Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

WinFast TV 2000 XP a kabelovka Karnevalu

kecinzer (3)|12.5.2005 14:23
Zdravim.
Mám tento TV tuner a problémy s kabelovkou.
Jde mi o to, že mi tuner vůbec nenaladí některé programy, nebo mají opravdu špatný obraz.
Na TV vše funguje dobře. Zkoušel sem jí i na ten samý kabel.
Zajímavé je, že některé programy mají naprosto skvělý obraz, ale některé jsou prostě mizerné, např. HBO.
Na dolaďování používám DScaler, protože kalsika od winfastu některé programy vůbec nechytne.
Hlavní problém rušení jsou vertikální šumící čáry.

Nesetkal jste se někdo taky s tímto problémem? Nevíte jak bych se toho mohl zbavit?

Na ČT1, 2, Novu a Primu se dá koukat v pohodě, ale HBO fakt nejde, ani MTV a pod.

Díky moc.
jopein (450)|12.5.2005 14:32
kecinzer
Mohl bys poskytnout kousek záznamu nebo aspoň obrázek toho rušení?
Zkoušel jsi ve WinFast měnit TV source ? (Cable - Antena). Zatrhnout Adaptive Channel Scanning a Fine tune a provést Scan Channels?
kecinzer (3)|12.5.2005 14:49
[quote=jopein]kecinzer
Mohl bys poskytnout kousek záznamu nebo aspoň obrázek toho rušení?
Zkoušel jsi ve WinFast měnit TV source ? (Cable - Antena). Zatrhnout Adaptive Channel Scanning a Fine tune a provést Scan Channels?[/quote]
Jistě, zkoušel jsem všechno. Když sem testoval i jiný soft, tak to na to stejně nemá vliv - když ručně naladim frekvenci po MHz.
Nahodím obrázky až se dostanu domů.
Ivo Mašek (10205)|12.5.2005 15:30
Jo, měl jsem něco podobného. Rušení na všech kanálech jsem odstranil výměnou za výkonější zdroj s filtrem PFC. Pak nastalo řešení tebou popisované události. Zavolal jsem na Karneval, přijeli dva šoumeni, nechali si pustit klasickou TV, potom změřili signál na bytové zásuvce, vydechli úžasem (měl jsem něco přes 50 dB - má být alespoň 65 dB), pak se posilnili a vyměnili celou délku kabelu. Teď mám něco pod 70 dB a všechno perfektně šlape.
Toto nemusí být zrovna i tvůj případ, ono také záleží, jak ten signál dopravuješ do tv karty v PC (rozbočovač, koax, spoje, ...)
Jinak, to co "normálně" šlape na TV, nemusí šlapat na tv kartě.
mmmartin (187)|12.5.2005 15:46
Další důvod problému může být ve dvojím uzemění. Po stínění koaxu ti do TV karty přijde zem z místa posledního zesilovače kabelovky a tady se potká se zemí zásuvky ve tvém pokoji. Vliv tohoto dvojího uzemění a tedy i rušení tím vyvolené slábne (ne vždy, ale dost často)s rostoucí intenzitou signálu v rozvodu kabelovky. U TV ten problém není, má jen dvoužilový síťový přívod. Zkus mezi zásuvku kabelové TV a vstup TV karty dát oddělovací člen (dá se koupit nebo zimprovizovat ze dvou keramických kondenzátorů).
Ivo Mašek (10205)|12.5.2005 15:50
Další důvod problému může být ve dvojím uzemění. Po stínění koaxu ti do TV karty přijde zem z místa posledního zesilovače kabelovky a tady se potká se zemí zásuvky ve tvém pokoji.
Ano. Přesně tak. I toto dělá pěknou paseku.
kecinzer (3)|12.5.2005 15:57
Zdrojem by to být nemělo, měl sem dřív Fotrona 300W a teď mám LC550W a furt to samý.

