Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Sharp lc-60le740e vs lc-60le635e

slaine (15)|23.5.2013 07:54
Zdravím, vybírám novou LCD televizi na vzdálenost cca 3,5 na sledování zejména filmů ve večerních a nočních hodinách za cca 30K. Po dlouhém pročítání diskuzí u mě zvítězila velká uhlopříčka s oželením 3D. Volba padla na Sharp lc-60le635e, která vychazí v recenzích velmi dobře. Krom cloudingu, který v teto cenové relaci asi překousnu, nemá žádný závažný nedodtatek, co se kvality obrazu týče, spíš naopak. Poté jsem narazil na model lc-60le740e který má navic 3d a je jen o cca 3K dražší, ale nikde jsem na něj nenašel recenzi s uvedením kontrastu případně hladiny černé barvy. Dle všeho jde o uplně stejný panel jako je v 635e s podporou 3d, múžete mi to prosím někdo potvrdit nebo vyvrátit ?

Děkuji
slaine (15)|23.5.2013 09:15
[QUOTE=KamilZ;457855]https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34145-37-40-lcd-tv?p=440958&viewfull=1#post440958[/QUOTE]

Děkuji za odpověď, ale na stránkách Sharpu http://www.sharp.cz/cps/rde/xchg/cz/hs.xsl/-/html/lcd-tv.htm , jsou právě u obou (lc-60LE636E i LC-60LE740E) napsány panely UV2A.
KamilZ (10277)|23.5.2013 09:33
Vypadá to, že je to tak. Na předchozím odkazu byla 730 (přehléhl jsem) a u té ho nepíšou, u 740 ano.
Zde je test 745: http://reviews.cnet.com/flat-panel-tvs/sharp-lc-60le745u/4505-6482_7-35118028.html a tady máš jeden komentář uživatele k černé (přelož google): http://www.digitalversus.com/tv-television/sharp-aquos-lc-60le636e-p12284/user-review/lc60le740/2342 (měl stejné dilema mezi 635 a 740 jako Ty)

Nějaký test dělal i dTest, ale výsledky dTestu obecně raději nekomentuji: http://www.dtest.cz/test/sharp-lc-60le740e/20023
slaine (15)|23.5.2013 11:14
Tu recenzi na cnetu jsem četl, ale nejak mi to prave nesedelo ve srovnani s 635, navic to je nějaka americka verze 745U, tak nevim zda bude stejná s 740E. Dtest jsem taky četl, ale vysledky jsou hrozně všeobecné takže z nich nejde získat konkrední informace.
Vypadá to ale, že to bude stejný panel, a ty 3K za příležitostné 3d se asi vyplatí.
Hmm (1739)|23.5.2013 18:38
Tak na večerní sledování snad plazmu, ne? :-) Nějaký vyšší model od LG s nižší spotřebou (byť ne jako LCD) by mohl stačit.
Bratr koupil nedávno Sharp 46LE830E svým dvěma malým čerticím do pokojíku, a musím říci, že z TV vysílání jsem byl zklamán, bylo naprosto viditelně horší než na o několik let starší plazmě Samsung (a pochybuji, že by to bylo na nižších typech kvalitativně lepší, kdovíjestli aspoň srovnatelně slabé), tak strukturně těžkopádné a nelogické menu už jsem dlouho neviděl a multimedialita přes USB poměrně mizerná. Na druhou stranu kladem byl matný panel bez viditelného cloudingu. Nevím v čem mají být zde uvedené typy horší, ale já čekal od osmičkové řady rozhodně více.
Ivo Mašek (10205)|23.5.2013 18:43
Já SHARP mám, už 3 roky. Perfektní TV. Ovšem, pokud dnes chce kdokoli opravdu kvalitní Sharp, pak od 25 000 .-Kč nahoru (ale stojí pak za to)
puschpull (921)|23.5.2013 19:06
Mám Sharp LC-46LE630E (se slevou z nějakých 22 na 13 tisíc). Nevím co je to clouding. :-) Spokojenost (za ty peníze), nadmíru velká. Navíc při hokejovém MS jsem doladil snad na maximum možností a obraz je naprosto skvělý (mám na to uložen režim "sport") :-)
slaine (15)|23.5.2013 19:47
[QUOTE=Hmm;457907]Tak na večerní sledování snad plazmu, ne? :-) Nějaký vyšší model od LG s nižší spotřebou (byť ne jako LCD) by mohl stačit.
Bratr koupil nedávno Sharp 46LE830E svým dvěma malým čerticím do pokojíku, a musím říci, že z TV vysílání jsem byl zklamán, bylo naprosto viditelně horší než na o několik let starší plazmě Samsung (a pochybuji, že by to bylo na nižších typech kvalitativně lepší, kdovíjestli aspoň srovnatelně slabé), tak strukturně těžkopádné a nelogické menu už jsem dlouho neviděl a multimedialita přes USB poměrně mizerná. Na druhou stranu kladem byl matný panel bez viditelného cloudingu. Nevím v čem mají být zde uvedené typy horší, ale já čekal od osmičkové řady rozhodně více.[/QUOTE]

