Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung vs. LG vs. Panasonic - která je lepší?

LaininCZ (4)|23.7.2013 19:23
Dobrý den,
přišel čas na novou televizi, tak jsem začal hledat a našel si čtyry kandidáty.
Jediný problém je, že v tom nejsem expert a takové ty "hlavní rozdíly" nepoznám. A tak Vás moc prosím, jestli by se tady někdo nenašel a nemohl mi pomoci s pro mě těžkým výběrem mezi:
Samsung PS60F5500
Panasonic VIERA TX-P55ST50E
LG 60PZ950
LG 60PH670S

Záleží mi hlavně na kvalitě obrazu a 3D.

Předem děkuji za odpovědi expertů i lajků.
KamilZ (10277)|23.7.2013 19:35
To žádné těžké rozhodování není, ST50 je podrtí. Teď je navíc za poměrně solidní cenu, o jiné bych neuvažoval. Ostatně si přečti tohle: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/35448-Plazma-60-bez-3D-ne-smart
Předpokládám, že máš ověřeno, že plazmu sneseš a vyhovuje Tvým plánovaným podmínkám uživání: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=434789&viewfull=1#post434789

PS: 3D na na prd úplně na všech.
Karel72 (428)|23.7.2013 20:29
Přesně tak není nad čím přemýšlet
LaininCZ (4)|23.7.2013 21:23
Děkuji pánové, potrápí vás ještě něčím, nevíte zda je na trhu ST50 v 60"? :D
lastopia (92)|23.7.2013 21:28
LaininCZ (4)|23.7.2013 21:32
No 65" je pro mě moc, spíš tu 60", ale ta asi není no ...
lastopia (92)|23.7.2013 21:34
55 a pak 65 ...
matusco (376)|24.7.2013 09:57
[QUOTE=KamilZ;462820]To žádné těžké rozhodování není, ST50 je podrtí.[/QUOTE]
Pri vsetkej ucte, prosil by som jeden relevantny odkaz na vierohodnu recenziu 60ph670s... Inac mi to pride len ako naucene a dookola opakovane klise: 1. pan 2. sam 3. lg :-(
KamilZ (10277)|24.7.2013 10:44
Klidně i při neúctě :-)

"naucene a dookola opakovane klise": to není "klišé", ale dosavadní zkušenosti. Nebo myslíš, že se stal u LG zázrak a najednou začalo dělat plazmy srovnatelné s Panasonicem? Navíc se porovnává 60" LG model 2013 za 27 kKč s 55" Panasonic 2012 za stejnou cenu. Když odhlédnu od toho,že srovnatelné 2013 jsou dražší jak 2012 (které jsou ve výprodeji), tak je tu ještě rozdíl 5", který je tak velkých úhlopříčkách vzhledem k ceně také zásadní.

Z dosavadních ohlasů letošní nejvyšší modely Panasonicu a Samsungu jsou celkem vyrovnané, takže to pořadí "1. pan 2. sam" už tak nemusí v této kategorii platit.
matusco (376)|24.7.2013 13:32
Podla toho, co pise zakladatel vlakna sa domnievam, ze chce lacnu velku plazmu. Preto vybera medzi lacnym Samsungom, "flagship PDP" LG a minulorocnym mensim Panasonicom strednej triedy (presne v strede medzi XT,UT a GT,VT). Tiez si nemyslim, ze LG vyraba zazraky a jeho PH6700/PH670s sa nemoze rovnat s "flagship" od ostatnych vyrobcov. Ale neviem preco by som bohorovne tvrdil, bez akychkolvek relevantnych reviews, ze LG flagship 2013 je horsi ako Pan "mid range" 2012 a k tomu v mensej uhlopriecke. Mozno je to naozaj tak, ale chcelo by to jednoducho bez predsudkov otestovat a potom radit/rozhodovat sa.

Ak by som ja stal pred takou volbou (co najvacsia uhlopriecka pri co najmensom rozpocte), volil by som mozno medzi tymi istymi modelmi ako zakladatel vlakna. Vedomy si toho, ze Pan a Sam robia tohto aj minuleho roku kvalitne flagship PDP (co s vyberom v podstate nema nic spolocne), vobec by som sa nerozpakoval z tejto konkretnej volby skusit tohtorocny top LG model. Odbornych recenzii nan je malo - ak vobec nejaka je (ja som nenatrafil na ziadnu).
Uzivatelskych (EN, FR, DE fora, amazon, ...) uz je dost a prevazuju pozitivne.

