Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Vypínání audia

sandy (29)|10.5.2005 22:28
Čau, prosím vás, mám takovej problém.
Když zapnu televizi, tak mi vypne audio vstup, takže musím vlézt do ovládání hlasitosti, a znovu zapnout. A jakmile dám nahrání, tak se opět vypne, nahrávka je beze zvuku, nevíte prosím čím by to mohlo být???
stayman (12393)|10.5.2005 22:48
Tak to som nepochopil ani kebyze chcem!!! To jako nahravas z TV ci co? :-?
sandy (29)|10.5.2005 22:51
jo jde o nahrávání z TV, ale i o samotné zpuštění. Při každém zpuštění TV se mi prostě vypne vstup na zvukovce.
stayman (12393)|10.5.2005 23:56
Z TV mas vystup ako/aky? Do zvukovky PC? Co j e to za TV? To nemas video, alebo nemas kamosa s PCI/USB TVTunerom? Kto ti to takto poradil? Co potrebujes nahrat? Preco musis TVspustat zakazdym? atd atd
ODSakEda (2278)|11.5.2005 00:38
sandy
1. jakou máš TV kartu?
2. Např. TV karty WinFast maj (v nastavení Audio Control OUT Line, kde volíš zdroj vstupu zvuku pro PCI zvukovku) tu vlastnost že TV karta respektuje nastavení předchozí úrovně hlasitosti master i např Axuliary nebo Line IN-dle teho kam máš zapojen výstup audia z TV karty před jejím spuštěním a při jejím ukončení nastaví úrovně hlasitosti (nebo i MUTE!) do původního stavu!!! Stejně tak si pamatuje svoji poslední hlasitost.
3. Nevím ted přesně správné pořadí, ale nejprve jsem myslím spustil TV kartu (aplikaci PVR), pak spustím Mixer zvukovky s ovládáním hlasitostí a nastavím požadovanou hlasitost.
4. Mixer zavřu a po něm i TV kartu.
5. znovu spustím mixer a nastavím požadované hlasitosti a zdroje audia a vypnu jej!
(spust si při spouštění TV karty a vypínání MIXER(ovládání hlasitosti zvukovky) a pozoruj co dělají potenciometry hlasitostí zvukovky a plačítka MUTE!-pochopíš)

Mělo by si to posledně nastavené úrovně volume pamatovat a to různé: při spuštěné TV kartě a jiné po vypnutí TV karty. A ještě pozor-u TV karty se volí jednak zdroj pro recording a úroven hlasitosti recordingu (doporučím 100%) a jednak již zmíněné ovládání audia a jeho úrovní-Audio control-oboje zvolit např. Line IN, mám li audio z TV karty do Line IN.
stayman (12393)|11.5.2005 00:44
Ty vies odkial ze ma TV kartu, ked pise stale o TV ? :-? Ty si jeho kamos?
ODSakEda (2278)|11.5.2005 00:55
StayMan by €RikŁ€ to nééé :-E , ale dedukuju, že ti zapnutí externí analogové telky přece nemůže nijak ovlivnit vypnutí zvukovky v komplu... :-E :-E :-E
Dedukuju, ale s doplnujícím dotazem co má zač!!! Lidi začnou často z prostředka... Tuším tento "problém" a taj jsem řešení předsunul před jeho odpověd :-) 8-)
stayman (12393)|11.5.2005 01:26
Aha, no ja ho chcem vytrestat a ty si to cele pokazil :-E , navyse TVkarty su uplne niekde inde :((
pee.tr (1208)|11.5.2005 08:24
Mě se zvuk (hlavní volume) taky stáhne na nulu, když re-instaluju Tv-kartu nebo když se mi na ní něco seklo (už naštěstí dlouho ne).
Už jsem se s tím naučil žít. :-D
ODSakEda (2278)|11.5.2005 10:56
pee.tr -ale však ano! Naco má mnohá TV karta v nastavení položku: Audio control(ovládání hlasitosti!) device?! A výchozí nastavení po instalaci je minimální volume, aby někomu při 1. zapnutí aplikace karty s nenaladěnými stanicemi nevyskočili ze silného hnusného šumu repráky nebo nepopraskali ušní bubínky, neb někdo má za komplem třeba i 2x1000W! (jako já!... :-D)
pee.tr (1208)|11.5.2005 11:04
ODSakEda
No tak to nevím nevím, jestli to bude tím. Ovládáním hlasitosti na Tv ovladči by se snad mělo ovládat pouze to konkrétní zařízení, ne? Tak to aspoň funguje pokud to na tom ovladači obsluhuju.
Takže bych pochopil kdyby po instalaci u ovládání hlasitostí zvukovky sjel dolu ekvalizér týkající se právě TV, ale ne ten hlavní.
ODSakEda (2278)|11.5.2005 12:31
pee.tr NE! sjede i hlavní! Tedy u WinFastu. U jiných karet a aplikací nevím, ale tazatel nedoplnil na můj dotaz upřesnění co má za TV kartu, dokonce píše jen že při zapnutí TV a ne PCI nebo USB TV kartu a Stayman si z něj dělal i prdel, že jako jestli mu to dělá, když zapne telku? Tedy jako "bednu"... :-E
pee.tr (1208)|11.5.2005 13:02
ODSakEda
Já mám TV Vision. Ale to je už jedno.
To víš, Stayman asi rád ztrestá za každou nepřesnost. :-E
Já to taky chápal jako Tv-kartu. :-)
mirekv (7169)|11.5.2005 13:08
To víš, Stayman asi rád ztrestá za každou nepřesnost.

