Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

PgcEdit problem

Black (28)|10.5.2005 13:37
Delal jsem DVD Stepfordske panicky, upravil jsem ho v dvdremake pro(v.2.6.4) a kdyz jsem ho otevrel v pgceditu, tak se objevila tahle chyba. A nevim co mam v ifoeditu opravit. Muze mi nekdo poradit?
chyba_926.jpg
stayman (12393)|10.5.2005 13:41
Nepouzivaj DVDReMake a neobjavi sa ti nic!
Black (28)|10.5.2005 16:38
Tak to jsi mi moc nepomohl! :-( Mne celkem vyhovuje. Umi vse co potrebuju. Ale s touhle chybou jsem se jeste nesetkal.
wencaS (853)|10.5.2005 19:13
Black
to je presne to, co dvdremak neumi. neupozorni te kdyz editujes neco co bys nemel. takze poslechni radu od StayMan by €RikŁ€ a mas po problemu.
myslim si ze takovych oken na tebe po odkliknuti vyletelo vice.
radil bych ti naucit se upravovat vobblankerem ( http://jsoto.posunplugged.com/vobblanker.htm v.2.0.0.2), kterej je na tom o mnoho lepe. anbo delat vsechny upravy v pgceditu. divil by ses co vsechno dovede a navic te upozorni na kazdy naznak chyby.

edit: jeste doplnim, ze verze 2.0.0.2 (vyjela vcera) ma nejake zmeny resici chyby strihu.
imported_Mahony (71)|10.5.2005 21:23
Je pravda, že jste mu moc nepomohli :-D . A rady typu, nepoužívej Remake a tyhle okna neuvidíš, je trochu lichá. Je pravda, že všechny cr verze, mimo tuším 1.4.7 měli vždy nějaké chyby ( zatím si na něm všichni vylámali zuby ). Věřím, že to v normální verzi bude pracovat bez zmíněných chyb. Mě také velice vyhovuje Remake, protože je velice jednoduchý na použití a dají se v něm najednou udělat všechny úpravy od vyházení smetí, přes butony a úpravu příkazů až po vytvoření nových kapitol. Je pravda že pgcedit je velmi šikovný pomocník jehož síla je v trace modu a také že umožňuje všechny úpravy dělat bez dalšího kopírování celých dat, ale je trošičku složitější na používání a neumí úplně všechno. Proto se musí ještě používat třeba vobblanker, který mi také nepřijde zrovna moc šikovný na ovládání. Je pravda, že když si na oba programy zvykneš, tak to s nimi celkem jde.
To co popisuješ, se u této verze spolu s dalšími chybami ( které zde popsala tuším Denisa ) vyskytovaly. Já jsem se vrátil na verzi Remaku 2.5.3, která také není úplně bez chyb ( špatně počítá celkový čas, přidává někdy 1 s ), ale je celkem stabilní a nevadí to žádnému přehráváči. Dá se to také opravit PGCeditem, ale není to nutné pro přehrávání. Myslím si, že budeš muset použít znovu originál a udělat to znovu, protože to vypadá, že by se ti to i v IFOeditu těžko opravovalo a čas strávený nad opravou, by byl delší, než to znovu zpracovat :-D :-D :-D .
wencaS (853)|11.5.2005 07:28
Mahony
cti: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3265
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php?t=3265

[quote=denisa]Pozor na verzi 2.6.6. :-k :-k :-k Zkusila jsem bez jakýchkoliv úprav, jen načíst a vyexportovat, následně otevřít v PgcEditu, že se podívám jestli dělá stejnou chybu, a vono je to ještě horší. :-k :-k :-k PgcEdit na mě plival okna o kterých se mi ani nesnilo, že je má. Od různých Warningů až po okno [color=red]Fatal error[/color]. :(( :(( :(( :-k :-k :-k[/quote]

v cem mu asi chces jeste pomoct. uz se na to same ptal jednou. zrejme pouzil zase verzi 2.6.6 a ted divi se.

ja dvdremake puzival od verze 2.2.0 (1.3.1) a byly doby kdy sem si taky myslel, ze se bez nej neobejdu. mimochodem ta verze co zminujes je 1.4.6 a ne 7.
[quote=Mahony]Mě také velice vyhovuje Remake, protože je velice jednoduchý na použití a dají se v něm najednou udělat všechny úpravy od vyházení smetí, přes butony a úpravu příkazů až po vytvoření nových kapitol.[/quote]

dovolim si pouzit tvoje slova s mensi upravou: Mě velice vyhovuje pgcedit, protože je velice jednoduchý na použití a dají se v něm najednou udělat všechny úpravy od vyházení smetí, přes butony a úpravu příkazů až po vytvoření nových kapitol. a je free (i kdyz remake vlastne nakonec taky). a doplnim napr. jeste smerovani a casovani butonu; default stream.