Takze moje laicke odporucanie: radsej o 5" vacsiu a vybavenejsiu 60PH670s. Ale chcelo by to nazivo vidiet, otestovat si Magic Remote, prip. pockat na odborne recenzie a objektivne zmeranie parametrov (cierna, farby, input lag, ...)a
KamilZ (10277)|24.7.2013 15:22
To, jestli chtěl co největší plazmu za málo peněz musí říct tazatel, ale z jeho věty "Záleží mi hlavně na kvalitě obrazu a 3D." to rozhodně nesoudím. Naopak, chce z toho výběru nejlepší obraz. A pokud by tomu tak bylo, tak nedává smysl do výběru zařazovat ST50, která je menší.

"bohorovne" nic netvrdím, píšu jen svůj názor a dávám argumenty, které mě k tomu vedou. Těžko seženeš stejný test na ST50 + PH6700 a dva rozdílné testy nemají pro přímé porovnání moc cenu. Já raději naopak koupím v těchto rozměrech o 5" menší, ale kvalitnější TV. Pokud LG začalo dělat srovnatelný model, který je:
a) o několik (hodně) tisíc levnější (cena za 2012 a 2013),
b) ještě o 5" větší,
tak je jen dobře, ale prostě tomu nevěřím. Kladné ohlasy zde najdeš např. i na "šrot" LG LS570, ale rozhodně ji nebudu doporučovat člověku, který má ve výběru i např. Panasonic ET50.
Hudlanek (18)|24.7.2013 16:38
Pokud se nepletu, zaregistroval jsem během poslední 3-4 měsíců zprávu, že Panasonic i Phillips zvažují ukončení výroby plazem a jednají o jejich nákupu s LG Display.. Pokud je to skutečně takhle, tak přeci ten rozdíl nemůže být velký, ale naopak.
KamilZ (10277)|24.7.2013 17:39
To vůbec nic neznamená. Pioneer také skončil (paradoxně u Panasonicu, který to pak kompletně zaříznul), přestože byl nejlepší. Nicméně co píšeš jsem nezaregistroval. Pouze to, že Panasonic zvažuje zastavit vývoj plazem (LCD panely bere letos od LG). Je zde na fóru ohledně toho diskuze, včetně odkazů na dementování ze strany Panasonic, dohledej si to. Co se týká Philips, tak ten dělá plazmy? O tom tedy nevím. Svou LCD divizi tuším nedávno prodal, také je to zde na fóru.
peto.vac (525)|24.7.2013 22:21
TX-P50VT60E je tohtorocny model,ak sa nemylim,kedy prisiel na trh...???
Ako to je s tunermy a nahravanim?Ak xcem digitalne pozerat TV a aj nahravat (iny program) potrebujem 2x CI kartu (STB neberem do uvahy)...???Alebo naco ma 2x CI slot...???
peto.vac (525)|24.7.2013 23:49
Jaj a to iste asi plati aj pri: 3x Vstup pre anténu,vsak...???
Ma teda hore uvedeny model 2 tunery...???Nevies kedy sa objavil na trhu...???
NeoPDP je lepsia plazma-nova texnologia,ci len vlastne pomenovanie niecoho,co uz na trhu je...???
tdlmarek (1566)|25.7.2013 08:25
peto.vac: Předem se moderátorům omlouvám za off-topic, ale nemohl by jsi zkusit psát alespoň trochu jako člověk? Číst tvoje příspěvky je docela utrpení. Věty má ukončovat jedno interpunkční znaménko, za ním se píše mezera, a mám dojem, že i ve slovenštině existuje písmeno "ch".