Sebe ne! :-E
StD (8612)|11.5.2005 18:59
Pee.tr: Jestli mluvíš o TV Vision od Pi, tak tam si to opravdu pamatuje poslední nastavení, protože audio jede přes dekoder na TVkartě a ta to "objížďkou" posílá (a v lepší kvalitě) po PCI-bus do zvukovky... Takže než se vypne, stáhnout nebo zesílit. Podle vkusu každého soudruha...
stayman (12393)|11.5.2005 22:58
A sandy nam zdrhol, takze sa to uz nikdy nedozvieme :-E
Pears (1027)|11.5.2005 23:22
[quote=StayMan by €RikŁ€]Z TV mas vystup ako/aky? Do zvukovky PC? Co j e to za TV? To nemas video, alebo nemas kamosa s PCI/USB TVTunerom? Kto ti to takto poradil? Co potrebujes nahrat? Preco musis TVspustat zakazdym? atd atd[/quote]

Zrejme nezdrhnul, ale asi dava dohromady odpovedi na Tve otazky. :-E :-E :-E :-E :-E
Me trvalo tyden (v kuse) nez jsem pochopil (zprovoznil) jak pracuje TV karta s PC a ze zvukovkou.
...sandy....ozvy se..... :-(((
Modena (1706)|11.5.2005 23:33
Já to pochopil jako problém s TV ? ? ?
Nebo jsem taková lama ? :-(((
Jedinej PC komponent, kterej sandy jmenuje, je zvukovka, ale analogie by se našla i uvnitř TV . . .
Ale že tady máte fantazii, hoši . . . To se musí nechat . . . :-E
pee.tr (1208)|12.5.2005 08:11
StD
nevim, co je to Pi, ale moje Tv Vision je od Media Forte. Nejlevnější kšunt co byl v roce 2000 na trhu. :-)
StD (8612)|12.5.2005 08:34
Já myslel PCTV Vision od Pinnacle... :-D
Bask (53)|12.5.2005 16:00
Moja TV karta od "Pi" mi tiez vypne zvuk akonahle zapnem nahravanie. Nastastie sa zvuk napriek tomu nahra. Co je zaujimave, zvuk sa tiez vypne akonahle vojdem do menu "settings" v PCTV. Viac sa mi uz nezapne, az ked na ovladacoch zvukovky kliknem na nastavenia "default". Raz darmo: creative je sice creative, ale sound blaster je sound blaster :-E
StD (8612)|13.5.2005 09:05
Bask: A jak máš nastavenou úroveň a zdroj v záložce Audio? U mne se to také při otevření této záložky přepíná, ale neztlumuje - mám tam indikovaný signál z LineIn. Avšak pravda, nepoužívám Creative :-)
Bask (53)|13.5.2005 09:22
[quote=StD]Bask: A jak máš nastavenou úroveň a zdroj v záložce Audio? U mne se to také při otevření této záložky přepíná, ale neztlumuje - mám tam indikovaný signál z LineIn. Avšak pravda, nepoužívám Creative :-)[/quote]
Ako mam nataveny zdroj si nepametam. Pozrem doma. Bud "line in", alebo "what U hear". Mohol by byt problem v tom? Uroven asi nehra rolu. Mam tam 80 percent.
StD (8612)|13.5.2005 09:33
"What you hear" máš komposit z mixeru, tedy ze všech zapnutých zdrojů... Jinak 80 a více % na Volume = úroveň ve špičkách až -3 dB! Tudíž už to jde skoro do červených a bývají přebuzené výšky (=šum). Já raději max. 75 %.
Bask (53)|16.5.2005 12:12
...tak vstup som mal na "line in" a zvuk vypadaval. Dal som to na "what u hear" a vsetko ide. To jsou ty paradoxy...
Bask (53)|19.5.2005 08:32
[quote=sandy]Čau, prosím vás, mám takovej problém.
Když zapnu televizi, tak mi vypne audio vstup, takže musím vlézt do ovládání hlasitosti, a znovu zapnout. A jakmile dám nahrání, tak se opět vypne, nahrávka je beze zvuku, nevíte prosím čím by to mohlo být???[/quote]

Ha haaaa!!! Tak uz mam ten problem aj ja. Buchol som si do PC NERO6 a akonahle zapnem nahravanie z Pinnacle PCTV, vypadne mi zvuk. Ani sa nenahra. Zistil som ale, ze sa vlastne iba sucasne so zapnutim "record" zapne aj "mute" na "line in". Takze po zapnuti nahravania musim zapnut aj "line in" vstup. S tym sa da zit, nie?
mirekv (7169)|19.5.2005 08:42
Bask
No a jak to řešíš za nepřítomnosti?
StD (8612)|19.5.2005 08:50
Bask: ...a ještě si zkontroluj, jestli sis tam s tím Nerem 6 nenacpal "do kožichu další nezvanou veš" v podobě AC3-dekoderu Nero... :-E
Bask (53)|19.5.2005 09:08
Nahravam si len vo svojej pritomnosti. No a pravdu povediac, vobec netusim kto je to ten AC3. Chcel som skusobne nera aj odinstalovat, ale neda sa mi. Vie vobec niekto, ako sa to robi? Ziadnu utilitku som tam nenasiel a ani funkciou add/remove to nejde. Podla odporucani som sa pri instalacii snazil nainstalovat si do kompu len tu vypalovaciu cast programu. Nero sa ma vsak nic nepytal a svojvolne sa mi tam navtieral cely. Napada mi tu len asociacia s rakovinou.
StD (8612)|19.5.2005 09:49
Bask: instalace Nera je "zcela v rukou" typu zadaného Serial Number a způsobu (Custom).
NeroAC3.dll ti začne možná vadit při přehrávání DVD... Nahradí v registru ten, který tam už má patřičný SW-DVDPlayer a dočkáš se nechutného lupání ve zvuku apod.