Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Tip na LCD/LED 40-47 podporující USB3

Cairo (46)|30.7.2013 12:33
Prosím radu při koupě nové TV. Mám tyto priority:

1. Kvůli umístění (odraz okna ve skle) vylučuju plasmu, takže preference LCD/LED

2. Velikost 40-47, v „tenkém“ provedení do max 4-5cm hloubky, hezký design

3. Pouštět budu klasické televizní vysílání a filmy z externího HDD. Takže potřebuju, aby USB byl s podporou USB 3 a firmware zvládal všechny běžné kodeky. Na této podmínce ztroskotala většina menších televizí, proto jsem se rozhodl jít do větší. Mimochodem, existuje TV, která by podporovala přes USB HDD o kapacitě 3TB ?

4. Cena pokud možno do cca 25000 kč

5. Dálkové ovládání klasické, stejně ho přeprogramuju na podsvícené UDO. Co hodně používám je funkce „Sleep“. Rád usínám u TV a v polospánku na DO poslepu nahmatám tlačítko Sleep, zmáčknu a TV se vypne v čase podle počtu stisku tlačítka. Hodně se mi líbí Philips, třeba 47PFL6057k, ale u všech Philipsů musím na aktivaci Sleep jít do Menu a než se k tomu proklikám, tak už jsem stejně vzhůru, nepomohla ani Makro funkce UDO

6. Rád bych využil sledování archivu Ceske Televize přes HbbTV, ale nemám s tím zatím vůbec žádnou zkušenost, takže nevím do jaké míry je to v ČR funkční.

7. Původně jsem chtěl i DLNA k přehrávání filmů z NAS. Bylo by prima, kdyby to tam bylo, ale nejsem si jist do jaké míry je nyní tato funkce funkční.

8. Samozřejmě mám rád pěkný obraz, ale nejsem žádný fajnšmekr, nebudu přehrávat žádné BlueRay ani mkv, hlavní bude klasický televizní signál a DivX

Čím víc to študuju a procházím fórum, tím bezradnější jsem, proto se obracím s prosbou o radu. U Philipse mi vadí to DO, ale zase se mi líbí Ambilight. U LG krásný design, ale slyšel jsem dost stížností na poruchovost (možná jen legendy) a taky moc nevím co si počít s tím jejich atypickým DO (dá se vše klasicky naprogramovat na UDO ?). Takže zbývá asi ten Samsung. Ikdyž u staršího modelu co mám, mě trochu rozčiluje doba načtení HDD z USB- trvá věčnost než si načte obsah, ale pak už je přehrávání bezproblémové a dokonce automaticky volí ideální poměr stran, což je milé. Další značky v kamenných obchodech u nás moc zastoupeny nejsou, takže nemohu soudit.

Mimochodem, máme už dvě menší LCD a LED od fi.Sencor se kterými jsem celkem spokojen, dokonce podporuje i USB 3. Tak jsem si nechal poslat nový model většího Sencora v domnění, že naváže na tradici, ale byl jsem znechucen- to co uměly starší řady, tak řada 2013 neumí- hnusný obraz a o přehrávání přes USB nemůže být ani řeč, nechápu tento krok zpátky.

Díky předem za rady a doporučení
peto.vac (525)|30.7.2013 17:01
Riesis uplne nezmysli,ktore sa pri kupe TV neriesia...
[QUOTE=Cairo;463330]Prosím radu při koupě nové TV. Mám tyto priority:

1. Kvůli umístění (odraz okna ve skle) vylučuju plasmu, takže preference LCD/LED

2. Velikost 40-47, v „tenkém“ provedení do max 4-5cm hloubky, hezký design

3. Pouštět budu klasické televizní vysílání a filmy z externího HDD. Takže potřebuju, aby USB byl s podporou USB 3 a firmware zvládal všechny běžné kodeky. Na této podmínce ztroskotala většina menších televizí, proto jsem se rozhodl jít do větší. Mimochodem, existuje TV, která by podporovala přes USB HDD o kapacitě 3TB ?