Na jednom z mých oblíbených diskuzních fór existují pravidla jako např. "All posters are to make an effort to communicate clearly" nebo "Do not sign your posts", a v jejich duchu se za podobné příspěvky automaticky udělují penalizace. Říkám si, že nám by to tu někdy taky neuškodilo.
LaininCZ (4)|25.7.2013 14:49
Tak si asi koupím těch 65" :) sedačku od zdi s televizí mám cca 4 metry, myslíte, že je to pro 65" akorát?
KamilZ (10277)|25.7.2013 17:14
Záleží i na zdroji signálu. Pokud máš dostatek HD, tak nepochybně ano. U SD (nebo DigiTV :-) ) to v případě méně kvalitní TV může dopadnout všelijak...
Dagy2 (3153)|26.7.2013 16:06
[QUOTE=vivid.sk;462888]Potrebujes dvojity tuner a patricny fw, ktory ich vie aj obsluhovat (co je nemenej dolezite). 2xCI nepotebujes - nie je nato dovod. 2x Slot je nato, ak mas karty od roznych providerov (napriklad rakusku, cesku, anglicku, .....) aby si mohol dane kanaly sledovat, a nebolo nutne vymienat karty.[/QUOTE]

vivid to máš odskúšané sám a videl si to na vlastné oči že to tak funguje?
Napríklad taký Panasonic SAT/HDD s dvomi tunermi a dvomi CI slotmi nevie naraz jeden program nahrávať a druhý sledovať. Pretože tunery sú zapojené tak ako sú zapojené a sw vie obslúžiť len jeden tuner s kodovaným programom.
Takže u telky (so skúsenosťami ako dnes telky (ne)zvládajú jednoduchý DVB-S2 tuner, ladenie, triedenie programov, nahrávanie) by som bol s takýmito tvrdeniami sakra opatrný pokiaľ nevidím na vlastné uši a nepočujem na vlastné oči.
peto.vac (525)|26.7.2013 18:03
Taky Samsung UE46F8000 dokaze jeden program sledovat a dalsi nahravat,alebo jeden program sledovat priamo na TV a dalsi program (po sparovani so zariadenim) sledovat na mobile/tablete...Takze by som ocakaval ze aj Panasonic to dokaze,no odskusane to nemam...
KOCOUR65 (653)|26.7.2013 23:20
panasonic vt a zt tohle dokaze - ale k cemu je to dobre kdyz muzu doma sledovat tv program na normalni tv a nejaky malinky mobil tablet monitor pc me nezajima ?????????????
peto.vac (525)|27.7.2013 01:45
Tak to ani mna,ale mozem nahravat jednu stanicu a ledovat druhu...Alebo sa mozes kupat vo vani a na tablete mozes kukat telku,vyuzitie je len na tebe...
vivid.sk (11472)|27.7.2013 22:46
[QUOTE=Dagy2;462998]...[/QUOTE]
Mas pravdu, uz som bol na to upozorneny. Nie je to az take samozrejme, ako deklarujem. Pomylil som si to s univerzalnou citackou v lepsich STB, kde staci naozaj jedna karta (a teraz nemam na mysli Technisat :D).

