Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

CANON HF G10 vs G30

wallodya (1)|6.7.2013 11:53
Potreboval by som poradit,
vyberam kvalitnejsiu kameru na fullHD zaznam pre rodinne zabery (dovolenky ...)
zaujala kamera G10 je sice starsi model 2011 ale momentalne sa predava za celkom dobry peniaz cca 800€ s dph
alebo G30 ktora je najnovsi model cca 1350 € s dph viem ze medzi nimi je G25 ale nezda sa mi moc inovovana voci G10
potreboval by som poradit v kvalite zaznamu (ci je mat dolezite 50p zaznam),
a samozrejme aj prakticnost nosenia kamery (velkost)

diky za radu
joeh (1358)|6.7.2013 15:33
- cena 800 EUR za Canon HF G10 je vážny dôvod na kúpu.
- 50p na rodinné zábery nie je nutnosť. Rozdiel 50i vs. 50p /na TV/ bežný divák nemá šancu zistit.
- ekonomické riešenie je HF G10, so skvelým obrazom i v slabom osvetlení, pokial penízky nerozhodujú, zakúp Canon HF G30, čo je technologická špička - nový líder amatérok.
Pavel2000 (46)|8.7.2013 18:45
Měl jsem obě. Tedy HF G30 mám nyní a HF G10 jsem prodal. Obě jsou určitě hodně dobré a na dovolenková videa jednoznačně vyhoví i s rezervou. Doporučuji osahat si je. Je důležité držet je v ruce. Na obrázcích vypadají velmi podobně, ale ve skutečnosti je HF G30 o dost větší a váží skoro 2x tolik. HF G30 dělá lepší video, ale HF G10 rozhodně není žádný chudáček. Naopak. Na amatérskou kameru je to opravdu velice vysoký standard. No a pak ta cena. 550 éček už je docela velký rozdíl. Takže zjednodušeně řečeno - pokud chceš dělat videa z dovolené, není nutné řešit kvalitu kamer. Obě jsou velmi kvalitní a mají velice podobné možnosti. To, co má HF G30 navíc, to na dovolené nebudeš potřebovat. Zjisti si, kde je mají fyzicky k dispozici a zkus si je vzít do ruky. Odhaduji, že to by mohlo rozhodnout.