Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Canon HF G25 nebo Panasonic HC-X920

Áša (10)|25.5.2013 08:23
Ahoj.
Chtěl bych požádat o radu. Našetřil jsem si 25k a chtěl bych si koupil kameru. Po dlouhém pátrání na internetu a na jiných zdrojích jsem si vybral tyto dvě kamery - Canon HF G25 a Panasonic HC-X920. Všude možně pátrám, ale stále se nemůžu rozhodnout kterou z těchto dvou si pořídit. Mohl by mi prosím někdo poradit? Kameru bych chtěl používat jak v interiéru tak v exteriéru na běžné natáčení.
Předem díky za radu. Áša.
RomanKo-z-LC (118)|25.5.2013 12:38
Ako tu už bolo viackrát napísané, medzi top modelmi od Canon, Panasonic, Sony v kvalite obrazu nie sú veľké rozdiely. Všetky produkujú veľmi kvalitné video. Myslím si, že by si sa skôr mal rozhodnúť podľa ovládania, nejakej funkcie, ktorú konkurent nemá. Ak si technický maniak a chceš sa vyžívať množstvom nastavení, tak Canon HF G25. Tak napríklad, okrem bežných možností vyváženia bielej, možno zadávať priamo číselnú hodnotu v °K (teplota chromatičnosti) a krokovanie po 100 °K. Alebo možnosť meniť nastavenia počas nahrávania. A podobné profesionálne funkcie. Ak tie nikdy nevyužiješ, ani nemáš teoretické vedomosti na čo sú, tak ti bude dobrý aj Panasonic HC-X920. Ten má tiež manuálne funkcie na dobrej úrovni - ovládanie expozičných časov, clonových čísel, zosilnenia v dB. G25 má trocha lepší low light, X920 máličko nižší obrazový šum... Na bežné natáčanie sú obe viac než dobré. Po čase, keď získaš prax, skúsenosti, prípadne aj teoretické znalosti a zatúžiš po profesionálnejšie vyzerajúcich záberoch, vtedy oceníš manuálne funkcie.
Najlepšie bude, keď si obe zoberieš do ruky, pochytáš, vyskúšaš. (Aj partnerky, manželky si tak vyberáme :-)
joeh (1358)|25.5.2013 13:51
- Panasonic má problémy s AWB -
Áša (10)|25.5.2013 19:08
[QUOTE=RomanKo-z-LC;458051] Najlepšie bude, keď si obe zoberieš do ruky, pochytáš, vyskúšaš. (Aj partnerky, manželky si tak vyberáme :-)[/QUOTE]

Je pravda, že manželku jsem si vybíral podobně, ale ta se časem změnila a to teda doufám, že u kamery nehrozí. :-)
Jinak já jsem od přírody hravý a zvídavý tvor, asi jako každý chlap, tak mě láká ten Canon, ale abych řekl pravdu tak moc zkušeností s kamerou nemám a manuální nastavení jsem na kameře nikdy nepoužil. Ale rád bych se k němu propracoval.
Sakra proč je tak těžké se rozhodnout ... :-)
joeh (1358)|25.5.2013 19:41
- kamera Canon HF G25 má i režim Auto - plná automatika, zapneš a jedeš.
MONYS (460)|25.5.2013 21:54
Ale točí bohužel jen prokládaně 50i.
pan_gazpacho (71)|25.5.2013 22:06
prokládané video je mor. a třeba SONY CX730 ne? já ho mám již rok a jsem s ním stále spokojený :)
joeh (1358)|25.5.2013 22:15
[QUOTE=pan_gazpacho;458128]prokládané video je mor. a třeba SONY CX730 ne? já ho mám již rok a jsem s ním stále spokojený :)[/QUOTE]
Sony CX730 je super.
joeh (1358)|25.5.2013 23:03
[QUOTE=MONYS;458125]Ale točí bohužel jen prokládaně 50i.[/QUOTE]
MONYS - to je pravda. Onedlho bude v predaji Canon HF G30 /50p/ , to je revolučne vylepšená HF G10 /G25/. Mrkni na to, je to pecka...
Áša (10)|26.5.2013 01:41
[QUOTE=MONYS;458125]Ale točí bohužel jen prokládaně 50i.[/QUOTE]
To mě taky dost mrzí, jinak by to byla jasná volba. Proto se nemůžu rozhodnout. Každá má nějaké mouchy.

