Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Pomoc s výběrem DVB-C rekordéru

Arcanium (12)|12.5.2013 14:12
Zdravím, potřeboval bych pomoc od zkušených uživatelů DVB-C přijímačů/rekordérů.
Jelikož nemám TV s nahráváním, sháním zařízení s kterým by se dali nahrávat pořady z kabelového vysílání DVB-C. Nyní mám Handan DCX-6000 C TWIN, ale chtěl bych něco s HDMI a FHD rozlišením.

Hlavní požadavky bych měl:
Možnost připojení externího disku nebo flash, kde se nahraje daná věc a půjde bez problému přehrát v PC - v běžném formátu (a nebude kódovaná v Linuxu apod.)
Možnost nahrávat ve FHD rozlišení.
Přehledné a jednoduché menu přijímače pro běžného uživatele PC.
Kompatibilní s mým poskytovatelem kabelové televize (http://www.studenka.net/programkomplet.php) - nepoužívám kartu, daná programová skladba vč. kódovaných programů jde přímo přes kabel bez nutnosti karty.
Co nejkvalitnější tuner s nejnovějším MPEG4
Možnost internetu a prohlížeče (počasí apod.).
Případně sdílení nahraného obsahu jako NAS - nemusí být

Zatím vybírám z těchto typů:
AB-COM CryptoBox 550HD
OPTIBOX Gekko Cable HD
FERGUSON ARIVA 102 Cable
Amiko STHD-8840 CICXE
Amiko Alien 2 Triple tuner
Golden Media UNI-BOX 2

Pokud poradíte i nějakou jinou značku nebo typ, budu taky rád.
Nechci do toho moc vrážet jde mi opravdu hlavně jen o nahrávání.
Něco do maximálně 4tkč a aby to bylo trochu kvalitní a vydrželo nějaký pátek...

Předem díky za rady
KamilZ (10277)|12.5.2013 15:07
Arcanium (12)|13.5.2013 06:13
[QUOTE=KamilZ;456808]https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32197-Multimedialni-centrum-s-DVB-C?p=456302

Ale do 4kKč nevím, nevím.[/QUOTE]

No 15tkč za to nedám ani náhodou, za to mám 100x lepší udělat si nějaký mini počítač k tv...
Saxel (2279)|13.5.2013 15:02
A co takhle něco takového: https://www.technisat.com/cs_CZ/CableStar-Combo-HD-CI/352-2664-1657/#tab-vlastnosti?
Já třeba mám v počítači PCI kartu Technisat CableStar HD2 a jsem spokojen. Nahrávky se ukládají přímo na disk PC, kde je snadno zbavím reklam a otrimuju začátky a konce a šup s tím na NAS...
Retiree (659)|13.5.2013 17:01
Bohužel, pc tunery TechniSat nepodporují nové rozhraní CI+, takže kdo nemá ještě starý CA modul, ten si neškrtne. Od konce minulého roku třeba UPC poskytuje CA moduly pouze pro rozhraní CI+.
Se srovnatelnými parametry nabízí Lica tento USB DVB-T/C tuner, který pracuje s oběma verzemi CA modulů, údajně se dá jinde koupit i podstatně laciněji.
KamilZ (10277)|13.5.2013 18:11
Arcanium: do 4kKč koupíš nějaký základní přijímač, bez extra lepších funkcí. Bude mít pomalé CPU a málo RAM, takže pokud chceš víc využívat web apod., tak se z toho za chvíli osypeš, nejsou na to stavěné. To bys musel opravdu trochu připlatit. Pokud jsi ochoten postavit HTPC, tak jdi do toho, akorát sehnat vhodný tuner a rozumně vyřešit dálkové ovládání (to jsou asi dvě neproblematičtější věci).
Pavel_tempx2 (829)|20.5.2013 00:45
určitě bych šel do toho
AB-COM CryptoBox 550HD

stačí k němu připojit nějaký USB disk a nahrávat i přehrávat dle libosti ;) navíc mají celkem silnou podporu, protože výrobcem je přímo slovenská firma...běžné formáty videa zvládá AB přehrát bez problému (Xvid, DivX, mpeg4, mpeg2...) a samozřejmě i ukládá na disk a není problém disk vzít, připojit k PC a soubory přehrát...na stejném principu funguje i levnější Synaps, který momentálně nemají na skladu