Na plazmě mi vadí blikání i ta vyšší spotřeba, navíc za tu ceny bych kvalitní 60" asi nenašel. Na menu a smart funkcích mi az tolik nezáleží, zdroj signálu bude HTPC, takže budu využívat spíš jako monitor. Kvalita obrazu se mi zdá na LCD nadprůměrná, ale na prodejně toho moc nepoznam.
crysis81 (91)|23.5.2013 22:55
Pokiaľ sa rozhoduješ medzi 635 a 740,tak zober radšej 740.Mal som ho pár dní doma a príde mi o dosť lepší od 635,no tú som videl len na predajni,takže to môže byť subjektívny pocit.Inak SD signál ťa neohúri,hd je fajn a full hd super.Aj keď niektoré rýchle scény nebudú úplne plynulé a čo som prekvapený,tak aj niektoré scény točené slow motion nestíha.Ale to je tak 1 z 10-tich scén.Pravdu povediac Sharp je fajn,ale keď budem za pár rokov kupovať druhú tv,tak Sharp to asi nebude.Na menu som si zvykol,vadí mi diaľkové ovládanie ktorým musím mieriť s presnosťou snipera na tv,clouding na tv za 1750eur aj keď sa mi zdá že je slabší ako keď bola tv nová,neviem či je nejaká možnosť že môže clouding časom zmiznúť alebo sa minimalizovať.Pri prehrávaní filmov z usb sa neviem dostať na iný vstup(hdmi,sat...)musím vypnúť tv a znova zapnúť čo ma dosť štve,lebo som plánoval kúpiť len 2,5hdd na filmy miesto mmc.Inak zatiaľ prehral všetko čo som skúšal,aj 3D mkv.Inak 740 mala menší clouding ako 830 ktorú mám teraz,možno to robí ten matný panel na 740.
slaine (15)|24.5.2013 08:46
[QUOTE=crysis81;457948]Pokiaľ sa rozhoduješ medzi 635 a 740,tak zober radšej 740.Mal som ho pár dní doma a príde mi o dosť lepší od 635,no tú som videl len na predajni,takže to môže byť subjektívny pocit.Inak SD signál ťa neohúri,hd je fajn a full hd super.Aj keď niektoré rýchle scény nebudú úplne plynulé a čo som prekvapený,tak aj niektoré scény točené slow motion nestíha.Ale to je tak 1 z 10-tich scén.Pravdu povediac Sharp je fajn,ale keď budem za pár rokov kupovať druhú tv,tak Sharp to asi nebude.Na menu som si zvykol,vadí mi diaľkové ovládanie ktorým musím mieriť s presnosťou snipera na tv,clouding na tv za 1750eur aj keď sa mi zdá že je slabší ako keď bola tv nová,neviem či je nejaká možnosť že môže clouding časom zmiznúť alebo sa minimalizovať.Pri prehrávaní filmov z usb sa neviem dostať na iný vstup(hdmi,sat...)musím vypnúť tv a znova zapnúť čo ma dosť štve,lebo som plánoval kúpiť len 2,5hdd na filmy miesto mmc.Inak zatiaľ prehral všetko čo som skúšal,aj 3D mkv.Inak 740 mala menší clouding ako 830 ktorú mám teraz,možno to robí ten matný panel na 740.[/QUOTE]