---------- Doplněno v 01:41 ---------- Původní příspěvek byl napsán v 01:38 ----------

[QUOTE=joeh;458133]MONYS - to je pravda. Onedlho bude v predaji Canon HF G30 /50p/ , to je revolučne vylepšená HF G10 /G25/. Mrkni a to, je to pecka...[/QUOTE]
Na tu jsem taky koukal a dost mě nadchla, ale nachází se v jiné cenové relaci. Nevím jestli bych měl tolik investovat do kamery.
joeh (1358)|26.5.2013 09:44
Aša - mrkni na bazoš - nová X929 za polovičnu cenu, bacha na to AWB - http://foto.bazos.cz/inzerat/24408963/videokamera-PANASONIC-HC-X929.php
Áša (10)|26.5.2013 18:26
[QUOTE=joeh;458152]Aša - mrkni na bazoš - nová X929 za polovičnu cenu, bacha na to AWB - http://foto.bazos.cz/inzerat/24408963/videokamera-PANASONIC-HC-X929.php[/QUOTE]

Moc díky. Ale chtěl bych funglovku, nevěřím elektronice z druhé ruky. A taky se mi to trošku nezdá, že by někdo prodával novou kameru za poloviční cenu.
No, ale stále častěji přemýšlím o Canonu HF G30. Po tom co jsem si tady na fóru a jinde na netu o něm přečetl přemýšlím, že bych si přišetřil a pořídil. Ale zase si říkám jestli to nebude pro mě moc. Přece jenom jsem laik a začátečník a zatím mám v plánu běžné natáčení.
joeh (1358)|26.5.2013 19:04
[QUOTE=Áša;458191]Moc díky. Ale chtěl bych funglovku, nevěřím elektronice z druhé ruky. A taky se mi to trošku nezdá, že by někdo prodával novou kameru za poloviční cenu.
No, ale stále častěji přemýšlím o Canonu HF G30. Po tom co jsem si tady na fóru a jinde na netu o něm přečetl přemýšlím, že bych si přišetřil a pořídil. Ale zase si říkám jestli to nebude pro mě moc. Přece jenom jsem laik a začátečník a zatím mám v plánu běžné natáčení.[/QUOTE]