Ja som vychadzal s tohto prispevku pri aktualnych dvojtunerovych samsungoch, kde by som nepredpokladal, ze chlapik ma dve UPC karty. Samozrejme, mozem sa mylit, na vlastne oci som to nevidel. Staci sa vsak dotazat v danom vlakne, ci to takto funguje.
peto.vac (525)|27.7.2013 23:19
Diky,pozrem...
martina4 (62)|27.7.2013 23:41
Ber VIERA TX-P65ST50E, mam ji doma novou a super. Neni vubec velka,snesl bych i vetsi. Martin
Edguy11 (8)|28.7.2013 16:13
V žádném případě neber plazmu panasonic TX-65ST50E,je strašně poruchová.....nemám ji ještě ani dva týdny a už je v dolním pravém rohu vypálený flek jak dvoukoruna,koupil jsem jí přes Mall a teďka řeším reklamaci.Zítra se mi mají ozvat co s tím,pak ti dám vědět jestli do toho jít a nebo ne....
KamilZ (10277)|28.7.2013 16:49
[QUOTE=Edguy11;463149]je strašně poruchová[/QUOTE]
Opravdu zajímavý závěr na základě jediné zkušenosti.
KOCOUR65 (653)|28.7.2013 17:58
a co jsi na ni poustel ze je tam vypaleny flek - jak se to projevuje - pri cem je to videt - je to divne takto male misto - nemuze to byt treba nejak poskozeny panel.
Ivo Mašek (10205)|28.7.2013 19:34
[QUOTE=Edguy11;463149]V žádném případě neber plazmu panasonic TX-65ST50E,je strašně poruchová.....nemám ji ještě ani dva týdny a už je v dolním pravém rohu vypálený flek jak dvoukoruna,koupil jsem jí přes Mall a teďka řeším reklamaci.Zítra se mi mají ozvat co s tím,pak ti dám vědět jestli do toho jít a nebo ne....[/QUOTE]
jestli ji vyčistí (každá plazma to umí), tak si připrav penízky.
Karel72 (428)|29.7.2013 11:31
Panasonic 65ST50E ted v akci za nějakých 29999 kč to je parádní cena
kubko333 (4)|13.11.2013 21:15
Momentálne som našiel modely LG 60PH670S a Samsung PS60F5500 za približne rovnakú cenu. Výbavou sa dá povedať, že sú porovnateľné. K samsungu sú v balení dodávané aj 2X aktívne 3D okuliare (k LG nie, treba dokúpiť osobitne).
Ktorý z uvedených TV je lepší z hladiska kvality obrazu?
A teda pre ktorý by ste rozhodli?
Prípadne napíšte nejaké osobné skúsnosti s danými modelmi.

Ďakujem
kubko333 (4)|27.11.2013 18:32
Tak nakoniec som kúpil ten Samsung. Ako absolútny laik môžem povedať, že kvalita obrazu mi pripadá OK :-) Celkovo zatiaľ spokojnosť. Zatiaľ sa navzájom spoznávame. Tie 3D okulky čo k tomu dávajú nie sú bohvie čo, lebo nemajú božné krytie očí a teda osvetlenie ktoré preniká do oka z boku okuliarov, trošku kazí ten dojem 3D, resp. človek vníma okrem obrazu pred sebou aj to okolie v periférii oka mimo škuliek. Takže to bude chcieť nejaké lepšie okuliare, ktoré budú mať boky k lícam zakryté.

Mám jeden problém s napojením na wifi router.

V domácnosti mám wifi router na ktorý mám napojený externý harddisk cez USB a takto môžem pozerať na akomkoľvek počítači cez wifi to čo je na disku. K telke mám ten wifi router pripojený cez kábel. Wifi router televízor nájde a zobrazí v pripojených zariadeniach, ale v ňom už nevidí ten disk. Dá sa niečo s tým urobiť aby to videl. Keď disk napojím cez USB napriamo na telku, tak ide bez probs, ale zas je disk mimo domácej siete. A nie je mi praktické to takto prehadzovať, aj keď ten disk a router je hneď vedľa telky.
Ešte otázočka, neviete, či sa na tento model dá pripojiť bezdrôtová klávesnica. Zatiaw žiadnu nemám, ale plánujem kúpiť a či mám vyberať nejakú "special" alebo fungujú všetky (ak telka takúto funkciu má).

Vďaka za odpovede
RoPo (6061)|27.11.2013 20:39
k disku v routeru: TV pracuje přes síť jako DLNA klient a na druhé straně musí být DLNA server (UPnP), což tvůj router neumí nebo umí, ale nemá v nastavení routeru toto povoleno.
kubko333 (4)|29.11.2013 17:55
No v nastaveniach routra som mal UPnP povolené (viď obrázok), ale aj tak nič. Ešte poviem , že disk mám rozdelený na dve sekcia, jedna FAT32 (tú dokáže router čítať, druhá NTFS s tou má občas problémy).

Ešte je tam aj funkcia AiDisk, s tým to nemôže mať niečo spoločné?

S nastavením siete toho moc veľa neumím :-(
UPnP.jpg AiDisk.jpg
kubko333 (4)|30.11.2013 16:12
[QUOTE=kubko333;474419]No v nastaveniach routra som mal UPnP povolené (viď obrázok), ale aj tak nič. Ešte poviem , že disk mám rozdelený na dve sekcia, jedna FAT32 (tú dokáže router čítať, druhá NTFS s tou má občas problémy).