TV budu krmit a ovládat (kromě nastavení TV) z HTPC takže mi jde zejména o kvalitu obrazu, pokud je tedy černá a kontrast minimálně na stejné úrovní jako u 635, půjdu asi do té 740, kde si budu moci občas dát nějaké to 3D. Proč už by Sharp nebyla tvá další TV, kvůli ergonomii?
crysis81 (91)|24.5.2013 14:41
Na ergonomiu som si zvykol,ale vadí mi pomer cena=kvalita.Proste za tie peniaze som čakal oveľa viac a to som ho kupoval v akcii z českého shopu,u nás sa predával od 1900 do 2600eur.
slaine (15)|24.5.2013 15:07
[QUOTE=crysis81;457990]Na ergonomiu som si zvykol,ale vadí mi pomer cena=kvalita.Proste za tie peniaze som čakal oveľa viac a to som ho kupoval v akcii z českého shopu,u nás sa predával od 1900 do 2600eur.[/QUOTE]

No já jsem kvalitnější 60" ani 55" LCD za 30 000 Kč nenašel a zdá se mi, i podle recenzí, že poměr cena/výkon je vynikající. Za návrh alternativy budu samozřejmě rád.
Hmm (1739)|1.6.2013 12:56
I když je to výprodejový a skoro dvě generace starý typ, za 35t je 60LE830E už slušná cena http://3d-televize.heureka.cz/sharp-lc-60le830/
Doprava zdarma a sleva prý 61% z původní ceny. Velká, slušná a "levná" TV je podle mě toto.
puschpull (921)|1.6.2013 14:08
takováhle TV byla nedávno v Mostě v Okay za nějakých 27 tisíc
Hmm (1739)|1.6.2013 15:30
Předváděnej vzorek, ne? Tak proč máš doma šestkovou řadu a neříkej, že má lepší obraz ....
puschpull (921)|1.6.2013 16:14
mám doma to co jsem koupil. Spokojenost trvá. Navíc bych nebyl ochoten dát za TV víc jak maximálně 15 tisíc. Těch 46" bylo tehdy v lednu maximum možného ... :-)
slaine (15)|4.6.2013 07:47
Tak už mám LC-60LE740E doma. Obraz za světla a při "světlých" filmech večer je pěkný, ale trochu mi vadí clouding při večerním sledování "tmavších" filmů. Jde tento jev pomocí nastavení nějak zmírnit, zkoušel jsem toho dost ale moc se to neprojevilo. Někdy je jev při přepnutí na tmavou scénu nebo při přepínání do menu o dost slabší, ale tak po cca 2s se "mraky" rozsvítí více.
Je to to jediné, kvůli čemu uvažuji zda si tv nechám nebo ji vrátím. Jedinou alternativou by ale byla zřejmě plazma, u té mi vadí téměř 4 násobná spotřeba (u sharpa jsem nameřil v pruměru 70W).
puschpull (921)|4.6.2013 07:59
Naštěstí u mé TV se clouding téměř není pozorovatelný. To by mi asi vadilo.
Pavell007 (790)|4.6.2013 08:01
tak dá se to zmírnit snížením podsvícení, ale budeš to mít samozřejmě tmavý a v tmavých scénách zase nic neuvidíš, ono se z toho korektně vylhat nedá :)
Já vracel :) Tohle je obecná bolest většiny elcédéček, jedině to zkusit vyměnit za jiný kus a doufat...
slaine (15)|4.6.2013 09:12
To puschpull: No on se clouding výrazněji projevuje na větších úhlopříčkách, proto se na 46" nemusí projevit. Na 60" už to je s edge led asi věc se kterou se počítá, dle toho co jsem se dočetl. Večer zkusím hodit foto. Už nevím jestli mám objektivní názor, nebo to zveličuji :). Byl jsem zvyklý na CRT Philips 32PW9551, tak jsem trochu v rozpacích.
Pavell007 (790)|4.6.2013 10:09
Hele, to máš těžký, určitě sis to tady pročítal, tak ses mohl dočíst, že neduhy lcd televizí vyniknou právě ve velkých úhlopříčkách při večerním sledování-no a ty sis právě na takovýhle styl koukání rozhodl pořídit elcédéčko, tak máš to, o čem jsi věděl dřív, záleží na tobě, jak moc ti to bude vadit, tam bych asi objektivitu nehledal, jsou tu borci, co jim připadá jejich lcd skvělý i v noci a černou mají úžasnou i z boku, každý má jiné oko a nároky. :) Ta telka stála pod třicet tisíc, že jo. Tak to je prostě na takovou velikost levná televize, tak to tak musíš brát, to i dobrá plazma v týhle velikosti bude zřejmě dražší...
Jinak co se týká tý sptřeby, tak my jsme rodina o dvou dospělých a dvou dětech, čili doma pračka, lednička, dva kompy atd, televizi si pouštíme až večer, čili tak v průměru 4h denně - a co máme něco přes rok plazmu, tak platíme ze elektřinu stejně jako dřív, když jsme měli lcd, takže asi tak. A ty filmy večer, to je fakt úplně o něčem jiným. :)
Plutotype (717)|5.6.2013 08:43
[QUOTE=slaine;459092]Tak už mám LC-60LE740E doma. Obraz za světla a při "světlých" filmech večer je pěkný, ale trochu mi vadí clouding při večerním sledování "tmavších" filmů. Jde tento jev pomocí nastavení nějak zmírnit, zkoušel jsem toho dost ale moc se to neprojevilo. Někdy je jev při přepnutí na tmavou scénu nebo při přepínání do menu o dost slabší, ale tak po cca 2s se "mraky" rozsvítí více.
Je to to jediné, kvůli čemu uvažuji zda si tv nechám nebo ji vrátím. Jedinou alternativou by ale byla zřejmě plazma, u té mi vadí téměř 4 násobná spotřeba (u sharpa jsem nameřil v pruměru 70W).[/QUOTE]

