Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc s TV Sony Bravia KDL- 40HX751 - ako zastaviť režim ukážky?

cupilupi (27)|24.7.2013 21:46
Kúpil som stereo farebnú telku Sony Bravia KDL- 40HX751 a po týždni stále neviem vypnúť režim ukážky a nabieha mi každé dve minúty na obrazovku. Je to asi cez tretinu obrazovky raz hore potom dolu potom sa obrazovka rozpolí a ukazujem mi režimy krajšieho obrazu 400Hz a podobne... Nevadí to úplne, možno by som si aj zvykol, lebo je to také polopriesvitné, ale občas cez to nevidno hercov. Nevie niekto kde by som to mohol vypnúť, čo som už úplný debil... dik
vivid.sk (11472)|24.7.2013 21:49
Ze si z nas robis srandu?
cupilupi (27)|24.7.2013 21:51
[QUOTE=vivid.sk;462883]Ze si z nas robis srandu?[/QUOTE]

ne ne srandu si nerobím toto sa mi ešte v mojom elektronickom portfóliu nestalo, že by sa mi niečo nepodarilo vypnúť, alebo zapnúť.. chcel som sa ísť aj opýtať do obchodu, ale chcel som na to prísť sám zatiaľ sa nepodarilo tak skúšam radu na tomto fóre a do obchoďáku až ako poslednú možnosť..
vivid.sk (11472)|24.7.2013 21:56
Bud tam mas rezim predajna, alebo zapnuty demo rezim pre MotionPlus (ci ako to Sony vola, pozri do navodu).
- v prvom pripade je nutne spravit factory default a pri zapnuti zvolit "pouzitie v domacnosti" (nie rezim predajna!).
- v druhom pripade treba v nastaveniach najst tento rezim a skusit ho deaktivovat, resp vypnut rezim "ukazka".

Zacal by som druhou moznostou, lebo v pripade prvej budes musiet TV kompletne nastavit nanovo.
cupilupi (27)|25.7.2013 08:06
[QUOTE=vivid.sk;462886]Bud tam mas rezim predajna, alebo zapnuty demo rezim pre MotionPlus (ci ako to Sony vola, pozri do navodu).
- v prvom pripade je nutne spravit factory default a pri zapnuti zvolit "pouzitie v domacnosti" (nie rezim predajna!).
- v druhom pripade treba v nastaveniach najst tento rezim a skusit ho deaktivovat, resp vypnut rezim "ukazka".

Zacal by som druhou moznostou, lebo v pripade prvej budes musiet TV kompletne nastavit nanovo.[/QUOTE]

No zatiaľ som žiadny režim predajňa a domácnosť nenašiel. V návode nič nepíšu ani v elektronickom priamo v TV. Je tam v nastaveniach režim ukážky a zrušiť ale keď to zadám tak sa zruší len práve prebiehajúci režim ukážky a po pár minútach znovu nabehne. No šak uvidíme ešte skúsim pošťukať..
cupilupi (27)|25.7.2013 23:49
[QUOTE=KamilZ;462896]http://www.ehow.com/how_8288135_turn-demo-mode-sony-tv.html

https://la.en.kb.sony.com/app/answers/detail/a_id/30815/c/65,75/p/61659,62766,72571/
[/QUOTE]


"Ukážkový režim je funkcia používaná maloobchodníkmi.
Možnosťou, ako rýchlo vypnúť demo režim: Stlačte a podržte tlačidlo HOME, tlačidlo na pravej strane televízora po dobu dlhšiu než 10 sekúnd, kým je televízor zapnutý."

Diky Vám za ochotu a diky KamilZ podľa tvojho odkazu sa mi to podarilo vypnúť podržaním tlačidla vzadu na telke na 10 sekúnd. Na to by som asi neprišiel ja hlava dubová...
Možno ešte s novou telkou nejaký problém vyskočí, napríklad ako si nasadiť 3D brýle tak buďte v pohotovosti.. TV Freak fórum pomohlo. Tak ešte raz dík. Ahoj.