sila pgceditu neni v trace modu, ale v tom ze vis co delas a vcas te varuje. ale v zadnem pripade nikoho nepresvedcuju. at si to kazdy dela cim chce.
stayman (12393)|11.5.2005 12:39
Stihni si novy VobBlanker 2.0.0.2 (odstrani aj najlepsie zo vsetkych softov PUO, dokonale funguje pri pouzivani nechcenych scen BLANK a vie uz aj STILL PICTURE vratane zachovania audia...) a povyhadzuj vsetko v nom, a potom este poopravuj v PgcEdite default stream, commandy a menu a vsetko prezen cez DVDShrink a vypal DVDDecrypterom. Ina cesta je blbost, vymienam si dost vela sprasenych DVD, nad ktorymi travim s opravami nemalo casu. :((
Black (28)|11.5.2005 14:27
[quote=wencaS]
v cem mu asi chces jeste pomoct. uz se na to same ptal jednou. zrejme pouzil zase verzi 2.6.6 a ted divi se.
[/quote]

wencaS
pokud by jsi cetl v prispevku, tak tam je napsane, ze jsem pouzil verzi 2.6.4. Delal jsem s ni asi 15 filmu a v pohode. Jenom jsem v pgceditu doladoval layer break a v pohode.
Vcera jsem zjistil v cem asi bude problem, DVD je uz delane ve shrinkovi, jsou odebrany nejaky bonusy(pres shrinka remove - nahrazeny obrazkem) a vyhozeny nejaky casti menu. Celkem dost zmasteny a dvdremake to jeste dodela. Zkusim to pres pgcedit nebo vobblakera.
Myslim si, ze kdybych to delal z originalu, tak to bude v pohode.

Jinak si myslim, ze pgcedit je moc mocny nastroj, jenom vedet co kde delat. Ve vobblankeru jsem se jeste moc nezorientoval.

Jen jsem proste zkousel, jestli nekoho nemapada, jak to opravit. Take jsem to zkousel v ifoeditu, udelat volbu get VTS nebo tak nejak a on mi napsal, ze tam opravil udaje, ale to zlikvidovalo struknutru DVD uplne! :(
wencaS (853)|11.5.2005 17:51
Black
tak se nerozciluj.
ja vim, ze si psal o verzi 2.6.4, ale ta hlaska vypadala spis na v. 2.6.6 jak popsala denisa.

ve vobblankeru je to stejna klikacka jako v remake. jen to trochu jinak zobrazuje.

k tve otazce: tohle opravit (jednoduse a rychle) nejde.
Black (28)|12.5.2005 11:20
wencaS
V pohode :-D
Tak jsem si s tim jeste vcera hral. Projel jsem to jeste jednou shrinkem, pak dvdremake a pcgeditem. Pak uz to jelo, ale i kdyz jsem opravil layer break, tak se mi v prehravaci seka menu. Je to nejaky cely divny. :-(
wencaS (853)|12.5.2005 15:48
a u menu si layerbreak opravoval taky? ja bych si to dal na RW a zaroven otevrel v pgceditu. kde se sekne zmenis nastaveni a je to. nejde jen bezhlave to odmackat vsude. jen tam kde to dela problem. protoze nekde byt ma a nekde ne. no. a pak se v tom vyznej.
diky bohu, ze se uz bez remaka obejdu. :BB:
imported_Mahony (71)|13.5.2005 23:16
To je právě ono, proto používám remake 2.5.3, protože když nemáš originál, tak nevíš kde má layerbreak zůstat a kde ne. Jinak souhlasím, že se to dá dobře zmáknout i přes Pgcedit a vobblanker. Jenomže mě nebaví používat dva programy, když to zmáknu jedním. :-D :-D
stayman (12393)|13.5.2005 23:23
To tazko spravis vsetko s DVDReMake, alebo s jednym :-)
imported_Mahony (71)|14.5.2005 00:39
No dobře, někdy použiji i pgcedit nebo ifoedit, ale z to 95% mám zmáknuto remakem a potom už jenom projedu shrinkem. A hotovo :-E
stayman (12393)|14.5.2005 00:51
Niekedy su tie DVDcka totalna pakaren, esteze mame tie softy a teraz mi je aj luto tych predoslých DVD, ze mam blbo spravene, ale ked bude cas, poopravujem aj tie, alebo radsej nie.... bude uz v HD :-D
imported_Mahony (71)|14.5.2005 01:01
Já se taky někdy vracím k těm starším, kde jsem neměl takové zkušenosti a předělávám je. Jenomže je na to málo času. Tak vybírám pouze takové, které za to opravdu stojí. Ono stačí, když si někam přidělávám zvuk v češtině. Teď mi visí v počítači 7 statečných už asi měsíc a pořád se nemohu k tomu dostat to zesynchronizovat. :-)
stayman (12393)|14.5.2005 07:05
Ja mam asi 25 kuskov tak spravenych, ale Sedem statocnych ma caka tiez :-D
Black (28)|16.5.2005 20:52
Zkoušel jsem to taky v VOBblankeru, ale tan mi nevyhodil warning, i kdyz jsem ho dal zrusit. Tak jsem ho chtel dat hide v pgcedit a ono mi to hodilo stejnou chybu.
Jeste zkusim break layery zrusit u menu, treba je to fakt tim. Uz jsem z toho celkem zoufalej a ze premejslim, ze by to tak nechal, menu se sice seka(0,5 s), ale film jede normal. Nebo proste nekde zkusim film sehnat znova.