Ako na clouding:
1. Výrobca musí použiť taký systém LED podsvietenia, ktorý povedie k akceptovateľnej uniformite. Videl vôbec niekto z nás Edge LED bez cloudingu? Sem tam sa vyskytne 1 kus, ale nie je to znakom všetkých kusov vo všeobecnosti. Tu je minca na strane výrobcov.
2. Kalibrácia vačšinou pomôže definovať 16-235 spektrum a svietivosť korektne. Clouding je potom už len taký, aký chcel výrobca. Pomôže asi tak 20%, ale nevyrieši problém.
3. Local Dimming technika napr. na Sony telkách pomáha vyriešiť clouding asi tak o 50%. Tiež pomáha s úrovňou čiernej. Full LED televízorov je málo na trhu a nárast ceny pri tejto technológii ukazuje skôr na plazmu a 300Watt spotrebu. Navyše Full LED má dobre implementované iba Toshiba ZL1. HX950 od Sony má full LED, ale podľa reviews vytvára iný efekt, ktorý je nežiadúci = haloing ( "svatozáře" ).

Kúpa LED je trade-off.
Ladys (1829)|5.6.2013 08:52
Clouding a IR...nerozlucni kamaradi na obou stranach barikady:-)
crysis81 (91)|5.6.2013 19:06
Ak ti clouding moc vadí, tak ho vráť a zober ten istý TV ideálne v inom obchode.Ja ho mám na 830 tiež ale je ešte v norme,aj keď...No a neviem či sa mi kazí zrak,ale príde mi clouding kúsok slabší ako keď som ho kúpil.
slaine (15)|6.6.2013 07:42
Tak jsem včera udělal foto, a nějak se to vubec nepodobá těm přehnaným co kolujou na netu, podle nich bych na tom mohl být podstatně hůř.
clouding.jpg
Pavell007 (790)|6.6.2013 09:29
Pozor, ty přehnaný fotky jsou přehnaný schválně, aby se ta nehomogenita zvýraznila-pak ve výsledku má být ideálně ta obrazovka světle modrá bez bílých fleků. To nemá ukazovat to, jak to vidíš v reálu-to už je na tobě, jak moc ti to vadí nebo ne. Si to zkus, schválně si dej dlouhej čas, a pak uvidíš slabý místa toho tvýho displaye a pak se na to místo slabý můžeš soustředit, abys lépe odhadnul, kde a jestli tě to bude kakat při normálním sledování.
matusco (376)|6.6.2013 10:03
[QUOTE=Pavell007;459277]To nemá ukazovat to, jak to vidíš v reálu-to už je na tobě, jak moc ti to vadí nebo ne. [/QUOTE]

Nechcem utocit na teba, Pavel007, ale neprehana sa to uz...? Nie je fakt dolezitejsie to, co clovek vidi v reale?

