Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Televizory (CRT, LCD, PDP): Zlobí tv Samsung

Neregistrovaný (0)|23.6.2013 15:17
Tazatel: DuffCz

Znění dotazu: Zdravím,
Pořídil jsem si LED tv Samsung UE32F4500AW. Včera ji vybalil, připojil O2 settopbox, připojil k wifi a nabídlo mi to aktualizaci. Nechal jsem to zaktualizovat. Pak se vypla, zapla a vše frčelo perfektně, díval jsem se na tv, surfoval po Youtube, četl zprávy na iDnes.. Dneska tv zapnu a když jsem měnil hlasitost, všiml jsem si jakoby chybějících čtverečků v animaci toho měnění hlasitosti. Obraz ale byl parádní, prostě co jde ze settopboxu je OK. Ale, když jsem pak dal SmartHUB, tak je to rozkostičkované, nečitelné, nepoužitelné. Totéž i nastavení, vlastně veškeré nabídky. Obraz ze settopboxu ale v pohodě. Takže jsem vypnul z elektřiny, zkusil znova a to stejné. Odpojil settopbox a to stejné. Zkoušel jsem dát Obnovení z nabídky a ta úvodní animace v pohodě a nabídky zase rozkostičkované nebo jakási mapa po tom nebo co.

Neví někdo, prosím, co s tím ??

Technika, které se dotaz týká: Samsung UE32F4500AW
Retiree (659)|23.6.2013 17:37
[QUOTE=;460792] připojil O2 settopbox, připojil k wifi a nabídlo mi to aktualizaci.
co jde ze settopboxu je OK. ...
... SmartHUB, tak je to rozkostičkované, nečitelné, nepoužitelné. Totéž i nastavení, vlastně veškeré nabídky. Obraz ze settopboxu ale v pohodě. .[/QUOTE]
Proč settopbox, tv má tuner DVB-C/T/analog ? Není to náhodou modem O2? (O2 neznám, nemám představu).
Pro Smart HUB nebo obecně pro připojení k netu používáš bezdrátovou wifi síť, která může být v některých okamžicích velmi zarušená...
Možná se najde jasnovidec, který poradí lépe, ale, soudě podle popisu problému, ujasni si, jakým způsobem a co vlastně přijímáš a sleduješ...
KamilZ (10277)|23.6.2013 17:46
DuffCz: chápu to dobře, že obraz z externího settopboxu je OK, ale menu, ovládací prvky apod. je poškozené, nedívatelné? Pokud ano, tak je to velmi zvláštní a vypadá to, že odešla nějaká část generující OSD. Asi nemáš možnost s tím něco udělat, mimo servis. Můžeš zkusit provést upgrade firmware TV, kdyby se nějak přepsala flash. Ale je otázka, jestli si TV nechá vnutit stejnou verzi firmware, jakou teď už má. Šance je to ale velmi malá.
Neregistrovaný (0)|23.6.2013 20:05
Mám IPTV od O2 a ta funguje přes O2 settopbox.
KamilZ: ano přesně tak. Takže to mám jet vyreklamovat ? Píše, že je nainstalovaná aktuální verze.. Ještě se dá nějak ktualizovat přes flashku ? Ze stránek Samsungu jsem stáhl nějaký update, ale v TV ho nejde načíst.
Retiree (659)|23.6.2013 22:25
Ten firmware update je samorozbalovací archiv. Je třeba jej spustit na pc a rozbalit na flashku (bývá u toho návod), pak už to tv snad přečte. To co jsi stáhnul má nějaké číslo.
Na tv stiskni postupně INFO MENU MUTE a POWER, tv se spustí se zobrazením Servisního menu, tam uvidíš mj. číslo nainstalovaného firmware. I když se obávám, že má Kamil pravdu...