V tom prípade pošetri na HF G30, oplatí sa. A neboj, nebude to na teba moc.
Áša (10)|26.5.2013 21:11
Díky moc. Jdu shánět o HF G30 co nejvíce informací, abych byl trošku v předstihu, až jí dostanu. :)
A taky se jdu ponořit do tajů manuálního ovládání kamer, abych do toho pronikl trošku hlouběji :).
ai (2993)|26.5.2013 23:14
Ta kamera se snad jeste neprodava, na papire udaje vypadaji suprove, ale je to jen papirova informace zatim. Na to , ze stoji skoro 2x tolik nez jine kamerky bych byl opatrny.
http://www.bhphotovideo.com/c/search?Ntt=canon+vixia+hf-g30&N=0&InitialSearch=yes&sts=ta
Áša (10)|27.5.2013 17:34
Našel jsem na internetu, že by se měla začít prodávat do měsíce. Počkám na několik nezávislých recenzí a podle nich se pevně rozhodnu. Už aby to bylo, těším se jako malý. :-)
Áša (10)|20.6.2013 23:36
Tak jsem nakonec koupil kameru Panasonic HC-X920. Jsem s ní velmi spokojen. Dělá opravdu pěkné video.
Ale narazil jsem na jeden problém. Natočil jsem školní besídku svojí dcery. Celá besídka trvala 32 minut. Když jsem vyjmul paměťovou kartu z kamery a vložil do PC, tak celé video bylo rozděleno na tři části. Tyto jsem zkopíroval do PC a vložil do programu na editaci videa - Sony Vegas Pro 12. A seřadil jsem všechny tři části za sebou. Při editaci jsem zjistil, že při přechodu z jedné části na druhou dojde ke kolísnutí zvuku. Video na sebe souměrně naváže, ale zvuk ne.
Mohl by mi prosím někdo poradit. Hledal jsem všude možně, ale tento problém jsem nikde nenašel. Sám nejsem moc dobrý v angličtině a s editačním programem trošku bojuju. Už se s tím pár dní trápím, ale zatím jsem na nic nepřišel. Nechci zkazit dceři video z besídky a proto prosím o pomoc.
Předem díky Áša.
ai (2993)|21.6.2013 03:31
Vegas tam nasadi fade out na konec klipu a fade in na zacatektoho klipu hned vedle nej zrejme, nazoomuj uplne na uroven snimku a podivej se na to audio, jestli je to tak. Zoomuje se koleckem na mysi nebo klikni na to + a - uplne vpravo dole. Skus to nejak narovnat. Nebo se podivej do menu - options/quickfade audio edits jestli se to da tim vypnout, ale nejsem si jisty jestli je to ono, jestli t to vyradi ten automaticky fade in/out, nekde jsem to cetl nedavno, ale nemam to vyzkousene ...
romana51 (355)|21.6.2013 08:54
Aša - nic nového pod sluncem. Když při točení neděláš více záběrů a točíš nepřerušeně, po natočení objemu dat cca 4GB (při 50p s max. datovým tokem cca 20 minut) kamera automaticky dělá nový záběr. Souvisí to nějak s adresováním paměti, nejsem expert přes PC abych to uměl vysvětlit. Mám Panáka SD700 a dělá mi to také. Mezi dvěma záběry mi chybí jeden snímek.
romana51 (355)|21.6.2013 09:29
Pro doplnění: ten limit souvisí s formátem FAT32!! :-)
jarino1978 (8045)|21.6.2013 16:33
no ja by som v prvom rade Vegas vymenil za niečo viac user a to za MAGIX Movie Edit Pro 2013 Premium . ušetríš si kopec problémov. \\/
ai (2993)|21.6.2013 20:20
vsak to asi neni Vegasem jak je videt ;-)
jarino1978 (8045)|21.6.2013 23:35
skôr som to myslel tak, že pre neho bude Vegas zbytočný, t.j. zbytočné problémy, dlhý čas renderu, strata kvality a hlavne, Vegas je o schopnosti učiť sa. Bežné user strižne za zlomok ceny Vegasu to vedia rovnako, ale jednoducho, naviac bez straty kvality.
Áša (10)|24.6.2013 12:04
[QUOTE=ai;460654]Vegas tam nasadi fade out na konec klipu a fade in na zacatektoho klipu hned vedle nej zrejme, nazoomuj uplne na uroven snimku a podivej se na to audio, jestli je to tak. Zoomuje se koleckem na mysi nebo klikni na to + a - uplne vpravo dole. Skus to nejak narovnat. Nebo se podivej do menu - options/quickfade audio edits jestli se to da tim vypnout, ale nejsem si jisty jestli je to ono, jestli t to vyradi ten automaticky fade in/out, nekde jsem to cetl nedavno, ale nemam to vyzkousene ...[/QUOTE]

Díky moc našel jsem to jak jsi popsal a vypnul, ale problém jsem tímto bohužel nevyřešil. :( . Fade in a fade out jsou automaticky nastaveny na 0 s tím, že s nimi dá posléze pracovat. Při bližším prozkoumání jsem, ale zjistil, že na konci klipu je posledních 20 setin sekundy bez zvuku. Jdu pátrat a učit se SV, jak tem ten zvuk znovu vrátit. V každém případě moc díky.
Áša (10)|24.6.2013 12:14
[QUOTE=jarino1978;460681]no ja by som v prvom rade Vegas vymenil za niečo viac user a to za MAGIX Movie Edit Pro 2013 Premium . ušetríš si kopec problémov. \\/[/QUOTE]

Děkuju za typ. Stáhnu si zkušební verzi a vyzkouším.
Kutil71 (33)|24.6.2013 13:58
Dobrý den, k té kameře jste nedostal žádný software? Já jsem v únoru koupil Panasonica HC-V500 a na CD byl soft HD Writer 5, rozhraní v angličtině, návod v pdf v češtině a jsem plně spokojený. Natočené video pomocí HD Writeru stáhnu do PC ( buď káblem přes USB nebo z karty přes čtečku) a potom video můžu libovolně upravovat ( stříhat, spojovat, dělit, titulkovat, retušovat atd. a vše rychle a bez ztráty kvality). HD Writer obsahuje velké množství funkcí, z kterých stejně běžný uživatel využije jenom zlomek. Upravené video potom programem Avidemux ukládám jako mkv, nakopírují na USB disk a přehrávám prostřednictvím blueray přehravače na TvP nebo přímo přes USB televize. Už jsem tímto způsobem zpracoval asi 20 hodin záznamu, bez jakýchkoliv problémů.
Áša (10)|24.6.2013 15:57
Dobrý den, ano software jsem dostal a pravda ještě nezkoušel. A asi ho opravdu zkusím a uvidím, třeba bude dostačující pro moje potřeby. Vždycky budu moct přejít k softwaru, který nabízí více možností. :)