Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr plazmy z variant: LG 50PH670S, LG 50PH660S, Panasonic TX-P42GT50, Samsung PS51E6500

jurodivy (1)|7.7.2013 22:46
Dobrý den,
do dnešního dne jsem byl spokojený uživatel plazmy Panasonic TX-P46G15, která bohužel odešla do věčných lovišť. Musím teď rychle (děti ...) koupit novou TV.

Rád bych Vás poprosil o radu a názor k výběru.

V mých finančních možnostech jsou následující modely odpovídající základním parametrům (DVB/S2, FULL HD):

LG 50PH670S,
LG 50PH660S,
Panasonic TX-P42GT50,
Samsung PS51E6500

TV používám na sledování SD programů via Skylink, uvažuji o DVB/T (CT2 HD), pouštění HD filmů z BlueRay, pouštění FULL HD mkv a SD avi z BoxeeBox a hraní her (WII, XBOX360).

Vzdálenost pod TV: proměnlivá, nejčastěji cca 2,5-2,7 metru (46 palců mi přišlo prima, 50 palců je maximum vzhledem k místu na stěně).

Televize je proti oknu.

Nepředpokládám intenzivní (spíš žádné) sledování 3D - jsem krátkozraký a v obchodě mě to zatím nezaujalo.

Velmi mi záleží na:

1. kvalitě obrazu,
2. tichosti,
3. ovladači (ten z Panasonicu mi "seděl" velikostí tlačítek),
4. EPG (7 dní, asi standard, přerušení obrazu mi nevadí),
5. aspoň trochu přijatelném zvuku v základu.

Bonusy:

1. Hodně by se mi líbilo, kdybych nemusel přepínat mezi DVB/T a DVB/S2 - programy byly v jednom seznamu.
2. Přejmenování a mazání DVB/S2 kanálů (ne jen ze seznamu oblíbených, ale úplně)
3. Vypnutí obrazovky při přehrávaném rozhlasovém kanále

Děkuji,

Jurodivý
KamilZ (10277)|8.7.2013 06:40
Jestli jsi zvyklý a spokojený s Panasonicem a nevadí Ti, tak bych o jiné značce neuvažoval. V plazmách je špička, konkurence pro něj bude až letošní TOP model Samsungu, v midrange konkurenci nemá. Nebral bych GT50, ale ST60 http://3d-televize.heureka.cz/panasonic-tx-p50st60e/, která je obrazově lepší, než loňský vyšší model (někdo dokonce tvrdí, že snad trumfne i VT50, ale ...).

Jestli Panasonic splňuje Tvé bonusy netuším, spíš tipuji že ne. Loňská řada (ET50, ale bude to stejné) měla vypnutí obrazovky až na povel v menu, ne automaticky. Stáhni si manuál a pokud tam odpovědi na Tvé otázky nenajdeš, tak se zeptej zde: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34054-Panasonic-2013-preview-plazma-ZT60-VT60-GT60-ST60-X60/ (myslím, že už ji pár lidí má)