Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak a čím zjistit chybovost HD záznamu v DVB-T (transport stream .ts) ?

snehulak2006 (109)|24.6.2013 17:13
Zaznamenávám na flashdisk nahrávky z HD kanálů v DVB-T ( ČT 1 HD, ČT 2 HD, Nova HD a ČT Sport HD ). Nahrávky jsou pořízeny buď set top boxem s USB nebo tunerem v PC. Všechny jsou transport stream .ts. Formát h.264/MPEG-4 AVC.
Potřeboval bych nějaký freeware program, který by zjistil chybovost tohoto záznamu ( pokud se dříve jednalo o SD rozlišení, fungoval na to perfektně ProjectX - v protokolu vždy zobrazil počet chyb v transport streamu i v kterém místě záznamu se nacházejí ).
Existuje něco freeware i pro HD ?
vivid.sk (11472)|24.6.2013 21:36
Skus TS Doctor, je tam len free trial verzia.
Foolproof (2713)|25.6.2013 19:32
Nový TSPacketEditor je vynikající, ale bohužel trial.
Vyzkoušel bych starý, který je free[CODE]http://www.videohelp.com/download/TSPE0301.zip[/CODE]
snehulak2006 (109)|27.6.2013 10:26
Děkuju ti za navedení správným směrem. Přesně tohle jsem potřeboval.

Před pár lety jsem tento software používal ( taky stejnou verzi 0.301 ). Potřeboval jsem tehdy zjistit, proč z některých PVR nejde záznam přehrávat v jiných přístrojích. Všechny měly záznam transport stream .ts. V programu TS Packet Viewer ( freeware ) a právě TSPacketEditor bylo vidět, že jsou z každého PVR různě řazené pakety v transportním toku. Vyzkoušel jsem několik programů ( ProjectX, TS Doctor, HDTV to MPEG2, MPEG Video Wizard DVD.....) a tyto programy také rozdílně řadily pakety v transportním toku. Vyšel z toho závěr, že z kteréhokoliv PVR jsem vždy prohnal záznam přes ProjectX ( který seřadil pakety dle svého způsobu ) a mj.vytvořil protokol, kde byl vidět počet chyb. V ProjectuX se záznam opět uložil do .ts. Pak už šel přehrát kdekoliv, ať byl z kteréhokoliv PVR.

TSPE funguje dobře, podařilo se mi odpojením anteny a zapojením kusu drátu nasimulovat špatný signál.
Zkoušel jsem ještě ffmpeg, ten zobrazuje v okně příkazového řádku žlutou hlášku "PES packet size mismatch" a časy se kupodivu
shodují s časy, při kterých při přehrávání v televizi cukne obraz.

Ještě jednou díky.