Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Signál a projíždějící auta

Jenda.ABC (2)|19.7.2013 13:23
Zdravím!

Pořídil jsem si novou TV - konkrétně "Sencor SLE 2652M4" - a mám s ní takový problém:

Síla i kvalita signálu (jsem srozuměn s tím, že tyto dva ukazatele nejsou vždy úplně vypovídající) naladěných programů se blíží ke 100 %. Když ale okolo projíží auto, signál se výrazně zhorší. Je to kus od kusu - někdy třeba řvoucí pragovka naložená dřevem nic nezpůsobí X poměrně nový osobák rozkostičkuje signál natolik, že se obraz a zvuk na několik sekund úplně ztratí.

V domě jsou ještě 2 další televize (staré CRT modely) s připojenými STB. Jejich příjem ale projíždějící auto neovlivní - přestože jsou všechny 3 televize připojené k jedné anténě s naprosto stejně naladěnými kanály.

Přesměrování antény nebo příjem signálu z jiných vysílačů nemá na tento problém žádný vliv. Stejně tak odpojení dalších dvou televizí signál nezlepší. Výměna klasické venkovní antény za pokojovou anténu také nic nevyřešila.

Zkoušel jsem k TV připojit stolní STB (2 různé modely) - od kostičkování byl pokoj. Takové řešení pro mě ale nepřipadá v úvahu - stolní STB, který vlastním, na rozdíl od toho v TV není schopný přijímat HD programy, má problém s rozlišováním poměru obrazu a nechci mít na stole navíc ještě další ovladač...

Je možné, že je v TV nějaký slabší přijímač než ve stolních STB? Existuje nějaká pomoc nebo mám prodejci TV omlátit o hlavu (popravdě řečeno, TV sama o sobě není nic moc, ale co by člověk za ty peníze čekal)?

Díky za rady!

Jan
Pavel_tempx2 (829)|19.7.2013 14:03
ano je možné že tuner v TV bude slabší než v STB, jediná možnost co mě napadá je ještě zesilovač a pokusit se signál dostat už před rozbočovačem na lepší úroveň, chce to nechat si od někoho proměřit rozvody a potom teprve řešit co dál ;)
Lumca_1 (218)|19.7.2013 14:05
Problém v demodulátoru, přijímač je náchylný na odrazy DVB-T signálů, právě od projíždějících aut. Bohužel, ty jako uživatel nejsi schopný tohle vyřešit, takže pokud je tv nová, využij patnáctidenní lhůtu pro vrácení zboží prodejci, bez udání důvodu a kup jinou značku tv. Jiné řešení (krom připojení ext. STB a to ty odmítáš) není.
Jenda.ABC (2)|19.7.2013 14:21
Díky za reakce! 14 dní je už pasé (s řešením jsem blbec čekal na dovolenou, moc dlouho jsem laboroval s výměnou kabeláže, anteńy, STB atd.) takže to vypadá, že TV zůstane u mě. Teď mi asi nezbývá nic jiného, než se s tím smířit. Popřípadě dát vydělat profíkovi, aby to proměřil...

Ne nadarmo je jedno z mých životních kréd "každá změna je k horšímu".
Dagy2 (3153)|23.7.2013 19:48
[QUOTE=Jenda.ABC;462515]Ne nadarmo je jedno z mých životních kréd "každá změna je k horšímu".[/QUOTE]

To tvoje kredo je ťažko pesimistické a nepravdivé. Bohužiaľ, zdá sa že ty navyše robíš všetko preto aby si si ho overil v praxi - viď výber TV danej značky.
skús to na reklamáciu

podobné názory tu http://www.parabola.cz/forum/topic-78416/
flekl (14)|15.8.2013 17:18
[QUOTE=Jenda.ABC;462502]Zdravím!

Pořídil jsem si novou TV - konkrétně "Sencor SLE 2652M4" - a mám s ní takový problém:

Síla i kvalita signálu (jsem srozuměn s tím, že tyto dva ukazatele nejsou vždy úplně vypovídající) naladěných programů se blíží ke 100 %. Když ale okolo projíží auto, signál se výrazně zhorší. Je to kus od kusu - někdy třeba řvoucí pragovka naložená dřevem nic nezpůsobí X poměrně nový osobák rozkostičkuje signál natolik, že se obraz a zvuk na několik sekund úplně ztratí.

V domě jsou ještě 2 další televize (staré CRT modely) s připojenými STB. Jejich příjem ale projíždějící auto neovlivní - přestože jsou všechny 3 televize připojené k jedné anténě s naprosto stejně naladěnými kanály.

Přesměrování antény nebo příjem signálu z jiných vysílačů nemá na tento problém žádný vliv. Stejně tak odpojení dalších dvou televizí signál nezlepší. Výměna klasické venkovní antény za pokojovou anténu také nic nevyřešila.

Zkoušel jsem k TV připojit stolní STB (2 různé modely) - od kostičkování byl pokoj. Takové řešení pro mě ale nepřipadá v úvahu - stolní STB, který vlastním, na rozdíl od toho v TV není schopný přijímat HD programy, má problém s rozlišováním poměru obrazu a nechci mít na stole navíc ještě další ovladač...

Je možné, že je v TV nějaký slabší přijímač než ve stolních STB? Existuje nějaká pomoc nebo mám prodejci TV omlátit o hlavu (popravdě řečeno, TV sama o sobě není nic moc, ale co by člověk za ty peníze čekal)?

Díky za rady!

Jan[/QUOTE]

Zkusit Tv zapojit místo některé CRT, co to udělá. Případně jí připojit i přes ten STB. Ty STB mají většinou dost citlivé tunery a příjem se možná vylepší. Jinak to je stará věc, že DVB-T je choulostivá na projíždějící neodrušená, nebo špatně odrušená auta, motorky, mobily, ale i jiné zdroje rušení v domácnosti - fen, vysavač, vrtačka, rozbruška a jiné.
Dále mít v anténě výkonný zesilovač, pokud je to slabým signálem.
bastlir (3245)|18.8.2013 23:34
1. Pokud koupíš levnou TV, nečekej, že bude osazená špičkovým tunerem, takže reklamace nejspíš nic nevyřeší.
2. Záleží na kvalitě kabelu vzhledem k jeho délce.
3. V anténařině stále platí zlaté pravidlo - Nejlepším zesilovačem je kvalitní anténa s odbornou celkovou montáží (ohyby, konektory, apod.).
4. Často za vším bývá úplná KRAVINA - příliš roztažený konektor v TV, anténní konektor ve tvaru L kvůli prohlubni v zadním čele TV nedosedne do vstupního konektoru apod.
5. Není pravidlem, že tuner v setoboxu bývá kvalitnější jak v TV. Je to zase o ceně.