Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

XBMC + TMT5 – rozlišení mezi DVD ISO a BD ISO

Paullik74 (47)|1.6.2013 12:20
Zdravím lidi,
řeším menší problémek s XBMC (12.2) a pro něj externím přehrávačem TMT5. Chtěl bych docílit toho, že přes TMT5 se mi budou pouštět POUZE iso soubory BluRay disků. Pro všechny ostatní ISO soubory, čili normální DVDčka, chci aby se používal výchozí XBMC přehrávač. Momentálně mám v playercorefactory.xml následující (vyjmul jsem jen to, co jsem tam přidal... jinak je v souboru základní nastavení):
[code]



C:\Program Files (x86)\XBMC\XBMC.exe
"{1}"
false
false
none










[/code]
Napadlo mě BluRay ISO a DVD ISO rozlišit nějakou TAGovou značkou, ale nenapadá mě jakou a jestli by to mělo pro XBMC smysl. Půjde vůbec takovéhodle chování docílit? Momentálně se to chová tak, že některé BluRay ISO se ani nezapnout, po vybrání se nic nestane, a u jiných se objeví ta nabídka Přehrát hlavní titul, Vyber ze všech názvů, Zobrazi bluray menu, a když vyberu to Zobrazit bluray menu, což by mělo zapnout externí přehrávač, kterým by měl být TMT5, objeví se hláška Externí přehrávač je aktivní - Stiskněte OK po ukončení přehrávání (možná tam mělo bejt pro, nicméně je tam po). Po stisknutí OK se nic nestane a u souboru se ukáže fajfka jako kdyby to bylo už dopřehrávaný. A na některých dokonce, když vyberu ISO, tak se ukáže Pracuji... a po chvilce se pustí, v XBMC přehrávači. DVD ISO soubory jedou normálně přes XBMC.

Nějaké řešení, rady, tipy, vtipy?? :) Budu rád za vše.
vivid.sk (11472)|1.6.2013 12:27
Nevidim tam spravnu cestu k playeru TMT5 ... je to OK?
Inak, spolahlive rozclenenie funguje pomocou pripony suboru, cize ak by sa dany subor mal pripomu .BDISO (napr.), tak by si ich vedel rozozonat od klasickych ISO DVD.
Len treba skusit, ci ich takto vezme TMT5 (neskusal som, len tip)
Paullik74 (47)|1.6.2013 12:33
Áno, chybná cesta jest, sem to ale v*l :D. Děkuji za troubleshooting. Nicméně s tou příponou se obávám, že to nevýjde, ale za zkoušku nic nedám :). Dám vědět, jak to dopadlo.
Paullik74 (47)|1.6.2013 12:56
Hmm. Takže upraven na:
[code]
C:\Program Files (x86)\ArcSoft\TotalMedia Theatre 5\uTotalMediaTheatre5.exe
[/code]
Po této úpravě, když vyberu v XBMC BluRay ISO soubor (zatím bez změny přípony), se objeví nabídka. Vyberu zobrazit bluray menu, XBMC začne ve smyčce dělat zvuk výběru (zvuk, když vyberete nějakou položku), jako kdyby se kousl, otevře se Total Media Theatre, kde se ale nic nestane, film se nespustí.

Zkoušel jsem tedy změnit příponu na BDISO u požadovaného souboru. Bohužel, takovýto soubor TMT5 nepřehraje, ale zkusil sem to dát i do toho XBMC. Ovšem, nic se nestalo, soubor se ani neukazuje v knihovně Video, musel sem na něj najet přes Správce souborů. Ani když jsem vybral Přehrát pomocí... TMT5, tak prostě nic, TMT se ani nepustilo.
Paullik74 (47)|1.6.2013 15:10
Tak už jsem s inspirací na jednom webu něco vymyslel. Vytvořím BAT soubor kterej mi nahraje ISO přes Daemona na virtuální mechaniku a potom pustí TMT z tohoto disku. Funguje to, jak má, až na jednu drobnost. A tou je ta zvuková smyčka, která je opravdu otravná, ale absolutně nechápu, proč se ozývá. Prostě vyberu ISO, zobrazí se nabídka, dám Zobrazit bluray menu..., spustí se TMT, začne hrát film, ale v pozadí je pořád ten otravnej zvuk z XBMC. Samozřejmě by pomohlo vypnout zvuky v XBMC, ale... to je přece hloupost, aby to bylo jediný řešení. Nicméně vážně nechápu, proč se to děje. Ještě to kdyžtak zkusím stejným způsobem zprovoznit na PC, třeba je to kvůli výkonu mého notebooku.
A to, že to rozliší BD od DVD jsem udělal jednoduše, trošku mě navedla ta změna přípony. Prostě jsem dal název_filmu.BD.iso. Soubor se teda tváří jako normální ISO a v playercorefactory.xml jsem dal do pravidla filename="*.BD.iso", a jede to jak má.

Takže moc děkuju za radu :).
Paullik74 (47)|12.6.2013 13:52
Tak jsem narazil na problém. Po nainstalování Programu YouTube (myslím tím v XBMC), když pustím video, snaží se to pustit přes externí přehrávač. Nevěděl by někdo, jak to vyřešit?

Obsah playercorefactory.xml:
[code]




C:\Program Files (x86)\XBMC\PlayBluRayDisc.bat
"{1}"
true
true
none






























[/code]