Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Akeho providera na televiziu

esite (20)|17.7.2013 07:48
Dobry den,
Zakupili sme si konecne televizny primac, a zaujima ma ake su moznosti primu signalu. Zatial nemame predplatenu sluzbu a rad by som sa dozvedel ake su moznosti. Televizia obsahuje DVB-T,DVB-C ajd DVB-S tuner. Zijeme v centre Prahy.

Jedinych dvoch providerov som nasiel - o2 (co je zjavne IP TV) a nejaky FreeSat (http://cz.freesattv.tv/) co je satelitna televizia.



Obe maju viazanost na 12 mesiacov, zaujimaju ma ale aj ine moznosti ak vobec nejake su. (UPC v danej lokalite nejde zaviest).

Dalej ma zaujimaju Vase osobne skusenosti.

Dakujem.
KamilZ (10277)|17.7.2013 08:19
Asi si vůbec nehledal: Skylink, DigiTV, T-Mobile, různé IPTV, ... FreeSat nemá vázání na 12 měsíců, má více variant, stačí si trochu přečíst jejich web. To samé O2 TV, také není pravda, že je nutné se vázat, opět si stačí číst jejich nabídku.
esite (20)|17.7.2013 08:28
Mas pravdu, ale ak sa chces dostat na nejaku lepsiu cenu neostava ti nic ine ako sa na tych 12 mesiacov zaviazat.

Viem ze satelitnych televizii je viac, no bohuzial neviem ci by bolo v mojom pripade mozne ich nainstalovat ( byt otoceny na sever)

Zaujimaju ma osobne skusenosti, najradsej asi nejaku IP TV, nejake konkretne firmy.

A spytam sa este jednu vec,to DVB-T da sa na to nieco realne chytit priamo na tuner televiziie alebo to potrebuje antenu?
Ivo Mašek (10205)|17.7.2013 09:12
DVB-T: potřebuješ antenu (pokud máš hodně silný a dobrý signál, stačí bytová anténa)
DVB-S/S2: potřebuješ satelitní antenu
DVB-C: potřebuješ mít do bytu přivedený kabel (koax) od poskytovatele kabelové televize
IPTV: potřebuješ mít internetové spojení a od jeho poskytovatele zakoupenou službu (a také modem), která ti umožní příjem televize

PS: nevím, proč je to v sekci DVB-C. Přesunu do sekce televizí
Ivo Mašek (10205)|17.7.2013 09:18
[QUOTE]najradsej asi nejaku IP TV, nejake konkretne firmy.[/QUOTE]
http://www.digizone.cz/specialy/iptv/ (vpravo sloupeček)

PS: Až se definitivně rozhodneš, co budeš chtít za službu, tak si pak založ konkrétní téma v příslušné sekci. Tam chodí lidi, kteří příslušnou službu mají a umí poradit. Když to hodíš jinam, nebo do špatné sekce, tak se toho moc nedozvíš
esite (20)|17.7.2013 11:00
Dakujem za informacie.
penca (33)|17.7.2013 20:21
[QUOTE=KamilZ;462417]Asi si vůbec nehledal: Skylink, DigiTV, T-Mobile, různé IPTV, ... FreeSat nemá vázání na 12 měsíců, má více variant, stačí si trochu přečíst jejich web. To samé O2 TV, také není pravda, že je nutné se vázat, opět si stačí číst jejich nabídku.[/QUOTE]

Digi TV teda rozhodně nedoporučuju,obraz je tragédie,celkem dobrý obraz je na O2 na HD kanálech ,ale taky záleží jaká je v dané lokalitě dostupná rychlost připojení,je tam dost zajímavých vychytávek vyplývajících z technologie IPTV(teď prý bude nějaká změna v settopboxech a bude i více možností ve sledování-něco jako timeshift atd.),ale je to penězích jakou cenu člověk "uhádá".
golfLC (1941)|17.7.2013 22:04
Tým, že je byt na sever, DVB-S môžeš teoreticky vylúčiť, ak nie je možnosť parabola na streche...
vivid.sk (11472)|18.7.2013 00:09
[QUOTE=golfLC;462435]Tým, že je byt na sever, DVB-S môžeš teoreticky vylúčiť[/QUOTE]
Zavisi ako je otoceny a kde ma umiestnene okna. Pokial mas 2+2 okna na protilahle strany (co ma vacsina panelakov) je minimalna pravdepodobnost, ze parabolu nebudes vediet umiestnit. Dokonca aj panelak, ktory je umiestneny na sever/juh (cize jedna strana je presne otocena presne na juh a druha na sever, okna su otocene na vychod/zapad) chyti Astru 1/3 (co je aj moj pripad, parabola je otocena o 90° voci stene).

Dobra pomocka je v tychto situaciach dishpointer