)|9.12.2013 22:41
Od Orange mam router-modem,ci konvertor,ako sa to v poslednej dobe vola...
sanchez13 (1071)|10.12.2013 02:42
Ano Orange robi na Slovensku FTTH, cize optiku az do domu/bytu. To zariadenie, ktore ukoncuje u teba optiku volaju konvertor, pretoze robi konverziu optika/metalika. Na vstupe je opticky signal z optickeho kabla, na vystupe 4x LAN porty (3 pre TV a 1 pre internet).
Vyhoda optiky az do bytu je hlavne v tom, ze nehrozi ziadne rusenie, nemoze sa stat, ze nejaky "dobrak" sused si doma zbastli rozvod po byte, ktorym zhorsi prijem vsetkym ostatnym ako sa pri koax rozvodoch casto stava, je to galvanicky oddelene, vacsia kapacita ....
To vsak neznamena, ze po koaxe nie je mozne prenasat internet. Mozne to samozrejme je, ale je to nachylne na vyssie uvedene.