Mám to zapojené přes koax na kterém je rozbočovač, z toho to jde ke mě do tuneru. Na druhé části koaxu má TV brácha a ten to má v poho.
Už sem jednou na kabelovku volal, ale prej to je můj problém, když to na TV jde dobře. Taky sem právě myslel že mám slabej signál.

Ten oddělovací člen bych mohl zkusit. To se dá normálně koupit v elektře? Jak se to menuje a kolik to asi tak stojí?
mmmartin (187)|12.5.2005 19:20
Tak znova: U TV ten problém není, má jen dvoužilový síťový přívod.
A ještě: Po stínění koaxu ti do TV karty přijde zem z místa posledního zesilovače kabelovky a tady se potká se zemí zásuvky ve tvém pokoji. K tomu dojde s jakoukoliv TV kartou. :-(
Ivo Mašek (10205)|12.5.2005 19:39
Ten oddělovací člen bych mohl zkusit. To se dá normálně koupit v elektře? Jak se to menuje a kolik to asi tak stojí?
Mrkni do levého sloupce, který má název "Kategorie". Je tam Bastlírna. Tam jsou na to návody a dokonce celý článek na téma RUŠENÍ.
Pitomec (10211)|12.5.2005 20:32
[quote=Ivo Mašek]měl jsem něco přes 50 dB - má být alespoň 65 dB[/quote]
Podle ČSN EN 50083 je minimum na zásuvce 60dBµV a maximum pak 80dBµV s tím, že úroveň signálu sousedních kanálů se nesmí lišit o víc, než 3dB, a nesousedních kanálů o víc, než 12dB. To jenom pro upřesnění. :-)
Ivo Mašek (10205)|12.5.2005 20:40
Tak to jsem na tom velmi dobře. Protože po té výměně mám na "patě", na začátku rozvodu v baráku, kde je napíchlý můj kabel 75 dB a na bytové zásuvce něco málo pod 70 dB.
JaromirP (27)|16.5.2005 12:52
Dobrý den.

Již jsem odzkoušel snad všechno, co tady kdy padlo za rady k odstranění rušení, ale výsledek nulový.
Kroky které jsem podnikl :
1) zakoupil jsem nový zdroj s PFC filtrem
2) zakoupil jsem novou grafickou kartu
3) zkusil jsem nabastlit oddělení zemí a živého signálu (podle návodu v bastlení)
4) signál jsem zesílil pomocí zktivního zesilovače na 80dB na vstupu a po rozbočení mám u
PC signál přes 70 dB (rozbočovač 5 dB a dlouhý kabel dalších 4 dB)

Sice jsem odstranil husté rušivé tmavé pruhy, ale neustále mám příjem rušený a vůbec nevím,
co mám ještě zkusit, aby byl signál (přijem) kvalitní.
image0516-1248_prima__5__123.jpg
Ivo Mašek (10205)|16.5.2005 14:41
Pokud to rušení zmizí při sledování přes TimeShifting, je zdroj rušení, pravděpodobně, uvnitř PC. Pokud nezmizí,
je pravděpdobně zdroj rušení vně PC. Ve většině případů tomu tak je.
Co sdílení u IRQ ? Mám Win98SE a mám to takto: (nemám sdíleno se zvukovkou, síťovkou, apod.)

JaromirP (27)|17.5.2005 10:56
No já používám Windows XP, neboť Win98 nepodporují (tedy spíše FAT32) ukládání souborů nad 2GB (nebo 4). No a jelilkož nahraný film má něco přes 6GB, tak musím používat NFS. Rozdělování po 1GB, jak nabízí PVR mi dělá pěkné škubance.
No a v XP se nedají, nebo alespoň nevím jak, ručně přidělit IRQ, a zatím jsem nenašel nástroj, který by to umožňoval. Problém by mohl být v tom, že má WinFAst IRQ sdílené se zvukovkou?
pridelene_irq_695.jpg
Ivo Mašek (10205)|17.5.2005 11:00
Problém by mohl být v tom, že má WinFAst IRQ sdílené se zvukovkou?
Těžko říci. Někomu (většinou) to oddělení pomohlo, někomu ne.