Ešte je tam aj funkcia AiDisk, s tým to nemôže mať niečo spoločné?

S nastavením siete toho moc veľa neumím :-([/QUOTE]


Tak nakoniec to ide (na tom FAT32), telka si vytvorila na HDD svoje priečinky a keď som do nich filmy nakopčil, tak to išlo, takže všetko OK.
RoPo (6061)|2.12.2013 10:43
[QUOTE=kubko333;474529]Tak nakoniec to ide (na tom FAT32), telka si vytvorila na HDD svoje priečinky a keď som do nich filmy nakopčil, tak to išlo, takže všetko OK.[/QUOTE]

Tak pak router neumí NTFS formát, kterým byl pravděpdoobně disk formátován. Složky (po slovensky priečniky) si vytvořil router ne TV.
tarbell (1)|4.2.2014 12:23
Dobrý den. Potřebuji poradit s koupí velké televize do obývacího pokoje o ploše cca 50 m2, 8x3 m, místnost je velmi světlá, ze všech stran prosklená, vzdálenost sedačky od zdi cca 5,3 m. Televize běží od 8 hod. od rána do půlnoci. Cena televize od 20.000 Kč do 60.000 Kč. Zdroj signálu je HD satelitní přijímač Topfield SRP 2100 s 500 GB HDD, s přistupem do PC sítě a běží na Skylinku a XBOX 360 kinect. Blueray ani domácí kino zatím nemám (případně dokoupím po koupi televize, bude-li to potřeba), DVD přehrávač nepoužíváme skoro vůbec. Velikost obrazovky min 60" (nebude na zdi), optimální 65", nejlepší 70"(obě budou na zdi). Sledujeme sport v HD, zprávy v HD i ČT 24 během dne, večer běží televizní seriály, děti hrají hry na Xboxu, na filmy ani 3D moc nekoukáme. V domě máme LAN PC síť i wifi wireless. Hlavním kritériem výběru je kvalita obrazu vůči ceně ve vztahu ke zdroji signálu. Plazma nebo LED nerozhoduje, ale vzhledem ke světlé místnosti se bojím u plazmy odlesků a málo výrazných barev. Další věci jako počet HDMI, kvalita zvuku, dálkový ovladač (např. magic motion), 3D (asi nebudeme používat), spotřeba a internet nejsou tak podstatné jako kvalita obrazu odpovídající rozumné ceně, protože tyto věci se dají případně dohnat. Možná bych řešil trošku moderní design, ale to si posoudím sám. U menší televize bych tyto věci tolik neřešil. V případě koupě 60" televize, která bude určitým kompromisem, protože ji nebudu kvůli malé velikosti moci dát na zeď, je možnost tuto televizi dát později do ložnice a za 2 roky např. koupit něco lepšího a většího a modernějšího, když nebude ke koupi 65“ nebo 70“ TV za dobrou cenu. Jinak televizi hledám už měsíc, přečetl jsem snad všechny české i zahraniční recenze, znám všechny modely TV od 60“-65“, prošel jsem v Pardubicích všechny prodejny, kde bych mohl takto veliké televize vidět, ale tím, že takto velkých televizí mají málo vystavených, jsou v obchodě při zářivkovém světle přesvícené apod., tak se neumím rozhodnout. Případně můžete navhnout i několik variant. Děkuji za odpověď.
KamilZ (10277)|4.2.2014 12:57
Jestli tak velkou LCD, tak se určitě podívej na Sharp.
RoPo (6061)|4.2.2014 13:38
Sedačka vzdálená 5,3m? Pro pohodlné sledování na to už jen plátno s uhlopříčkou alespoň 120-130" (a větší). Takové LCD v rozumné ceně neseženeš.

Jinak se dívej po největších uhlopříčkách LCD > 70". Sharp, Panasonic 4k (nebo TX-L60DT60 - dobré pozorovací úhly, velmi dobrá černá), Sony taky něco má. U takto velkých uhlopříčkách budeš spíše mít štěstí na dobrý kus kvůli nehomogenitě podsvětelní.

A na zvuk klasické domácí kino. Tzn. AVR + reprobedny.