Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

mkv

marian (5)|10.5.2005 18:14
ahoj
mám problém,mám film ve formátu .mkv a titulky .txt,tento film spustim jen po stahnuti kodeku ve windows media playerovi,ale jak mam prosim
spustit i titulky?poradte pls,diky
pavelpt (2713)|10.5.2005 20:12
Např.

MediaPlayerClassic - Options - Playback - autoload subtittles - on

Titulky by měly mít stejný název jako film.
marian (5)|11.5.2005 10:14
jak jednoduché,
diky moc.
běží to v pohodě
marian (5)|31.5.2005 18:15
ahoj,
tak mam zase ten samej problem,
po reinstal windows ty titulky zase nefungujou,
film spustim,ale titulky ne,kdyz ale vse spustim ve
subtitle workshop,facha to,
nevite,co mi tam muze chybet?
diky
stayman (12393)|2.6.2005 22:57
Mam dojem , ze je to Matrioska nie? Ja som volakedy skusal , existuje myslim cela instalacka kodeckpaku aj s VobSubom ale pre same problemy som tovyhodil a nikdy vice,... zlate HDV :-E
cuko (7)|1.10.2006 15:54
Ja mam tiez jeden problem s titulkami a mkv. Titulky(.srt) som vlozil priamo s filmom a audiom do mkv. Pouzivam prehravac MPC, haali ich vidi a titulky mam zaskrtnute aby ich prehravalo, tiez v MPC su zapnute ale ziadne titulky mi nezobrazuje. Skusal som ich zapnut, vipnut a nic nepomaha.

Ako filter mam coreavc.
Foolproof (2713)|1.10.2006 17:34
Nevím jak je Haali vidí, jedině kdyby jsi zrušil - zakázal in build source filtr v MPC.
CoreAVC podle mě nemá input PIN na titulky, zkus , jestli je to teda H.264, Cyberlink dekoder, je součástí PowerDVD7.

Funkčnost lze otestovat dopředu, ještě předtím, než se to dá do kontejneru MKV, pustit to jako jednotlivé streamy, pokud se to jmenuje stejně, MPC si najde příslušný zvuk a subs automaticky.Vynecháš tím Haali :-D a jednoznačně tím otestuješ přítomnost sub PINu na dekoderu.
cuko (7)|1.10.2006 18:30
To ze ich Haali vidi som myslel tak ze ked pustis film tak v tray liste ti naskoci ikonka haali. Na nu ked kliknem tak sa mi zobrazia chaptere, zvuky, tiez sa tam da prepnut viedo ak ich je viac. Tak isto su tam titulky, takze haali vie ze aj titulky su v mkv. Mam ich tam zapnute, tiez v prehravaci ale ziadne titulky sa mi nezobrazuju.
Ked mam titulky osobitne tak idu ale nacitava ich DirectVobSub. Mne nevadi ak su titulky osobitne ale hneva ma ze mi ich nezobrazi aj ked mkv podporuje titulky. Neviem kde je presne chyba, mozno je na to nejaky filter, mozno nieco treba nastavit.
Napr. VLC mi tie titule pusti, lenze on ma vlastne filtre(nepouziva coreavc) a ma problem s filmom 720i, film sa v nom seka.
cuko (7)|1.10.2006 19:37
Nainstaloval som bsplayer. Pustil som v nom film, zaplo sa ffdshow a haali. Titulky v nom idu bez problemou, daju sa zapinat a vypinat cez haali, len pri vypnuti este idu okolo 20 sek. a uz potom nie(v prehravaci som ich neskusal zapinat/vypinat). Po zapnuti idu hned. Kedze vo ffdshow mi kusok spomaluje obraz alebo sa rozchadza zvuk tak som v bsplayeri nastavil aby sa spustalo cez CoreAvc. Aj po spusteni filmu cez coreavc sa spustia titulky, idu bez problemou. Pravdepodobne ich spusta HAALI.
Takze problem bude niekde v nastaveniach MPC, idem tam nieco pohladat. Ak niekdo vie nejaky tip tak budem rad.

EDIT: Ak chcete aby isli titulky v MPC tak treba doinstalovat VSfilter.
vlada (3470)|5.10.2006 14:35
Na titulky v Matrošce používam kombinaci Haali + FFDShow. Funguje to naprosto spolehlivě. FFDShow se dá taky nahradit VobSubem (VSFilter). Dekoder videa vůbec nemusí mít titulkový PIN. Ten má Haali Media Splitter a zpracování titulků se ujme VobSub, FFDShow nebo přehrávač.