No a v XP se nedají, nebo alespoň nevím jak, ručně přidělit IRQ,
Údajně to jde. Ale to by se měli vyjádřit majitelé WinXP.

Zkus tu kartu přesunout do jiného slotu PCI. Ideální by bylo sdílení na IRQ_9 (dle tvé tabulky).
JaromirP (27)|31.5.2005 11:32
Přesun do jiného slotu situaci nevyřešil zcela, ale podstatně se to zlepšilo. Díky za nápad.
AdmiS (45)|1.6.2005 21:21
Vidim,ze mam stejny problem jako vy,takze bych se chtel zeptat,co mam delat,kdyz nechytnu celkem tri ceske kanaly,konkretne CT1,CT2,Prima...?
Nastaveni karty je zcela v poradku,jen nektere programy maji zhorsenou kvalitu obrazu...ale to bude asi kabelazi,pac ma asi 12m! :-I
vOid (181)|1.6.2005 21:31
zkousels ten adaptive channel scanning?
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 21:36
A jseš na kabelovce? Na Karnevalu, nebo UPC ?
AdmiS (45)|1.6.2005 21:37
[quote=vOid]zkousels ten adaptive channel scanning?[/quote]

jj,ale stale nic...zkusim to znovu po reinstall,treba to pak pujde?! :-)
AdmiS (45)|1.6.2005 21:38
[quote=Ivo Mašek]A jseš na kabelovce? Na Karnevalu, nebo UPC ?[/quote]

Na UPC...
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 21:45
Karneval má rozložení kanálů takovéto:
1, 3, 5, 7, 9, .....
UPC takovéto:
1, 2, 3, 4, 5, ....
Karneval vždz jeden "kanál" vynechává, UPC nikoli. Nick Pitomec by ti to napsal podrobněji (co se týče Karnevalu).
Ale podstata je, myslím, jasná.
AdmiS (45)|1.6.2005 21:56
[quote=Ivo Mašek]Karneval má rozložení kanálů takovéto:
1, 3, 5, 7, 9, .....
UPC takovéto:
1, 2, 3, 4, 5, ....
Karneval vždz jeden "kanál" vynechává, UPC nikoli. Nick Pitomec by ti to napsal podrobněji (co se týče Karnevalu).
Ale podstata je, myslím, jasná.[/quote]

Naopak!Omluv mou nezkusenosta neznalost,ale co z toho pro me vypliva? :-D
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 22:01
No, že programy na Karnevalu jsou "oddělené", kdežto u UPC jsou těsně vedle. To není vždy dobré, protože tuner na kartě je mnohem citlivější, než na klasické TV. Proto vždy píši, že nelze srovnávat příjem na TV s příjmem na kartě. Hodně lidí, kteří mají UPC s tím má problémy.
AdmiS (45)|1.6.2005 22:04
Ivo Mašek

mno to si me tedy opravdu uklidnil... :-D Nakonec myslim budu rad,kdyz naladim alespon komercni NOVU,ne?! :-D
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 22:07
Nejdříve to dej dohromady s těma kodekama, a pak uvidíme, co dál. :-)
AdmiS (45)|1.6.2005 22:13
Ivo Mašek

Oki!Pokusim se...lec cesta k uspechu je ponekud strnita! :-D A to sem se chtel ucit na zitrejsi zkousku...mno nic pojedu asi nonstop! :-D
Ivo Mašek (10205)|1.6.2005 22:20
mno nic pojedu asi nonstop!
Tak to já ne. Já mám noční šichtu, a měl bych také něco dělat.
AdmiS (45)|1.6.2005 22:35
Ivo Mašek

mno to ovsem nezavidim! 8-)