Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kamera miniDV a teploty

Tommy3 (73)|29.5.2013 14:54
Ahoj,

chtěl jsem se zeptat jestli někdo neví maximální teploty použitelné pro minidv kamery a tedy i minidv pásky! Tím je myšlena okolní teplota kolem kamery a minidv, jaká je maximální aby nedošlo buď ke zničení kamery nebo zničení pásky, tím i již natočeného materiálu?

Zajímá mě co maximálně snesou, kvůli třeba teplotě na dovolené a ještě pokud bude kamera zavřená v kufru!

Díky
Foolproof (2713)|29.5.2013 15:00
To, co uvádí výrobce v dokumentaci + 15% oběma směry.:-)-

Podle mých zkušeností je horší mráz, než teplo. Při -10 stupních zmizí baterie za pár minut. Nechat kameru na přímém slunci je evidentní blbost, ale točil jsem jednou při 34 stupních ve stínu a v pohodě.
Tommy3 (73)|29.5.2013 15:29
V dokumentaci kamery o tom moc zmíněno není, nebo napsáno spíše obecně než vyjádření v číslech :)
Zlivido (56)|29.5.2013 17:47
Točím hlavně v řecku a nemám problém. Osobně si myslím, že když nepojedeš do pralesa a nebo na denní poušť, tak to je vždy v pohodě.
Tommy3 (73)|29.5.2013 18:38
Super, díky moc za info!!
arkij (540)|29.5.2013 19:26
Točím na miniDV kazety od roku 2000 (nejdříve SD, teď HDV) na horách (-15), v Řecku (až +40) a všude jinde - nebyl problém.

Přesto jsem jedno přehřátí u HDV kamery s páskou zažil, alespoň si to myslím. S kamarádem jsme digitalizovali amatérská filmová dílka z minulosti celuloidu pomocí promítání na stěnu za jeho současného snímání kamerou. Pokud to někdo dělal ví, že nastavování celého systému docela trvá, tak jsme pak využívali čas a celou noc jenom přehazovali kazety a filmy. Po několika hodinách se kamera zadrhla, vypla a když jsem na ni šáhnul, byla hodně horká. Asi zafungovala nějaká tepelná pojistka, protože po půlhodinovém chládnutí zas běžela jak má, tak jsme už pak nechávali pauzy. K jejímu poškození ale nedošlo, neboť běhá dodnes.
1hroch (865)|30.5.2013 07:07
Tocil jsem na pousti pri +55C a Sony DCR-TR 8000 obcas samovolne vypinala.
V tropech pri cca +35C ve stinu a vlhkosti okolo 90% zadny problem. Spise bych rekl, ze kameram vyrabenym v teto oblasti mistni podnebi svedci.
I kdyz vim o pripadu, kdy nova kamera v tropech prezila jen nekolik hodin a zbytek dovolene dotycny resil reklamaci na druhem konci sveta.
Kazety - kdyz nedojde k mechanicke deformaci vlivem vysokych teplot - plast mekne, tak neni co resit. Konecne si muzes vyzkouset nechat kazetu na palubovce auta zaparkovaneho na slunci.
razorder (124)|31.5.2013 12:25
vysoké ani nízké teploty tomu nevadí..problém neboli riziko nastává až při přesunů ze zimy do tepla což způsobí zvlhnutí