Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

TV signál na Leadtec 2000 Expert

wahooka (1)|10.5.2005 08:01
Ahoj, mám problem s TV signálem. Používám společnou antenu v paneláku, koupil jsem rozbočovač a připíchl TV kartu. Novu (:o() a ČT2 naladím v pohodě, ČT1 šumí, ale jde to, Prima a poláci (jsem 7km od hranic) skoro nejdou. Přitom na mé cca 15let staré tesle jede všechno v pořádku vč. Primy i POL1. Máte někdo radu jak na to?? Dík
P.S: Kartu mam dva dny a jsem v tomhle oboru úplná lama....
Ivo Mašek (10205)|10.5.2005 08:32
Používám společnou antenu v paneláku, koupil jsem rozbočovač a připíchl TV kartu.
Podmínkou kvalitního příjmu je, že rozbočovač bude na bytové zásuvce, a od něj extra koax do TV, extra druhý koax do PC (tv karta).
Další podmínkou je, že společný rozvod STA bude udělán kvalitně - což vždy nebývá. Tv karta je dost citlivé zařízení -
nesrovnávat s TV přijímačem.

Novu (:o() a ČT2 naladím v pohodě, ČT1 šumí, ale jde to, Prima a poláci (jsem 7km od hranic) skoro nejdou.

Musíš mít v kolonce AREA nastavenu správnou normu PAL_BG. - nebo tak nějak - musí tam být to písmeno B.( dle normy: http://www.mastervideo.com/2111palsecam.htm ).
Dále před vyhledáváním stanic zaškrtni políčko Adaptive Channel Scanning a Auto Fine Tune. Pak klikni na Scan Channels.
V políčku TV Source nesmíš mít Cable (pokud nepřijímáš signál z kabelovky) - proč ? Protože se tím nastavuje odlišná citlivost vyhledávání. Nastav Antenne (jiná možnost tam ani není)
Zvuková norma (PAL_BG / DK) se přepíná klávesou "A" na PC klávesnici.

Na mých webových stránkách je návod na model EXPERT. Můžeš se mrknout.
(jinak, na případné dotazy přes e-mail odmítám odpovídat - to říkám předem :-) )