V poslednom case tu nie je problem natrafit na prispevky ludi, kt. marne hladaju chyby na TV, o ktorych tu zopar skalnych neustale toci...
slaine (15)|6.6.2013 10:31
Schválně jsem to exponoval "normálně", aby bylo vidět jak to vypadá v reálu, podle mě to tak dělejí i na digitalversus.com

http://www.digitalversus.com/tv-television/sharp-aquos-lc-60le636e-p12284/test.html#full-review

O flecích vím kde jsou, a to mě pravě štvě, protože se na ně soustředím :) Díky tomu, že fotky na internetu jsou exponované každá jinak, nemůžu moc porovnat zda je clouding v normě, nebo je to na výměnu. Ale ten můj je myslím o neco lepší, než zjistili na digitalversus (podle fotky), kde clouding "objektivně" hodnotí 4/5.
Do Plazmy se mi moc nechce a výměnou za jiný kus si asi nepolepším, možná naopak.
Pavell007 (790)|6.6.2013 10:36
Matusco-no je to samozřejmě důležitější, tohle je jenom prostě kontrola, aby bylo dobře vidět, jak na tom ten který konkrétní display je-vždyť to tam píšu, že to je na každým, aby si to doma posoudil. Já se například rozhodl, že než koukat většinu večera na clouding a šedivý kraje, když sedím kousek stranou, tak radši uvidím jednou za večer na pět vteřin stín nějakýho loga, někdo to má jinak....

Slaine-technicky vzato je (asi kromě fakt extrému) jakýkoliv clouding v normě, protože to je vlastnost, když bys to chtěl reklamovat, tak tě nějakým takovým blábolem odbydou, že určitá míra nehomogenity podsvětlení není závadou ale vlastností produktu atd.... To je fakt čistě na tobě.
crysis81 (91)|6.6.2013 18:24
[QUOTE=slaine;459274]Tak jsem včera udělal foto, a nějak se to vubec nepodobá těm přehnaným co kolujou na netu, podle nich bych na tom mohl být podstatně hůř.[/QUOTE]

Ja osobne by som takýto clouding neriešil,máš ho o kúsok lepší ako ja.Dokonca ani keď si v noci pustím votrelcov tak ma to nejako neruší.Je akurát jedno trošku svetlejšie miesto v ľavo dole ale pri takej uhlopriečke to velakrát prehliadnem.
joeh (1358)|6.6.2013 19:55
[QUOTE=Pavell007;459277]Pozor, ty přehnaný fotky jsou přehnaný schválně, aby se ta nehomogenita zvýraznila-pak ve výsledku má být ideálně ta obrazovka světle modrá bez bílých fleků. To nemá ukazovat to, jak to vidíš v reálu-to už je na tobě, jak moc ti to vadí nebo ne. Si to zkus, schválně si dej dlouhej čas, a pak uvidíš slabý místa toho tvýho displaye a pak se na to místo slabý můžeš soustředit, abys lépe odhadnul, kde a jestli tě to bude kakat při normálním sledování.[/QUOTE]

