Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Bude niekedy GUIDE ako ShowView...???

peto.vac (525)|22.7.2013 11:36
V tom zmysle,ze telky casto krat vysielaju nieco ine,ako je zobrazene v "sprievodcovi" sposobene tym,ze televizia zmeni svoj program na poslednu xvilu...Alebo dam nahravat zvoleny film cez GUIDE a film zacne bezat o 10 minut neskor,ako by mal podla GUIDE a tym padom mam nahrate 10 minut pred zaciatkom filmu (pravdepodobne reklamy) a koniec filmu nahraty nieje,kedze TV ukoncila nahravaie,lebo podla GUIDE mal film uz davno skoncit...ShowView fungoval na principe vysielanyx signalov,kodov a ked dany program televizia pustila,pustila s nim do TV aj kod,vdaka ktoremu pristroj (vtedy video) vedelo,ze dany film uz zacal a spustil jeho nahravanie a bolo to na stotinu presne...
THeBaNDiT (497)|22.7.2013 11:48
toto riesim tak, ze v nastaveniach mojho satelitneho set-top-boxu mam nastavene automaticky k casovacu pridat 15 minut pred a 30 minut po ukonceni filmu/serialu/cohokolvek... HDD je velky, pretocim to rychlo a po pozreti tak ci tak zmazem, takze ziaden problem... Samozrejme si viem nastavit lubovolne ine hodnoty. Ono system vysielanych kodov, ktory spominas, by bol najoptimalenjsi, ale mam pocit, ze ani v minulosti ShowView dvakrat dobre nefungoval, ked doslo k zmene programu, mari sa mi, ze k zmene kodov nedoslo... ak ano a zle sa mi mari, ospravedlnujem sa. :)
peto.vac (525)|22.7.2013 13:30
Ja mam CI kartu a nahravam cez GUIDE priamo na 64GB USB disk,takze taketo neake nastavenie tam nemam,ale mozem si nastavit nahravanie Od-Do,cize je to nieco ako ty hovoris,ze mozem pridat 15 minut pred zacatim a 15 minut po zacati,no i tak to nieje najstastnejsie riesenie...
To ti neviem povedat,osobne som ShowView nemal,ale kamosi sa na nic take ako spominas nestazovali a myslim,ze to ani realne nebolo,kedze kazdy program mal vlastny kod a ked sa dany program nevysielal,tak ten kod jednoduxo do TV (rekordera) neprisiel...
vivid.sk (11472)|22.7.2013 14:26
[QUOTE=peto.vac;462677]i tak to nieje najstastnejsie riesenie...[/QUOTE]
Mnohe STB naozaj maju moznost automaticky pri kazdej nahravke pripocitat zvolenu hodnotu (napriklad +15 minut). Tu uz sa dostavame k teme, preco je lepsi externy STB ako interny. A to su prave taketo detaily, na ktore vyrobca TV vo fw serie.

Co sa tyka ShowView, myslim ze nebude - nie je to v zaujme komercnych televizii, aby ti predkladali presne podla harmonogramu program. Inzerenti su dolezitejsi - platia. Bud rad, ze ti neobmedzuju STB a nezakazuju moznost timeshiftu, pripadne pretacania pri nahravkach. Ale aj to pride (v CI+ uz tato moznost myslim existuje).
peto.vac (525)|22.7.2013 14:30
Akoze nie,ved pisem,ze ak program zacina 22:00 a konci 23:50,ja si mozem nastavit nahravanie manualne na 22:00 (kedze skor komercne televizie nezacnu vysielat asi nikdy normalny film) a koniec na 00:05,00:06,00:07,skratka lubovolne... ;)
vivid.sk (11472)|22.7.2013 14:33
Ja nevravim o manualnom nastavovani. Ale o automatickom. Skratka si das nahrat program ktory zacina 22:00 a konci 23:50, ale STB ti automaticky (citaj: bez toho, aby si musel nieco prepisovat a menit) nahra program do 00:05 (napriklad).
peto.vac (525)|22.7.2013 14:59
No ale to "automaticke" nastavenie musis manualne nastavit,ci xces nahravat 10-15-20 minut po skonceni filmu este...Ty zvolis 15 minut a je to tiez manualne...
No ale o to nejde,raz za rok ked nieco nahravam neni problem o tri tlacidla viac stlacit,skor sa mi nepaci,ze film je kdesi v "strede" celej nahravky...
vivid.sk (11472)|22.7.2013 15:51
[QUOTE=peto.vac;462689].Ty zvolis 15 minut a je to tiez manualne...[/QUOTE]
Neviem co dnes pijes, sorry, prides mi dnes strasne pribrzdeny. Pisem ti uz treti prispevok, ze sa to deje automaticky.
To, ze ma STB nahravat +10/+15/+20/+kolko len chces/ minut nastavis len raz v nastaveniach PVR. Skus sa niekedy pohrabat v menu nejakeho STB (len nie takeho made in skylink), budes prekvapeny, kolko roznych moznych nastaveni tam najdes :)

Peace.
peto.vac (525)|22.7.2013 16:18
No sak o tom hovorim,ze to musis MANUALNE nastavit,to je cele...
THeBaNDiT (497)|22.7.2013 18:32
ok, napisem este jasnejsie (aj ked vivid to napisal uz tiez viac nez jasne), kupil som si STB, ked som nastavoval vsetky potrebne veci (obrazovy vystup a pod.), tak som nastavil vtedy aj to, aby STB v pripade casovaca zacal nahravat trebars uz 15 minut skor a skoncil nahravanie trebars 30 minut po skonceni programu podla EPG.

A odteraz, akykolvek casovac cez EPG nastavim, STB zacne automaticky nahravat 15 minut pred nastavenym casovacom a rovnako 30 minut po skonceni casovaca... :) Problem solved (ale iba do tej chvile, kym nejaka televizna stanica neurobi este vacsiu zmenu vo vysielacom programe).


Ze je film kdesi v strede nahravky, mi vobec nevadi... radsej film v strede nahravky nez film bez zaciatku, alebo este horsie - bez konca. :D
peto.vac (525)|22.7.2013 18:59
No sak ano,to mi je jasne...
Tak urcite ze je to lepsie,ale ShowView-u sa to nevyrovna...