5. Dálkové ovládání klasické, stejně ho přeprogramuju na podsvícené UDO. Co hodně používám je funkce „Sleep“. Rád usínám u TV a v polospánku na DO poslepu nahmatám tlačítko Sleep, zmáčknu a TV se vypne v čase podle počtu stisku tlačítka. Hodně se mi líbí Philips, třeba 47PFL6057k, ale u všech Philipsů musím na aktivaci Sleep jít do Menu a než se k tomu proklikám, tak už jsem stejně vzhůru, nepomohla ani Makro funkce UDO

8. Samozřejmě mám rád pěkný obraz, ale nejsem žádný fajnšmekr, nebudu přehrávat žádné BlueRay ani mkv, hlavní bude klasický televizní signál a DivX

Čím víc to študuju a procházím fórum, tím bezradnější jsem, proto se obracím s prosbou o radu. U Philipse mi vadí to DO, ale zase se mi líbí Ambilight. U LG krásný design, ale slyšel jsem dost stížností na poruchovost (možná jen legendy) a taky moc nevím co si počít s tím jejich atypickým DO (dá se vše klasicky naprogramovat na UDO ?). Takže zbývá asi ten Samsung. Ikdyž u staršího modelu co mám, mě trochu rozčiluje doba načtení HDD z USB- trvá věčnost než si načte obsah, ale pak už je přehrávání bezproblémové a dokonce automaticky volí ideální poměr stran, což je milé. Další značky v kamenných obchodech u nás moc zastoupeny nejsou, takže nemohu soudit.

Mimochodem, máme už dvě menší LCD a LED od fi.Sencor se kterými jsem celkem spokojen, dokonce podporuje i USB 3. Tak jsem si nechal poslat nový model většího Sencora v domnění, že naváže na tradici, ale byl jsem znechucen- to co uměly starší řady, tak řada 2013 neumí- hnusný obraz a o přehrávání přes USB nemůže být ani řeč, nechápu tento krok zpátky.
Díky předem za rady a doporučení[/QUOTE]
1.LCD/LED maju tiez leskly panel,treba kupit TV ktora ho nema...
2.To hadam vsetky LCD/LED splnaju a myslim ze aj vacsina plaziem...
3.USB ti uplne staci 2.0 tak ako mne a 3TB,to ako naco...???Mam 1 TB a nieje po roku a pol ani z polovice zaplneny...Ked ti uz tak velice treba 3 TB,tak kup 2x1,5 TB...Samsung podporuje najviac videoformatov... ;)
5.Jak urobis z nepodsvieteneho ovladaca svietiaci ovladac bez padnutia zaruky...???Vacsina TV ma Sleep funkciu v neakom tom menu,takze je problem ked si lahnes ist do menu a nastavit si TV,aby sa o 60 minut vypol...???Takto to mam aj ja kazdy den...
8.No na takto velkej telke by som urcite do DivXu nesiel :D Nezabudaj,ze tu uz ani HD ready film nebude taky pekny,ako trebars DivX film na neakej mensej telke...A z analogovehej kablovky budes grcat ;)

Nezabudni,ze pri Ambilight musi byt telka nacapena na stene,aby to malo ten efekt...Ten problem je u Samsungu uz vyrieseny,mam 3 roky stary model...

To nieje krok spat,ale to,ze si pozeral na maly obraz (kde aj Sencor vyzera ako normalna znacka) a potom si presiel na vacsi,cim vacsi obraz tym je na nom vidiet viac a viac nedostatkov,preto pri vacsix telkax treba ist do kvality...
KamilZ (10277)|30.7.2013 17:42
[QUOTE=Cairo;463330]3. Pouštět budu klasické televizní vysílání a filmy z externího HDD. Takže potřebuju, aby USB byl s podporou USB 3[/QUOTE]
Mimo relativní spoustu nesmyslných požadavků mě zaujal tento - k čemu potřebuješ proboha u TV výkon USB 3.0? Disky USB 3.0 můžeš strčit do USB 2.0, pouze může být třeba vlastní napájení. S velikostí disku (3 TB) to nemá nic společného.
sanchez13 (1071)|30.7.2013 18:34
[QUOTE=KamilZ;463360]k čemu potřebuješ proboha u TV výkon USB 3.0[/QUOTE]
no mozno myslel na to aby mu kopcenie filmov z PC netrvalo vecnost :-) Ale tazko hadat, kedze to nenapisal...
KamilZ (10277)|30.7.2013 19:23
JJ, ale na to mu stačí HDD s USB 3.0, nepotřebuje TV s USB 3.0.
Cairo (46)|31.7.2013 08:57
Díky všem za odpovědi. Důležitá je pro mě odpovědi, že Samsung zřejmě podporuje nejvíc videoformátů

Ještě na vysvětlenou k tomu USB 3 a 3TB. Jde o to, že už MÁM koupené HDD, z nichž většina je USB3(včetně toho 3TB) , který potřebuje vyšší proud na USB než dvojka. No vidím, že holt budu muset chodit s HDD po obchodech a zkoušet jestli to bude fungovat. Mimochodem, rozčiluje mě, že mi ve většině obchodů odmítají pustit na TV televizní vysílání
Jo a s tím DO jsem to blbě napsal, myslel jsem to samozřejmě tak, že origo DO většinou končí někde v šuplíku a vše ovládám UDO Log.Harmony

