Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Zobrazené výsledky: 1 až 7 z 7

Téma: Signál a projíždějící auta

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Zdravím!

Pořídil jsem si novou TV - konkrétně "Sencor SLE 2652M4" - a mám s ní takový problém:

Síla i kvalita signálu (jsem srozuměn s tím, že tyto dva ukazatele nejsou vždy úplně vypovídající) naladěných programů se blíží ke 100 %. Když ale okolo projíží auto, signál se výrazně zhorší. Je to kus od kusu - někdy třeba řvoucí pragovka naložená dřevem nic nezpůsobí X poměrně nový osobák rozkostičkuje signál natolik, že se obraz a zvuk na několik sekund úplně ztratí.

V domě jsou ještě 2 další televize (staré CRT modely) s připojenými STB. Jejich příjem ale projíždějící auto neovlivní - přestože jsou všechny 3 televize připojené k jedné anténě s naprosto stejně naladěnými kanály.

Přesměrování antény nebo příjem signálu z jiných vysílačů nemá na tento problém žádný vliv. Stejně tak odpojení dalších dvou televizí signál nezlepší. Výměna klasické venkovní antény za pokojovou anténu také nic nevyřešila.

Zkoušel jsem k TV připojit stolní STB (2 různé modely) - od kostičkování byl pokoj. Takové řešení pro mě ale nepřipadá v úvahu - stolní STB, který vlastním, na rozdíl od toho v TV není schopný přijímat HD programy, má problém s rozlišováním poměru obrazu a nechci mít na stole navíc ještě další ovladač...

Je možné, že je v TV nějaký slabší přijímač než ve stolních STB? Existuje nějaká pomoc nebo mám prodejci TV omlátit o hlavu (popravdě řečeno, TV sama o sobě není nic moc, ale co by člověk za ty peníze čekal)?

Díky za rady!

Jan
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pravidelně
    Registrace
    Feb 2007

ano je možné že tuner v TV bude slabší než v STB, jediná možnost co mě napadá je ještě zesilovač a pokusit se signál dostat už před rozbočovačem na lepší úroveň, chce to nechat si od někoho proměřit rozvody a potom teprve řešit co dál

Je tu občas
    Registrace
    Jan 2012

Problém v demodulátoru, přijímač je náchylný na odrazy DVB-T signálů, právě od projíždějících aut. Bohužel, ty jako uživatel nejsi schopný tohle vyřešit, takže pokud je tv nová, využij patnáctidenní lhůtu pro vrácení zboží prodejci, bez udání důvodu a kup jinou značku tv. Jiné řešení (krom připojení ext. STB a to ty odmítáš) není.

Nováček
    Registrace
    Jul 2013

Díky za reakce! 14 dní je už pasé (s řešením jsem blbec čekal na dovolenou, moc dlouho jsem laboroval s výměnou kabeláže, anteńy, STB atd.) takže to vypadá, že TV zůstane u mě. Teď mi asi nezbývá nic jiného, než se s tím smířit. Popřípadě dát vydělat profíkovi, aby to proměřil...

Ne nadarmo je jedno z mých životních kréd "každá změna je k horšímu".

Je tu pořád
    Registrace
    Apr 2010

Citace Původně odesláno od Jenda.ABC Zobrazit příspěvek
    Ne nadarmo je jedno z mých životních kréd "každá změna je k horšímu".
    To tvoje kredo je ťažko pesimistické a nepravdivé. Bohužiaľ, zdá sa že ty navyše robíš všetko preto aby si si ho overil v praxi - viď výber TV danej značky.
    skús to na reklamáciu

podobné názory tu http://www.parabola.cz/forum/topic-78416/
    Naposledy upraveno uživatelem Dagy2: 23-07-2013 v 22:45

Nováček
    Registrace
    Oct 2007

Citace Původně odesláno od Jenda.ABC Zobrazit příspěvek
    Zdravím!

Pořídil jsem si novou TV - konkrétně "Sencor SLE 2652M4" - a mám s ní takový problém:

Síla i kvalita signálu (jsem srozuměn s tím, že tyto dva ukazatele nejsou vždy úplně vypovídající) naladěných programů se blíží ke 100 %. Když ale okolo projíží auto, signál se výrazně zhorší. Je to kus od kusu - někdy třeba řvoucí pragovka naložená dřevem nic nezpůsobí X poměrně nový osobák rozkostičkuje signál natolik, že se obraz a zvuk na několik sekund úplně ztratí.

V domě jsou ještě 2 další televize (staré CRT modely) s připojenými STB. Jejich příjem ale projíždějící auto neovlivní - přestože jsou všechny 3 televize připojené k jedné anténě s naprosto stejně naladěnými kanály.

Přesměrování antény nebo příjem signálu z jiných vysílačů nemá na tento problém žádný vliv. Stejně tak odpojení dalších dvou televizí signál nezlepší. Výměna klasické venkovní antény za pokojovou anténu také nic nevyřešila.

Zkoušel jsem k TV připojit stolní STB (2 různé modely) - od kostičkování byl pokoj. Takové řešení pro mě ale nepřipadá v úvahu - stolní STB, který vlastním, na rozdíl od toho v TV není schopný přijímat HD programy, má problém s rozlišováním poměru obrazu a nechci mít na stole navíc ještě další ovladač...

Je možné, že je v TV nějaký slabší přijímač než ve stolních STB? Existuje nějaká pomoc nebo mám prodejci TV omlátit o hlavu (popravdě řečeno, TV sama o sobě není nic moc, ale co by člověk za ty peníze čekal)?

Díky za rady!

Jan
    Zkusit Tv zapojit místo některé CRT, co to udělá. Případně jí připojit i přes ten STB. Ty STB mají většinou dost citlivé tunery a příjem se možná vylepší. Jinak to je stará věc, že DVB-T je choulostivá na projíždějící neodrušená, nebo špatně odrušená auta, motorky, mobily, ale i jiné zdroje rušení v domácnosti - fen, vysavač, vrtačka, rozbruška a jiné.
    Dále mít v anténě výkonný zesilovač, pokud je to slabým signálem.

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

1. Pokud koupíš levnou TV, nečekej, že bude osazená špičkovým tunerem, takže reklamace nejspíš nic nevyřeší.
    2. Záleží na kvalitě kabelu vzhledem k jeho délce.
    3. V anténařině stále platí zlaté pravidlo - Nejlepším zesilovačem je kvalitní anténa s odbornou celkovou montáží (ohyby, konektory, apod.).
    4. Často za vším bývá úplná KRAVINA - příliš roztažený konektor v TV, anténní konektor ve tvaru L kvůli prohlubni v zadním čele TV nedosedne do vstupního konektoru apod.
    5. Není pravidlem, že tuner v setoboxu bývá kvalitnější jak v TV. Je to zase o ceně.

Podobná témata

1. přenosné DVD do auta
    Od DanKlima v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 12-04-2011, 12:25
  2. TV do auta s dvd přehrávačem
    Od p3drox v sekci Televize: LCD, plazma
    Reakcí: 0
    Poslední příspěvek: 10-11-2009, 12:41
  3. DVD do auta s 2x LCD
    Od mateus v sekci Multimediální centra, DVD, Blu-ray