Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Dune HD SMart B1 × nahrávání z TV - zasekává se

Nikoloki (55)|28.7.2013 13:00
Při nahrávání z HD programů ČT1, ČT2 A ČT4 sport se mi zadrhává obraz i zvuk (jak zobrazovaný, tak do nahrávky) a ne a ne se toho zbavit.

Původně jsem nahrával na rychlou flashku 64 GB (zápis by měla mít přes 25 MB/s), občas se zadrhlo, někdy zakouslo. Jelikož flashky přece jen nejsou určené pro realtimové zápisy, tak jsem ji nahradil 256 GB externím SSD, večer jsem pustil nahrávání ČT1 HD, po chvíli se nahrávání zakouslo. Protože to SSD bylo připojeno ještě přes USB přepínač (2 USB-B vstupy a 1 USB-A výstup - pro jedno zařízení ke 2 počítačům) a ještě USB hub, tak jsem ho pro jistotu zapojil přímo do předního USB výstupu Dune a pak to chodilo. Předevčírem jsem SSD jenom přehodil z předního do zadního USB výstupu a včera večer se zase začalo nahrávání HD stanic zadrhávat. Vrátil jsem SSD do předního USB, zadrhává se :-( …

SD programy se při nahrávání nezadrhávají a taky pokud nenahrávám, tak se nic nezadrhává a TV funguje perfektně.

Jelikož záměrně používám firmware 110606_1315_update1, protože s novějšími firmwary mi TV nefunguje (některé stanice vypadávají do hlavního menu, popřípadě zakousnou celý Dune), tak jsem dnes ještě zkusil nejnovější firmware 130515_2104_b6. I když v něm jsou pro mne podstatné chyby či nedostatky, tak TV s ním sice asi chodí, ale bohužel se mi nenaladí ČT sport HD, takže jsem se vrátil k firmwaru 110606.

Pro jistotu jsem ještě znovu naladil TV stanice, abych vyloučil, že u nich došlo k nějaké změně parametrů, která by způsobovala ono zadrhávání, ale je to furt na pytel. TV signál je OK - síla 80% a více, chybovost je nulová.

Obávám se, že hardware Dune to rychlostně nezvládá a zadrhává se či zasekává při dlouhodobějších vyšších datových tocích, ale těžko to identifikovat … (Při "mluvících hlavách" se mi nahrávání HD programu nezaseklo …)

Má někdo s Dune zkušenosti s nahráváním z TV?
Má někdo představu, proč se to zadrhává/zakousává a co lze proti tomu podniknout?
Neví někdo, zda nedošlo k nějaké změně v Regionálním muxu 7, který programy ČT HD vysílá?


Děkuji všem za případné rady a podněty.

P.S. Jako "zadrhnutí" míním to, že se obraz zastaví pouze na chvíli a pak to pokračuje, jako "zakousnutí" míním to, že se obraz zastaví a už to dál nehraje.
Nikoloki (55)|27.4.2015 18:45
Jako chytrá horákyně: vyřešeno/nevyřešeno (?) - šlo o chybu opravenou počínaje firmwarem "140425_0132_b8" (Bugfix: recording could crash in some rare cases). Protože jsem firmware už moc nesledoval, tak jsem tuto opravu objevil až letos začátkem března, nainstaloval jsem firmware "140827_0132_b9" a zasekávání se už neobjevilo. Ale nový firmware u DVB nezobrazoval program guide, nebo alespoň info o právě běžícím a následujícím programu, takže jsem čekal na novější firmware, jenomže v půlce dubna po instalaci "150227_0032_b9" se mi nahrávání začalo samovolně ukončovat, a i když jsem se okamžitě vrátil zpět k "140827_0132_b9", tak se krucipísek i nadále občas stane, že se nahrávání samo ukončí.

Používá vůbec někdo Dune pro nahrávání z TV a ví eventuálně co s tím? Popřípadě i jak docílit, aby se mi zobrazoval program guide?

Díky všem za případné rady …
jaydoo (542)|20.7.2015 16:44
No ja ho nepoužívam na nahrávanie, ale som si všimol, že v poslednom čase niektoré HD ripy m ineprehrávaju zvuk. Je tam ticho....Su to take, čo maju v mediainfo napisane Audio A52