Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

automatizácia 2-pass DivX/XviD encoding

hicadsum (22)|10.5.2005 16:34
Nazdar,keď mám občas pocit, že si nejaký film zaslúži nahrať vo vysokej kvalite náhodou mám kopu miesta na disku a šetrím DVD, tak ho nahrám v bezstratovej alebo skoro b. kompresii (MJPEG). Potom by som ho rád dostal do DivX/Xvid v čo najvyššej kvalite pri čo najnižšom dátovom toku. Najlepším riešením je teda 2-pass encoding. Tu začínajú problémy.
*** (nechcem byť sprostý) Používam Virtual Dub a každý * prechod musím zadať ručne. To je dosť nepraktické. Ideálne by bolo nechať to bežať cez noc, ale nočné vstávanie aby som mohol spustiť 2-pass kvalite môjho spánku nepridá. Existuje divxenc, ale ten vyžaduje konkrétne verzie virtualdub-u, divx-u(dosť staré) a avisynth-u. Ja používam divx v 5.1.1 a maximálne mi vyhovuje. Skúšal som aj GordianKnot, ale tam to funguje dosť divne. Zo zdrojového videa Morgan Multimedia MJPEG m vyjde DivX zrejme v opačných farbách. Fialové ksichty síce pobavia ale celkovému dojmu z filmu to nepridá. Existuje nejaký podobný program (univerzálny vzhľadom k verziám divx apod.), ktorý to spočíta automaticky a nevyžaduje moju * asistenciu? Napr. DVD2AVI má túto funkciu zabudovanú, lenže to mi je * platné (aspoň viem, že je to zrejme možné...). Pozná niekto nejaký SKRIPT pre VirtualDub, ktorý by to dokázal, nejaký zdroj na nete, kde sa o tom píše?
p: keď takto nahraný film konečne mám v divx (po uvedenom procese vrátane nastavenia filtrov a x pokusoch nájsť kvalitatívne optimum-zlaté video!), tak už o ten film vlastne ani nemám záujem, lebom som ho po kusoch videl toľko krát, až ma silne nudí...
S pozdravom, HicAdsum.
Devaster (477)|10.5.2005 16:46
pouzi vo vdube jobquery.
nastav si prvy pass daj ulozit avi a zaskrtni policko do not run now,add to job query ci ako sa to vola a to iste potom s druhym passom potom F4 a spusti joby ...
pavelpt (2713)|10.5.2005 16:53
Několik

Dr.DivX, u GordianKnotu je to rukama, udělá n-pass naprosto automaticky,VirtualDub používá jenom na mux.

Do VirtualDubu žádný script nepotřebuješ, někde jsou na to návody, je tam Job control a v tom to spočívá, zjednodušeně, dej si krok jedna 1st pass a krok 2 second pass, no a po ukončení kroku 1 pojede 2, nemá to logiku ? Akorát se nespleť v nastavení kodeku.
Tilk (295)|10.5.2005 17:34
Ak sa ti s tym nechce velmi hrat tiez si mozes stiahnut AutoGK (cize Auto GordainKnot), ten to vsetko spravy za teba a mozes dat aj vypnut PC po skonceni
vlada (3470)|10.5.2005 18:17
hicadsum> Pokud chceš, tak na mojí stránce najdeš návod i s obrázkama jak to ve VD zautomatizovat. Je to tušim ve 3. díle návodu na ripování DVD.
hicadsum (22)|11.5.2005 12:52
díky, problém vyriešený, stručne, jasne, prehľadne!