Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Modrá obrazovka po pripojení pres HDMI

Neregistrovaný (0)|30.6.2013 14:21
Tazatel: Jereme

Znění dotazu: Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli neznáte řešení mého problému:
Když propojím televizor s přehrávačem přes kabel HDMI, tak mi tam cca na 1s projde normálně čistý obraz a poté celá plocha zmodrá (zvuk je slyšet). Dvd přehrávač jsem zkusil připojit k jinému televizoru a vše šlo bez problému. Nyní to mám propojené komponentím vstupem což mi zde v případe DVD přehrávače až tak moc nevadí, ale chci kupovat BD přehrávač a ty mají většinou pouze HDMI výstup, tak bych potřeboval poradit...

Děkuji
vivid.sk (11472)|30.6.2013 14:31
aky (ako) mas nastaveny vystup z DVDP? Aky mas TV? Skusal si vymenit kabel za iny/kratsi?
Kludne sa rozpis, cim viac info, tym lepsie.
Neregistrovaný (0)|30.6.2013 15:46
Kabel je dlouhy cca 1,5m, ale jak jsem již psal, ten konec co mam zapojený do mé televize jsem zkusil dát do jiné a šlo to. Televize i přehrávač je Samsung (přesný typ nevím - obojí bylo v bytě už při koupi a návod k tomu nemám...). Nastavoval jsem pouze u DVDp rozlišení v HDMI výstupu na 1080p, jelikoz televize má na sobě taky 1080p xD. Když v menu na televizi dám vyhledat zařízení připojené přes HDMI, tak mi to DVDcko normláně najde přepne to na něj ale zhruba po 1sec se obraz změní v cistě modrou plochu.
vivid.sk (11472)|30.6.2013 18:06
[QUOTE=;461202]Televize i přehrávač je Samsung (přesný typ nevím - obojí bylo v bytě už při koupi a návod k tomu nemám[/QUOTE]
1) Tak to zisti (stitok snad ma kazdy TV). Starsie HD ready TV nepodporovali 1080p, len 1080i zdroj signalu.
2) Ako dalsi krok skus znizit (docasne) rozlisenie z DVD na 576i, pripadne 720p. Ci to zaberie.

Podla vysledkov budu nasledovat dalsie kroky, ktore odhalia presny typ problemu, zatial mozu byt dva.
KamilZ (10277)|30.6.2013 18:21
Ještě to možná může dělat HDMI CEC, zkus se podívat, jestli to máš na obou stranách vypnuté (u Samsungu se to jmenuje Anynet).
Neregistrovaný (0)|30.6.2013 20:40
Tak model je Samsung LE37A559P4F, co se rozlišení týče, zkusil jsem všechny varianty 1080i, 1080p, 720p, 576p a všude jsou pořád stejné symptomy: jak přes zdroj nastavím HDMI tak tam obraz na zhruba jednu vteřinu skočí a pote to zmodrá. Anynet byl sice na obou stranách zapnutý ale i po jeho vypnutí jak u televize, tak u přehrávače se nic nezměnilo...

Díky za rady
vivid.sk (11472)|30.6.2013 21:18
TV je technicky OK.
Skusal si to zapojit do ostatnych HDMI vstupov v TV?
Neregistrovaný (0)|30.6.2013 21:41
Na televizi jsou 3 HDMI vstupy a zkoušel jsem všechny a ve všech to dělá uplně to samé.
KamilZ (10277)|1.7.2013 08:03
Zkusil bych ještě opravdu jiný HDMI kabel (že tento v jiné TV funguje nemusí být směrodatné). Ale bojím se, že to bude nějaká nekompatibilita mezi přístroji a že Ti pojede nové BD asi nikdo nezaručí :-( . Firmware v DVD jsi také kontroloval?