- ako vtip to celkom ujde..../dlhý čas závierky fotoaparátu, nad správnu exp. znamená stav saturácie čipu a ideálne sv. modrá obrazovka, taky dobrý/
Pavell007 (790)|6.6.2013 20:03
no nech si vtipy pro jinou příležitost, evidentně to nechápeš.
Bez nerovnoměrnosti podsvícení ta fotka bude bez těch fleků, jen modrá.
LED-Fernseher-Clouding.jpg
joeh (1358)|6.6.2013 20:14
[QUOTE=Pavell007;459305]no nech si vtipy pro jinou příležitost, evidentně to nechápeš.
Bez nerovnoměrnosti podsvícení ta fotka bude bez těch fleků, jen modrá.[/QUOTE]
- jo, asi to fakt nechápem a pravdepodobne nikdy nepochopím, načo fotiť to, čo nevidím. A prosím ťa, skus sa zamyslieť nad tvojím ideálne modrým panelom...
Pavell007 (790)|6.6.2013 20:19
no já kdybych si u své televize toto nafotil a měl těch 14 dní na vrácení, tak bych se při zkoumání toho, jestli mi pak bude při normálním sledování clouding vadit, soustředil na pravou stranu obrazovky, protože jak sám vidíš, tam je ten clouding větší. Tak bych si 14 pouštěl horory a víc se zaměřil na tato místa. Prostě jen mi to dá detailnější informaci o stavu, a je jen na mě, jak s tím pak naložím, nechápu, proč prudíš. Ideálně modrý panel při takovéto expozici znamená, že při normálním sledování bude panel ideálně černý, to by sis mohl domyslet sám, to ti přece nemusím vysvětlovat.
puschpull (921)|6.6.2013 20:22
No pane jo! Já ani netušil co dá po té "placce" ještě všechno chtít. :-)
... a ještě vodotrysk k tomu!

(to focení na dlouhou expozici mě tedy docela dostalo)
Zaplaťpámbu že dodnes pořád jsem nadšený z obrazu své nové placky ač stála pouhých 13 a půl tisíce.
Pavell007 (790)|6.6.2013 20:28
no jsme na koníčkářském fóru, tak někdo prostě tuní auta, jinej zase potřebuje mít nejnovější software, i když mu ten starej funguje, no a jinýho zase zajímá, jak se mu povedl zrovna ten jeho panel, co je na tom? Já myslel, že si tady i hrajeme a řešíme kraviny prostě jen tak, když jsi nadšený, tak buď, vždyť je to ok...
puschpull (921)|6.6.2013 20:30
Asi jo, omlouvám se. Musím být více tolerantní. Přijde mi to ale jako bych svůj kabát pozoroval centimetr po centimetru pod mikroskopem, zda třeba i na rubu nemá nějaký nepravidelný steh. :-)
Pavell007 (790)|6.6.2013 20:37
tak jasně že je to ujetý, ale co už. Na druhou stranu sám vím, že když mám novou věc, tak citlivost na vlastnosti toho produktu získám kolikrát až časem a některý věci mi začnou vadit až po čase a dřív jsem je tak nevnímal. Čili mohl bych koupi televize odbýt zběžným pokukem a shledat to ok, a pak odjet shodou náhod třeba na dovolenou, pak po návratu, když už to nebudu moct vrátit, bych se do toho zadíval a zjistil, že mi ten clouding na tý pravý straně fakt sere. Takhle, když mám informaci o tom, že se to dá takto zvýraznit a udělám si takovou fotku, tak než odjedu na tu dovču, tak si dám tu práci a strávím intenzivně pár večerů koukáním se na nějaké na toto vhodné filmy (většinou asi tmavé) abych si v tomto případě tu pravou stranu nakoukal a zjistil, jestli je to pro mě ok....
lsony (13)|6.6.2013 20:42
Ví někdo jak to teda je s rozdilem mezi 635 a 740 mám totiž taky o tuhle televizy vazný zajem ale nikde jsem se nedočetl jestly je tam jenom rozdil o to 3D nebo je tam něco navic ?
joeh (1358)|6.6.2013 21:19
Isony - v odkaze podrobné špecifikácie pre obe TV /na stránke dole klik na detail page/ http://www.sharp.eu/cps/rde/xchg/eu/hs.xsl/-/html/60-aquos.htm
slaine (15)|14.6.2013 08:33
Zdravím, tak televize zůstává doma, "mraky" se mi zdají s časem nějak méně výrazné, je možné že se TV "zahořela", nebo jsem se zahořel já :). Co se týká sronání 740 vs 635, tak dle mého názoru a dle dostupných informací jde o stejné panely, jediný rozdíl je ve 3D u 740.
Hmm (1739)|14.6.2013 18:31
Takže ať žije clouding a přírodní lidé, kterí si na mráčky zvyknou, zato mají nepřekročitelné zásady proč nemohou mít mít ty hrozné plazmy :-)