Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung smart TV - Zyxel NAS 310 - stream MKV jen přes WIFI ???

mocnak (64)|2.5.2013 14:56
Ahoj všem,

řeším tu docela "záhadu" : ) A nějak nechápu souvislosti...Mám TV Samsunga 6300 Smartku, mám v doma v sítí Zyxel NAS 310, na něm mi běží od nich nainstalovany Media server Twonky. Telku jsem měl až do teď v sítí přes WiFi a streamovalo to z NASU MKV videa v pohodě, (jen někdy u fullHD občas výpadky, ale to chápu, je to daný Wifinou a dosahem). No a teď jsem telku připojil přes ethernet, takže běží v LANce přes sítovej kabel...tzn. rychleji bez výpadku...no jo, ale ten podělanej NAS resp. asi ten TWONKY najednou v není schopnej přehrát v telce MKV, píše, že ho nepodporuje, když vyndám kabel, pustím Wifi tak to hraje z NASU, píchnu kabel do telky a nejde to....kurnik kde je problém ? v NASU ? v TELCE ? Nebo to nemá nic společnýho s tim Twonky media serverem ? uffff. rvu si vlasy :)

PS: Když to jede na pevnej kabel, tak to ostatní formaty přehraje, MP4, MP3, WMV ...jen to MKV to nepouští !

díky za jakoukoliv radu či zkušenost....
KamilZ (10277)|2.5.2013 15:14
Typ routeru?
mocnak (64)|2.5.2013 17:25
D-link dir 655
KamilZ (10277)|2.5.2013 17:38
Vlez do nastavení routeru a prověř, že máš v Advanced/Advanced network povolen UPnP zkus změnit Multicast Streams.
mocnak (64)|2.5.2013 18:30
Obojí mám zapnuté...vím, že jsem to kdysi právě nastavoval pro multimedialni obsahy v sítí....aby to fachalo. Spíš ale nechápu tu souvislost mezi tím, že když je telka puštěná v sítí přes WIFI tak to z NASU ty MKV streamuje a když je na pevnou ETHERNET kabelem tak to MKV z NASU nestreamuje a ALLSHARE v telce píše, že typ souboru není podporován...tak přeci kurňa jednou ho to přehraje, tak proč si to "vymejšlí" když běží po kabelu...uffff
KamilZ (10277)|2.5.2013 20:18
Nemá Twonky profily? Při připojení přes kabel dostala TV jinou IP adresu a mohla dostat nějaký standardní profil, neměnil si tehdy (při prvním připojení přes WiFi) profil?
mocnak (64)|3.5.2013 09:20
A kruci, vždyď já o tom vlastně vím, nastavoval jsem mu kdysi profil Samsung smartTV, teď na to koukam a samo sebou je tam na novy IP jen s generic profilem....DIKY MOC! uz to facha...jsem já to ale trubka :)