Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Problem s TMPGenc

okno_tvf (56)|13.5.2004 11:04
Mam nasledujici problem. Najednou mi zacal Tmpgenc 2.5 plus predelvat obraz. Drive kdyz jsem mel film 16:9 tak mi pri tvorbe SVCD pridal cerne pruhy nahoru a dolu. Nyni najednou roztahuje video a nevim cim to muze byt. Zkousel jsem preinstalovat ale dela to zase.

Dalsi problem je s titulkama. Pridavam titulky pomoci Vobsub filtru primo TMPGenc, ale zjistil jsem, ze mi zobrazuje jen nejake titulky. Titulky co se mi normalne pri prehravani avi+titulky zobrazi se obcas nezobraziv tmpgenc. Zkratka to nektere vety z titulku nezobrazi coz je docela problem.
Nejake reseni?
Vojto (55)|14.5.2004 16:35
S titulkami ti neporadim, ale vysledny format spracovavaneho videa sa v TMPGEnc da nastavit - je tam niekolko moznosti (Keep Aspect Ratio, Full Screen, Full Screen Center atd.), skontroluj si, co tam mas nastavene a podla potreby zmen to nastavenie. Ak si nie si isty, urob iba kusok filmu a skontroluj vysledok. :BB:
AleK (814)|14.5.2004 23:57
okno - koukni ke mě tam to máš vše :BB:
okno_tvf (56)|16.5.2004 23:26
AleK: zkusim asi ten tvuj postup, je ovsem o hodn zdlouhavejsi nez pouziti VObSub - kdybych jen vedel proc to blbne.
AleK (814)|17.5.2004 06:49
okno - to máš pravdu na 1800 Athlonu je to tak na 6 hodin při nejlepší kompresy, ale zase to funguje mám to vyzkoušené a to už vážně mnohokrát :-D
ramazo (2)|18.1.2005 10:14
Pokusal som sa pomocou programu TMPGEnc previest filmy avi do mpg1
(kvoli prehratiu v pc, kde nie je mozne nainstalovat kodeky pre avi). Priblizne u jednej stvrtiny filmov to ide bez problemov. U zvysnych prevod trva 3x dlhsie a vysledok - film bez zvuku.

Preco?
ramazo (2)|18.1.2005 10:33
Odpoviem si sam :-)
Navod som nasiel na stranke
http://svcd.borec.cz/svcd/index.php

Problem bol v kodovani zvuku.
Ked som zvuk vytiahol pomocou programu AVI audio decompressor
prevod uz ide bez problemov

som hepy
AleK (814)|18.1.2005 10:38
no vidíš aspoň někomu to je k něčemu dobré :BB: