Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Zdroj pro více síťových komponent

Retiree (659)|29.6.2013 17:55
Zdravím pánové,
asi to znáte: Modem. router, externí disk(y), každý má svůj vlastní síťový adaptér, každý pokud možno jiného tvaru i velikosti...
Nechce se mi nic bastlit, takže hledám náhradu, zatím marně (možná blbě). Síťový zdroj 240V AC na 3x (až 5x) 12V DC/1,5A, nejlépe konstruovaný jako náhrada pro výše zmiňované použití.
Nějaké tipy či odkazy?
KamilZ (10277)|29.6.2013 18:39
Myslím, že si to zbytečně komplikuješ. Stejně má každé zařízení jiné koncovky, některé spoléhají při problémech na "měkkost" dodávaného zdroje apod. A proč tam chceš 5x 12V/1.5A? To chceš fakt 5 samostatných větví? To nemá snad ani zdroj v PC a to těch komponent, co se tam připojuje je podstatně víc. Překvapuje mě, že máš vše na 12V. Já mám směsku 5V, 7.5V, 9V, 12V...

Díval jsi se na alibabu?
mirekv (7169)|29.6.2013 19:40
Souhlas, koupit prodlužku na 5 či více adaptérů, dají se podle potřeby vypínat nebo měnit za jiné.
DSC03174.jpg
Retiree (659)|29.6.2013 20:06
Nejde o funkčnost, ale o vzhled a uspořádání (změť kabelů)... Kupodivu vše je na 12 V (resp. bude, zatím tam mám router na 9V), ale každý adaptér tvarově i rozměrově jiný, problémem je i nacpat je do zásuvkové lišty. Mirekv, to na té fotce je zvrhlost, sice funkční (jako mnoho jiných, i já to tak dělám), právě podobnému zapojování bych se chtěl vyhnout. Já vím, vyrábějí se lišty s různě uspořádanými otvory, dokonce i otočné, podobně i vidlice se dají upravit, nicméně..., nelíbí se mi to.
KamilZ (10277)|29.6.2013 20:50
I kdyby jsi takový zdroj (5x větev 12V) našel, tak bude dražší než 5x tohle: http://www.gme.cz/napajeci-adaptery-sitove/napajeci-adapter-sitovy-12v-1000ma-et328f-p751-163/ + http://shop.emos.cz/zbozi/1903160000-samostatna-6-zasuvka-s-vypinacem . Změť kabelů bude úplně stejná, každé zařízení stejně svůj kabel potřebuje.

Vím, moc jsem ale nepomohl ...
Retiree (659)|29.6.2013 22:35
Díky za snahu, nenašel jsem, smiřuju se... :(
mirekv (7169)|30.6.2013 08:11
Ta fotka je od bastlicího stolu v ložnici, tam je zapojeného každou chvíli něco jiného. Stůl s PC mám tak, že téměř nejdou vidět kabely, natož zásuvky. To řešení se společným napaječem se mi nelíbí, můžeš se vsadit, že po nějaké době to budeš chtít předělat nějak jinak. Dále je žádoucí, aby vývody byly od sebe elektricky odděleny. Navíc, když při nějakém štosu v síti shoří primár u trafa, tak Ti nepojede nic.
tdlmarek (1566)|30.6.2013 10:12
Pokud by se jednalo pouze o síťová zařízení (zmiňuješ na prvních místech modem, router, dá se předpokládat i nějaký switch, ...), tak tam by se dalo použít něco takového: http://wifi.aspa.cz/poe-pan8-case-8-portovy-pasivni-poe-injektor-panel-s-krytem-z105468/

I když vlastně teoreticky nic nebrání ten UTP kabel se splitterem přivést prakticky k čemukoliv :) I když už je to trochu zběsilost.

Tohle řešení ale dává smysl jenom pokud by ta koncová zařízení byla rozmístěna daleko od sebe - různě v místnosti/bytě. Pokud všechna leží v rohu na stole, tak nějaký z těch adaptérů co uváděl KamilZ vytvoří výrazně uspořádanější zapojení.
Retiree (659)|30.6.2013 10:18
Modem, router, disk..., bývají zpravidla vedle sebe. Domníval jsem se, že nějaký výrobce, alespoň pro svá zařízení, nějaký takový napáječ vyrábí, zjevně jsem se mýlil. Prohlédl jsem si alibaba.com i konkrétní odkazy od Kamila. Něco vzdáleně podobného jsem si představoval, ale asi převažují zápory, jak píše mirekv. Údaje o napětích jsem čerpal z nějakých neaktuálních poznámek, sestavu modem/router/disk(y) mám dost těsně zadrátovanou, takže momentálně nemohu ani přečíst údaje ze štítků, natožpak něco změřit. Škoda, že i každá krabička, i od jednoho výrobce, vypadá jinak... Takže ještě jednou díky a nápad ukládám mezi další neuskutečněné a zůstanu u klasiky...
(u pc mám bezdátový set, takže o pár kabelů míň a už dávno dávno nebastlím) :p
KamilZ (10277)|30.6.2013 12:42
[QUOTE=Retiree;461178] takže momentálně nemohu ani přečíst údaje ze štítků, natožpak něco změřit[/QUOTE]
Na měření bych se u těchto měkot moc nespoléhal, běžně mají víc a při zátěži spadnou dolů.
Retiree (659)|30.6.2013 14:25
No pokud bych měřil (jako že nebudu), tak odběry spotřebičů při různých zátěžích, nikoli měkké zdroje... Ale nechme už toho, teď jsem hledal (a možná i našel) zásuvkovou lištu, kam by se pohodlně srovnalo vícero síťových adaptérů různých rozměrů a různých uspořádání vidlic, taky dobré od Číňanů...
Další věcí, která mě poněkud dráždí, jsou různé velkosti přístrojů. Některé lze postavit jen naplocho, některé i na výšku, některé pouze na výšku, ale to je spíš otázka módy podobně, jako to kdysi bylo např. u hifi sestav. Teď bych chtěl modem a router, které jsou konstruovány pro umístění naplocho, umístit nad sebou do nějakého pseudoracku nebo stojánku. Nechápu, proč mě výrobci nutí mít podobnou sestavu modem/router/disk(y) apod. roztaženou na metr šířky... Nějaké nápady?
KamilZ (10277)|30.6.2013 15:00
Protože když to dáš nad sebe do "pseudoracku", tak budeš muset většino řešit teplo. Kdežto když je to na stojato vedle sebe, tak jde teplo bez překážek nahoru.
Retiree (659)|30.6.2013 15:24
...když je to na stojato vedle sebe, tak jde teplo bez překážek nahoru. Jenže to není na stojato, ale na placato (většina dnešních routerů) a tedy to zabírá o dost víc místa... Na odvod tepla jsem nezapomněl, ale vždy to bude nějaký kompromis...
Retiree (659)|5.7.2013 18:19
Zdravím pánové,
kupovaný router má podle fotek vrchní víko děrované, zjevně pro lepší chlazení. Ve skutečnosti je to jen perforovaný plech napevno krytý fólií, takže na něj lze postavit modem, tím odpadá problém pseudoracku. Router má větráček a nasává i vyfukuje spodem, modem má jen přirozené chlazení spodní i vrchní stěnou...
Do šestinásobné zásuvkové lišty se mi podařilo nacpat pouze 3 síťové adaptéry, vypadá to, no... Zásuvkové lišty s větším rozestupem zásuvek nabízí jen Conrad, ale zase moc velké...
Tady je přehled použitých síťových adaptérů:
Kabelový modem Cisco EPC 3212
Router WD MyNet N900, nastavení velmi jednoduché (oproti předchozímu D-Link DIR-501)
Disk WD MyBookLive 2G

Z vlastní zkušenosti vím, že každý disk je malý, začínal jsem se 40 MB (Mega)
Teď potřebuju trochu uvolnit disk 2G a nemám odkud napájet šuplíkový disk 1G...