---------- Doplněno v 08:57 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 08:56 ----------

[QUOTE=KamilZ;463360]Mimo relativní spoustu nesmyslných požadavků mě zaujal tento - k čemu potřebuješ proboha u TV výkon USB 3.0? Disky USB 3.0 můžeš strčit do USB 2.0, pouze může být třeba vlastní napájení. S velikostí disku (3 TB) to nemá nic společného.[/QUOTE]

Co konkrétně považujete za nesmyslný požadavek (myšleno bez ironie, chci se poučit) ?
sanchez13 (1071)|31.7.2013 09:27
Ten 3TB disk co mas bude zrejme 3,5''. Takze predpokladam, ze ma externe napajanie. Cize uz je dolezite len zistit, ci ta TV podporuje taky velky HDD. Toto je asi naozaj najlepsie odskusat na konkretnom TV.
Alebo sa vybrat cestou MMC/HTPC potom ta nemusi trapit co TV prehra a co nie 8-)
Cairo (46)|31.7.2013 09:37
[QUOTE=sanchez13;463418]Ten 3TB disk co mas bude zrejme 3,5''. Takze predpokladam, ze ma externe napajanie. Cize uz je dolezite len zistit, ci ta TV podporuje taky velky HDD. Toto je asi naozaj najlepsie odskusat na konkretnom TV.
Alebo sa vybrat cestou MMC/HTPC potom ta nemusi trapit co TV prehra a co nie 8-)[/QUOTE]
Přesně tak, díky. Zatím mi ho žádná TV nezdetekovala, tak zajdu do obchodu vyzkoušet novější modely. MMC mám- Prodigy. Druhý 3 TB HDD je určen pro zálohu Prodigy, má extra napájení a chtěl bych ho použít u druhé TV
sanchez13 (1071)|31.7.2013 09:49
este mozes skusit rozdelit ho na PC na mensie particie (napr 2TB a 1TB, alebo 3x 1TB) a skusit, ci ho tak TV nezdetekuje... (a pouzil by som fyzicke particie, nie logicke)
Cairo (46)|31.7.2013 10:18
[QUOTE=sanchez13;463421]este mozes skusit rozdelit ho na PC na mensie particie (napr 2TB a 1TB, alebo 3x 1TB) a skusit, ci ho tak TV nezdetekuje... (a pouzil by som fyzicke particie, nie logicke)[/QUOTE]

Dobrej nápad, díky
KamilZ (10277)|31.7.2013 11:00
[QUOTE=Cairo;463417]Co konkrétně považujete za nesmyslný požadavek[/QUOTE]
Tohle:
- požadavek na port dle specifikace USB 3.0
- požadavek "firmware zvládal všechny běžné kodeky"
- uvažování nad přehrávání přes DLNA
- DivX (dnes opravdu out of date)
- v „tenkém“ provedení do max 4-5cm hloubky, hezký design" (já se tedy dívám na obraz, neobdivuji rám TV a názor sousedů je mi celkem ukradený :-) ), ale uznávám, že i já bych nějakou těžkou hnusárnu nechtěl, ale dnes jsou všechny v rámci možností OK

Požadavkem na USB 3.0, kodeky, přehrávání v TV se zcela zbytečně omezuješ. Když máš MMC, tak to vůbec neřeš (MMC to stejně zvládne 10x lépe) a kup univerzální dálku, pokud Ti to vadí. Pak se budeš moci zaměřit na obraz, což je u TV to hlavní, ne nějaké přehrávání a podobné věci. Co budeš dělat, až se např. za rok/dva rozšíří H.265? Vyhodíš TV za 25 kKč, protože ho nebude umět? Není lepší "jen" vyhodit MMC za 2 kKč?

Naopak velmi rozumný je Tvůj požadavek na HbbTV, to je věc, kterou musí u DVB-T umět TV (bohužel obrazově velmi rozumná značka Sharp s tím má v ČR stále problém, ale je šance, že to vyřeší firmware, sleduj https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32032-TV-s-funkcnim-HbbTV-technologie).

Větší poruchovost LG je pověra, všechny jsou standardní značky jsou +- poruchové stejně. Jen se LG a Samsungu více prodá, protože je to masovka, lidé (z mě neznámého důvodu) na tyhle dvě značky asi nejvíce slyší, přestože je zde spousta jiných rozumných výrobců. Protože se jich více prodá, tak je i více reklamací.

