Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

jaky projektor na chatu

pepamach (1)|1.5.2013 16:23
Zdravím tady všechy.Potřeboval bych poradit.Chtěl bych nějaký projektor na chatu.Na občasné víkendové koumaní filmů a podobně.Projektor se bude používat v naprosté tmě.Uhlopříčka obrazu stačí do 1m.nepotřebuju nějaké velke rozlišení ale aby se na to dalo dívat.Představoval bych si že to spojim s notebookem a přes něj budu pouštět videa vše na co se chci dívat.Velký problém u mě je že nemam 220V a tak používám autobaterii 12V z čehož vyplývá napájení projektoru.Absolutně tomu nerozumim tak se obracím na Vás.Našel jsem jeden ale netuším jestli to bude ono. Projektor Philips PicoPix PPX2055 děkuji za všechny rady
vivid.sk (11472)|1.5.2013 16:26
[QUOTE=pepamach;455514]Uhlopříčka obrazu stačí do 1m[/QUOTE]
preco si nekupis 40" TV? Bude mat 5x mensiu spotrebu ako projektor, bude nehlucna a snad aj lacnejsia.

Ak by si chcel metrovy obraz z prokojektora, budes ho musiet dat sakra blizko steny.

update: Az teraz som klikol na ten PicoPix. Som myslel, ze je rec o normalnom projektore :)))
Obavam, sa ze to bude kvalitativne mizerne s danym rozlisenim. Fakt si kup radsej tu TV.
kultus (59)|2.5.2013 07:42
zertujes :) i ten nejlevnejsi led TV 40" bude mit lepsi obraz nez ten projektor. Projektor je, kdyz to hodne zobecnim, o uhlopricce - o velkym platnu - jako v kine. Kup si televizi budes mit rozhodne min starosti a lepsi obraz jako z toho PJ cos vybral...

edit: vzdyt to ma jen wvga rozliseni...namatkove jsem nasel za 8K 101cm LCD fullHD televizi LG. A jestli to mas jen na chatu, podival bych se na bazarove televize, neco se zarukou a bude to jeste levnejsi...
Pavel_tempx2 (829)|5.5.2013 22:16
oba jste přehlédli "nemam 220V a tak používám autobaterii 12V" :D

zkusil bych tu TV bude levnější, ale určitě to chce hledat nějakou s nejnižší spotřebou nebo autopřevodník 12/230V (stejně ta baterka bude vycucaná zachvilku) nebo koupit za nějakou tisícovku malou elektrocentrálu + případně UPSku (asi nejlevnější a nejkvalitnější řešení, TV 8-10tis., centrála 2-3tis., UPSka 1tis.Kč) nebo nějakou přenosnou TV s baterií (ale nevím kolik takových je na trhu)
radon (142)|9.5.2013 22:36
já bych ten projektor úplně nezavrhoval, o vánocích jsem provozoval na chatě LED projektor Acer s podobnými parametry a bylo to fajn - 1,5 m obrazovka se spotřebou pod 50W není špatná varianta. Stačí ten výše zmiňovaný autopřevodník a musí to fungovat, navíc ten půlkilový projektor je možné vozit a neriskujete tak při případném vykradení chaty.
Jen ten Philips nevím nevím, těch 50lm je strašně málo, alespoň něco co má 100lm:
http://www.alza.cz/acer-c120-led-d299655.htm
čím více, tím lépe (při max výkonu totiž vydává chladicí ventilátor docela rámus, takže je lepší mít rezervu).