Mahony
Ta verze 2.5.3 nema problem s temy break layery?
wencaS (853)|16.5.2005 23:51
zeby VobBlanker nevyhodil warning?! budiz.

v PgcEditu dvojklik na PGC kde je ten warning otevre se ti takove okno



klikni na tl. VOB/Cell ID 15/1 hned vedle play (v tomto prikladu. u tebe to budou jina cisla. to jen abys vedel co mackat). a pak zatrhni Create a new blank VOB Cell a Copy original VOB to backup folder. jak das OK ulozi se to!!!
neni DVD kde nejde vyhodit warning. B-)
Black (28)|18.5.2005 19:38
wencaS
tak uz neni potreba, pohral jsem si s temi break layery a uz mi to funfuje! :-D
Jinak ten VOBBlanker mi to fakt nevihodil, vsechno ostatni jo, ale warning ne.
stayman (12393)|18.5.2005 23:24
A co si stlacil? BLANK, DELETE, oder SKIP ?
Black (28)|19.5.2005 21:58
Udělal jsem to pres dvdremake. Vsimnul jsem si, ze tam byli "vyhozeny" shrinkem dva voby. Fyzicky tam byli, ale v dvdremake jsem si je nevidel, pouze prazdny program nebo jak to tam je. Tak jsem tam pres add pridal prazdny obraz, exportoval, pres pgcedit si pohral s break layery, vypalil na RW, otestoval a bylo to v pohode.
Sekáč (60)|25.5.2005 18:55
Hned jak jsem uviděl tu ošklivou hlášku, tak jsem se rozchechtal, deja vu, zrovna včera jsem ji taky po dlouhé době uviděl. Rozhodně bych ale nedával vinu DVDRemake, ten já používám jen výjimečně, mně se to samé stalo u DVD5 placky, u které jsem vyhazoval pouze warning pomocí IfoEditu (tenkrát jestě PgcEdit chodil po houbách). Podle doporučení jsem si IFO soubor otevřel v IfoEditu a spustil Get VTS Sectors. Nějaké chybičky byly nalezeny a opraveny, bohužel mám momentálně plnej disk a žádnou prázdnou placku, tak nemohu výsledek odzkoušet...
Sekáč (60)|25.5.2005 18:58
StayMan by €RikŁ€: Hmmm, taky budu muset několik desítek placek znovu předělat, škoda že PgcEdit nepřišel tak o rok dříve.
wencaS (853)|25.5.2005 19:30
Sekáč
ja tuhle hlasku videl po predchozi uprave v remaku pro v. 2.6.6 a skutecne po odkliknuti vsechny commandy byly prazdny. jo aabych nezapomel vcera mi antivir oznamil, ze v te verzi identifikoval vira. 9-) nejakyho win32. presne nevim. uz sem to smazal.
stayman (12393)|25.5.2005 19:32
to tiez :-( , ale viem viac => trva to menej a robim to priebezne... :-)
imported_Mahony (71)|27.5.2005 21:13
[quote]Mahony
Ta verze 2.5.3 nema problem s temy break layery?[/quote]

Souhlas. Je to zatím jediná trochu použitelná verze Remaku. Jedině špatně počítá někdy časy, ale to se dá bezmyšlenkovitě opravovat v pgceditu. Na vlastní přehrávání to vliv nemá. A propo, neví někdo něco o té trojkové verzi ? :-D
Black (28)|27.5.2005 21:46
[quote=Mahony][quote]Mahony
Ta verze 2.5.3 nema problem s temy break layery?[/quote]

Souhlas. Je to zatím jediná trochu použitelná verze Remaku. Jedině špatně počítá někdy časy, ale to se dá bezmyšlenkovitě opravovat v pgceditu. Na vlastní přehrávání to vliv nemá. A propo, neví někdo něco o té trojkové verzi ? :-D[/quote]

Jak ta verze 2.5.3 spatne pocita casy? Kde to v pgceditu poznas? Ted jsem si tu verzi sehnal chci to vyzkouset.
Jinak me ta verze tri mne taky moc zajima. Zatim co jsem cetl na jejich strankach vypada zajimave! :-E Jen ji nekde sehnat :((
imported_Mahony (71)|28.5.2005 05:23
Když vytvoříš film touto verzí, tak v pgceditu poklepáním na jednotlivé části menu nebo filmu to na tebe zakřičí, že nesouhlasí vypočtená délka DVD a jestli to má opravit. Tak to potvrdíš a je to. Nemusíš přitom moc přemýšlet, což je výhoda oproti verzi se špatným layerbreakem. Když to neopravíš, tak se také nic neděje. Všechny přehrávače to přehrají bez problému. Jedině, když bys chtěl potom z toho dvd demuxnout titulky, tak jsem zjistil, že se ti rozejde časování a nesedí přesně.
Když to budeš opravovat, tak zjistíš, že některé časy jsou v pořádku a některé jsou blbě spočtené. Nesedí to přesně o 1s na každou buňku.
Pro zpracování filmů je to ale jediná verze, pominu-li starou 1.4.7, která se dá použít bez nějakých větších problémů. :-D