Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak převedu staré "8- celuloid" filmy na DV...?

maron (97)|13.5.2005 22:11
Ahoj lidičky,
kámoš mi poradil tyto stránky a tak jsem tu jako zelenáč...

Můj děda mi dal nadliský úkol. Nějak dostat jeho staré filmy na VHSku nebo DVD. Viděl u mne pár filmů z DV8ky a to jak jsem je prohnal skrz PC.

Chtěl jsem to natáčet při promítání na DV8, ale je to hrůza... nějak to hrozně "pulzuje" při zobrazování na LCD hledáčku. Raději si nechám poradit něžli si prošlapávat vlastní cestičku, která nikam nepovede...
PROSÍM poradte, pokud víte jak.
Díky Makey
mirekv (7169)|13.5.2005 22:18
trochu to popiš, z osmičky kamery, nebo jak?
BOBA (590)|13.5.2005 22:43
[quote=Makey]Ahoj lidičky,
kámoš mi poradil tyto stránky a tak jsem tu jako zelenáč...

Můj děda mi dal nadliský úkol. Nějak dostat jeho staré filmy na VHSku nebo DVD. Viděl u mne pár filmů z DV8ky a to jak jsem je prohnal skrz PC.

Chtěl jsem to natáčet při promítání na DV8, ale je to hrůza... nějak to hrozně "pulzuje" při zobrazování na LCD hledáčku. Raději si nechám poradit něžli si prošlapávat vlastní cestičku, která nikam nepovede...
PROSÍM poradte, pokud víte jak.
Díky Makey[/quote]

Taky se na to chystám, hodně jsem toho pročetl a proto bych se chtěl zeptat
jestli už někdo zkoušel program 8mm2avi , jak se mu s ním pracovalo a jestli je výsledek uspokojivý. Dík.
clee (6592)|13.5.2005 22:57
potrebujes kameru s manualnim ostrenim a zaverkou, jinak se tim ani nepokousej zabejvat...
arkij (540)|14.5.2005 19:52
Někde jsem to tady v minulosti psal. Kdyby jsi hledal takj najdeš:
[quote]Před rokem jsem to dělal a dá se to i v amatérských podmínkách

1) Promítačka musí mít regulovatelné otáčky a nastavíš promítání na bílou matnou čtvrtku na zdi (já jsem použil fotopapír A3 od Epsonu, co mám do tiskárny)
2) Kameru na stativu tak, aby byly osy co nejrovnoběžnější a záběr se shodoval s promítaným obrazem
3) vypnout stabilizátor, zaostřit ručně, clonu také ručně, bílou vyvážit při promítání zaváděcího svitku (nažloutlý)
4) nastavit otáčky promítačky tak, aby obrázek na kameře co nejméně kmital (sladit závěrky tak, aby kamera nesnímala černou mezi filmovými políčky)
5) Udělat si vzorek a případně vše ještě zkorigovat

Pak už jenom přehazovat filmy a nahrávat (podotýkám, že potmě), další zpracování stejné jako u formátu DV, ve střihovém SW, necháš-li na pozadí jemně vrnět nasnímaný zvuk promítačky a v závěru Ti film "shoří" (efekt z UMS), je dojem dokonalý.

Mírně lze i nasnímané záběry vylepšit (filtry, gama apod.), ale jen opatrně.

Myslím, že na archiv pár domácích amatérských filmů to stačí, chce to ale shrnout najednou, aby se člověk nemusel piplat s nastavení znovu. Dokonce docela dobře vypadal i barevný ORWO.[/quote] :BB:
ODSakEda (2278)|14.5.2005 21:22
Makey -nech si to udělat!!!

krtek tady někde na TVfreaku tuším dával odkaz na firmu kde dělá profi na zakázku i digitalizace filmu a pod. starších analogových formátů videí.

O So točí (hlavně šílence co se žení a ještě si to nechaj zdokumentovat...), tak možná až v Po se tady objeví a poradí!
maron (97)|14.5.2005 23:13
Ahoj lidičky.

To: MirekV.
No, nevím co popsat. Prostě filmy jsou němé, natočené kamerou- "Admira 8mm".

To: clee.
Chtěl bych to zpětně natočit kamerou DV8 - Sony DCR-TRV235E.
Ostření manual-OK
Clona manual - no, přiznám se, že nevím která bije. dosud jsem nic takového nepoužil, nevím kde to hledat. Aha, kouknu se do manuálu :-I
Sladit otáčky- to, jako tou manual clonou?

Díky všem za reakce. Makey
clee (6592)|14.5.2005 23:21
no clona i zaverka by mela bejt manualni, to pulzovani dorovnas zaverkou
exTNT (1421)|15.5.2005 07:31
Tady je to dost hezky popsaný:
http://www.stereovideo.cz/old/9801/9801jak.htm
A tady je pro představu ten hamáckej hranol:
http://www.conrad.cz/DetailPage.asp?DPG=48411
Krtek (1279)|15.5.2005 13:13
BEPE (539)|16.5.2005 12:54
Má někdo zkušenost s tím Telescreen Video 3 v 1. Jakou má ta matnice velikost a jaká je její kvalita?
duck (200)|28.12.2006 10:28
prepis 8mm filmu zde

[code]http://www.husnik-video.cz[/code]
rovocz (2)|9.11.2007 14:35
[QUOTE=clee;39381]no clona i zaverka by mela bejt manualni, to pulzovani dorovnas zaverkou[/QUOTE]

Ted se pokousim o neco podobneho. Promitnout 8mm video na zed a sejmout to DV kamerou. Nejvic mi vadi problikavani. Asi to bude tim, ze je jina snimkova frekvence . DV kamera ma 25 snimku/sec a ta promitacka asi 18 snimku/sec. Tu promitacku privezl strejda a ted ji nemam v ruce. jestli to spravne chapu, tak bych se mel pokusit na promitacce nastavit taky asi 25 snimku/sec ???? Ja ale myslim, ze se to stejne za chvilku rozejde, ne? mate nekdo zkusenost s timto?????