Tipy na obrazově rozumné TV za rozumný peníz máš zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35505-Pomozte-s-vyberem-Panasonic-TX-L42ET60E-Philips-42PFL5008K-Samsung-UE40F6500?p=463372&viewfull=1#post463372
Cairo (46)|31.7.2013 11:59
To KamilZ: Díky za rady a doporučení, musím uznat, že to má logiku. Teda až na ten design, ten je pro mě důležitý, prostě mám rád hezké věci, na názory sousedů kašlu, poněvadž k sobě stejně nikoho nezvu.
Jo a proč zavrhuješ DLNA ? Myslel jsem, že DLNA certifikované modely by napojení na NAS měly zvládat
Jdu studovat Tvoje odkazy a zjišťovat, které modely zvládají dobře HbbTV
Díky
radon (142)|31.7.2013 14:21
teď jsem si koupil doprodávaný loňský model Samsungu 46ES7000, myslím že všechny tvé požadavky splňuje, jsem spokojený a šel bych do něj znovu a stál mne bez pár korun 25.000 Kč. Akorát nemá DVB-T2 (potřebuješ?) a nejsem si jistý tím ovládáním SLEEP (mohu mrknout, ale také bych považoval za lepší řešení nastavit si vypnutí předem). Takže můj tip ...
KamilZ (10277)|31.7.2013 14:53
Cairo: O DLNA si přečti zde, jsou tam i odkazy zde do fóra, které také stojí za to přečíst: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=434517&viewfull=1#post434517
Cairo (46)|31.7.2013 15:44
To Radon: Díky moc za tip. Nechci oběžovat, to DO zkusím omrknout v obchodě
To KamilZ: Děkuji. To vlákno o HbbTV i DLNA jsem si už dříve pročetl (díky moc autorům za to) - závěr o DLNA jsem si udělal takový, že když je konkrétní TV zobrazena s certifikátem na stránkách DLNA, tak by to mělo šlapat dobře
KamilZ (10277)|31.7.2013 18:03
Tak to jsi si udělal špatný závěr. Certifikace znamená, že Ti pojedou základní věci (tzn. přehrávání nemnoha "formátů"), ale její součástí nejsou další věci, jako je přetáčení, titulky, volba audia apod. To už je na vzájemné kompatibilitě obou zařízení.
vivid.sk (11472)|31.7.2013 18:46
[QUOTE=Cairo;463462] závěr o DLNA jsem si udělal takový[/QUOTE]
Spravny zaver si urobis az ked budes mat "DLNA compatible" TV doma (na napieri vsetko vyzera idealne).
A ver tomu, ze rychlo zistis, ze tadialto cesta nevedie, pokial to myslis s prehravanim multimedialneho obsahu vazne.
Uz samotny mediaplayer v TV (Samsung, inde je to este horsie) je obmedzeny, aj ked castokrat ako jednoducha nahrada MMC staci. A DLNA je na tom este horsie.
Cairo (46)|31.7.2013 22:01
To Kamil + Vivid:
Moc děkuji za důležitou informaci. A omlouvám se za "hloupé" otázky, není v mých silách všechno prostudovat a jsem vděčný za rady z fóra
Cairo (46)|2.8.2013 20:45
Dovolím si (snad už naposledy) obtěžovat s dotazem. Po dlouhém studování se rozhoduji mezi Samsungy UE46ES7000 a výrazně levnější variantou UE46ES6900. Obě zvládají český HbbTV, obě mají na USB 1ampéru pro USB3, levnější varianta nemá HDTV MPEG4 tuner, má poloviční zobr.frekvenci (800 versus 400 Hz). Levnější samozřejmě nemá to ovládání hlasem/pohybem a druhý DO, což mi chybět nebude.
1. Otázka zní, zda jsem nepřehlédl něco zásadního, co levnější verze nemá (je absence HDTV tuneru zásadní ?)
2. Varianta ES7000 už moc není k dostání, za obdobnou cenu je nástupce F7000. Doporučujete starší verzi ES nebo novější F ?
Děkuji
KamilZ (10277)|2.8.2013 21:12
Nevím, co přesně myslíš "HDTV MPEG4 tuner" (tuneru je MPEG-4 úplně ukradené, ten jede na nižší vrstvě), nicméně ES6900 má MPEG-4, úplně stejně jako ES7000. F7000 má na rozdíl od ESxxxx (mimo jiné) DVB-T2 tuner. Pokud je F7000 za podobnou cenu jako ES7000, tak nemá cenu nad ES7000 uvažovat. Nicméně ES6900 bude obrazově poměrně srovnatelná (pokud nechytneš blbý panel, tak jako běžný člověk rozdíl nepoznáš). Pro mě je UE46ES6900 za 20 kKč rozumná volba (tedy pokud bych chtěl Samsung :-) ).
Cairo (46)|2.8.2013 21:20
To KamilZ:
Sakra Ty máš teda přehled, klobouk dolů. Z toho HDTV MPEG4 tuneru jem taky nebyl chytrej, takže díky za vysvětlení. Ze zdejší diskuse jsem vyrozuměl, že asi bude dobré mít přípravu pro DVB-T2, takže není co řešit, doplatím tisícovku a půjdu do F7000
No a tak to je vždycky, dám si finanční limit a vždycky ho tak o 50% přešvihnu . Nedá se nic dělat TV člověk nekupuje každý den a je třeba myslet na budoucnost :-)
Moc děkuji
vivid.sk (11472)|2.8.2013 21:27
[QUOTE=Cairo;463650]doplatím tisícovku a půjdu do F7000[/QUOTE]
To je rozumna volba, F7000 ma naviac lepsie zelezo ako 6xxx modely (= lepsi processing).
Cairo (46)|2.8.2013 22:06
To Vivid.sk: Díky za ujištění, pořád si nejsem jistý v kramflecích, takže slovo podpory povzbudí :-)
radon (142)|3.8.2013 00:15
Add) Pokud je F7000 za podobnou cenu jako ES7000, tak nemá cenu nad ES7000 uvažovat.

