Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Media Player Classic - Open Device

Tommy3 (73)|7.6.2013 10:33
Ahoj,

mám problém s propojením kamery a PC přes MPC v záložce Open Device. Kameru mám připojenou přes Firewire, program jí najde, ale když je chi spojit vyběhne mi hláška "No video capture pin was found"? Nevíte, kde by mohl být problém? Případně jak jinak propojit kameru s PC pomocí Firewire pro odkuk?!

Díky za rady a tipy!!
Pavel_tempx2 (829)|11.6.2013 14:59
bez zvuku to jde přes WinDV od Mourka

jinak bych ještě zkusil VLC player
Tommy3 (73)|12.6.2013 00:16
WinDV je 4:3 a s omezeným rozlišením ne?! VLC player nevím, ale vyzkouším...
Foolproof (2713)|12.6.2013 22:44
Open device funguje pouze s drivery, které obsahuje system. Jsou to WDM nebo WDF.
V případě připojení přes FireWire lze pouze kopírovat data, není to funkce capture.
WinDV nedělá nic, pouze kopíruje data DV z pásky, je vždy 720x576, PAR může být 4:3 nebo 16:9, nemá vliv a ukládá na disk.
Pro přenos dat z kamery do pC naprosto vyhovující.
Pro zachytávání HDV z pásky se používá s úspěchem HDVSplit.

Smysl použití MPC pro capturing, pokud to není analog mi uniká.
Tommy3 (73)|13.6.2013 00:46
[QUOTE=Foolproof;459891]Open device funguje pouze s drivery, které obsahuje system. Jsou to WDM nebo WDF.
V případě připojení přes FireWire lze pouze kopírovat data, není to funkce capture.
WinDV nedělá nic, pouze kopíruje data DV z pásky, je vždy 720x576, PAR může být 4:3 nebo 16:9, nemá vliv a ukládá na disk.
Pro přenos dat z kamery do pC naprosto vyhovující.
Pro zachytávání HDV z pásky se používá s úspěchem HDVSplit.

Smysl použití MPC pro capturing, pokud to není analog mi uniká.[/QUOTE]

Již na samotném začátku se zmiňuji, že to chci použít pro odkuk, nikoliv pro capturing! Nicméně ve VLC playeru to funguje bez problémů. Sice je tam menší zpoždění, které i když se nastaví na hodnotu 0ms není úplně na 100% současný.

A kde se dají sehnat drivery WDM a WDF, chtěl bych to rozchodit a vyzkoušet i v Media Playeru!

Díky
StD (8612)|13.6.2013 08:06
Samotný WDM nebo BDA ovladače jsou ti na 2 věci, pokud není v mašině HW-zařízení, které by je využívalo (IRQ, =video capture PIN) - ať už grafická karta typu ViVo nebo analog/digital TVkarta či VideoCapture karta.
Já mám ve stroji schválně za tím účelem ponechanou starou analogovou TVkartu a mohu proto přes MPC normálně čučet nebo nahrávat, stejně jako přes jakýkoli jiný rozumný DVDplayer. Umí to třeba starý CineMaster 2000.
První obrázek je z první mašiny, kde je jen analog TVkarta, druhý ze stroje, kde je mimo FireWire vstup, DVB-S-kartu s BDA-ovladačem grafika ATI Radeon ViVo.

[ATTACH=CONFIG]23699[/ATTACH]

[ATTACH=CONFIG]23703[/ATTACH]
MPC_Select_Device.jpg MPC_Select_Device_ViVo.jpg
Foolproof (2713)|13.6.2013 21:40
To je pravda pouze částečně, viz třeba ten VLC, který má interní filtr, proto funguje.

Já používám doporučený universální driver od Microsoftu a digitální kamera mi jede v kterémkoliv programu pře FireWire (v MPC pouze video) viz popis a náhled v GraphStudiu.

[ATTACH=CONFIG]23721[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]23722[/ATTACH]
StD (8612)|14.6.2013 00:09
No tak kde je tedy onen (částečný) problem tazatele? :p

P.S. Mě osobně nesmí ten krám VLC do baráku, ani do žádné z mašin, co provozuji. Zlaté MPC a o tom byl dotaz.
Foolproof (2713)|14.6.2013 20:53
V MPC nejde zvuk, proč to nevím.Náhled z DV kamery ve WinDV je v pohodě ve full screen, není potřeba nic jiného, capture se dá vypnout.
Tazatel nemá nejspíš WDM driver pro tu svoji kameru a firewire není OHCI compliant.:-?

Jinak to device, co si volá je viz obr.
[ATTACH=CONFIG]23732[/ATTACH]