S tím pochopitelně souhlasím, ale to zároveň znamená, že jsem se s koupí 46ES7000 za 25k pořádně ukvapil :-(
Kde se dá sehnat nová 46F7000 za podobnou cenu?
Cairo (46)|3.8.2013 08:01
[QUOTE=radon;463662]Add) Pokud je F7000 za podobnou cenu jako ES7000, tak nemá cenu nad ES7000 uvažovat.

S tím pochopitelně souhlasím, ale to zároveň znamená, že jsem se s koupí 46ES7000 za 25k pořádně ukvapil :-(
Kde se dá sehnat nová 46F7000 za podobnou cenu?[/QUOTE]

Neukvapil.
1. Za cenu 25k jsem ji nikde neviděl, takže to je dobrej kauf
2. V eshopu elektrochram.cz píšou, že ES řada je vyprodána a nabízí F řadu za stejnou cenu. Tak jsem se zaradoval, ale až při psaní objednávky jsem zjistil, že to je bouda, takže zklamání.


Dodatek:
Tak jsem firmě elektrochram.cz křivdil, opravdu nabizi v akci UE46F7000 za cenu ľoňského modelu, t.j. 29500,-. Už jsem ho objednal
Cairo (46)|3.8.2013 20:34
Tak v pondělí by telka snad měla přijít, už se fakt těším. Doufám, že za ty prachy nebudu zklamanej. Hned otestuju ten "clouding efect". A v této souvislosti se chci ještě zeptat- jak mé nezkušené oko pozná, zda je panel dobrej a nedělá clouding efect ? Počkat až bude noc a u tmavých scén pozorovat prosvětlování ? Nebo je na to nějakej fígl ?
peto.vac (525)|3.8.2013 23:44
Tmava miestnost a tmava scena,idealne na "pozorovanie" cloudingu...
KamilZ (10277)|4.8.2013 06:31
Stáhni si testovací obrázek a uvidíš: https://www.google.cz/search?q=clouding+test&tbm=isch

Ale měj rozumně nastavenou TV. Když nepřirozeně nastavíš obraz (jas naplno apod.), tak to bude vidět na všech.
Cairo (46)|4.8.2013 08:18
To Kamil a Peto: Děkuji pánové
Cairo (46)|7.8.2013 12:19
Tak TV už je doma. Zatím se vše jeví bez problémů, obraz perfektní. Těch soft.funkcí co to má, to budu studovat měsíc.
Jediné co mě zklamalo, že na stojanu TV nelze natáčet do stran- to jsem bral jako samozřejmost a nechápu, že tato možnost zde není
Cairo (46)|8.8.2013 13:58
[QUOTE=Dalko;463907]FYI - https://www.tvfreak.cz/recenze-samsung-ue46f7000-televize-co-vas-vidi/5117[/QUOTE]

Díky za odkaz, tuto recenzi jsem přehlédl. Jinak první zážitky celkem dobré, akorát nemůžu rozjet zvuk 5.1 do zesilovače (viz samostatné téma) a zatím jsem nenašel, jak se dostat do archivu CT na HbbTV, ale to se snad časem vyřeší
konas (66)|9.8.2013 12:24
USB 3.0 mají LG LA960V, LA860V a LA790V