Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Kodeky obecně

danis (77)|9.5.2005 15:44
Jak poznám, kterej kodek potřebuji k přehrání filmu v *avi?
Mám wimdows media player 10 a Codec pack all in 1 a DivX 5.2.1 a zatím jsem vše přehrál, jenže teď mám *avi a nejde to, WMP píše, že nemá potřebný kodek k přehrání. dík :-)
clee (6592)|9.5.2005 15:54
vyhazej kodekpacky a nainstaluj si ffdshow...
pavelpt (2713)|9.5.2005 16:01
Jak je to uděláno poznáš např. v GSpotu a ten kodek je potřeba mít nainstalovaný a v případě WMP10, pokud tam bude tlačit pořád špatný, mu dát asi vyšší prioritu nebo tak něco, protože WMP10 jako player je zcela závislý na systemu, bez pomocí programu třetístrany neumí nastavit kodek, který chceš, ale pouze tan, který podle nějakých ne moc veřejně známých kriterií, považuje za nejvhodnější.
danis (77)|9.5.2005 18:09
GSpot jsem si stáhl a vůbec mi film nenačte, vypadá to, že je poškozený.
add kodeky .... to mi jako stačí si nainstalovat FFDshow a neměl bych mít problém cokoliv přehrát ? Tomu moc nevěřím :-)
clee (6592)|9.5.2005 18:22
jo jiste, ffdshow je univerzalni dekoder, komplet mpeg4 (xvid, divx apod.), mpeg1,2, mjpeg, dv a spousta dalsich, ted nova verze ma i audiodekoder, kterej zvladne i ac3 a dts
danis (77)|9.5.2005 18:34
takže DivX 5.2.1 a Codec pack all in 1 odinstalovat a instalovat jen FFDShow :-? chápu to správně
clee (6592)|9.5.2005 18:34
jj
danis (77)|9.5.2005 18:56
díky ... jdu na to
stayman (12393)|10.5.2005 02:26
Samozrejme ffdshow radsej, ako kodekpack, aj ked ho nemusim, u mna ma vsak velke plus na slabych PC, aspon co sa tyka DivXu mi to prehraju PC s CPU aj pod 400MHz, samozrejme ako pise clee, ma to vyhodu aj tu, ze mas vsetko pokope, ale netreba zabudat, ze su to vsetko filtre, nie kodeky, takze ak potrebujes enkodovat, musis aj tak tahat samotny kodek.
mirekv (7169)|10.5.2005 07:03
V případě použití Avisynthu by měl na dekódování stačit i ten ffdshow, ale nemám to vyzkoušené.
vlada (3470)|10.5.2005 10:43
mirekv> AviSynth používá DirectShow u DirectShowSource() a VfW u AviSource(), poku vim. FFDShow má samostatně konfiguraci pro DS a VfW. Takže pokud ve VfW povolim například DV kompresi, tak otevřu DV AVI i ve VD. FFSDShow umí i komprimovat do MJPEGu, DV (to je ale poškozený :-(), MPEG-4 ASP (údajně dokonce v lepší kvalitě než XviD), MPEG-4 AVC (x264), HuffYUV, FFV1, Snow, MPEG-1, MPEG-2, Theory a několika dalších.
stayman (12393)|10.5.2005 11:44
Fíííííháááá, este mi musis povedat, kde si to enkodovanie vyberiem :-E
vlada (3470)|10.5.2005 13:01
Přece ve VD, kde jinde?
stayman (12393)|10.5.2005 13:35
Vo Vegasde nic nevidim , tak co je to potom za enkoder ? :-D
pavelpt (2713)|10.5.2005 15:41
Tak si ho zaregistruj ho tam vidím, stejně jako Xvid,Divx, prostě DSfiltr.

Používám to ale jenom na pokusy, protože v okamžiku, kdy nainstaluji ffdshow mi lehne Canopus,Ulead a ještě cosi, ted si nemohu vzpomenout.
Jediná výhoda je, že nemusím restartovat PC a jede hned.
Pouze Elecard a tento libampeg umí 4:2:2, takže to švindluji, nemám ho vůbec zaregistrovaný, ale umístěný v kořenovém adresáři aplikace, která to valí přes custom graf, s tímto filtrem.
stayman (12393)|10.5.2005 15:43
pavelpt
Ako ho vidis? A skusal si ho aj, ci tiez nelehne :-E No chlapi este ze ste tu vy dvaja, tolko novych veci o kodekoch a enkoderoch som sa nedozvedel, este ze je to vsetko tak zivotne dolezite ... :-E
pavelpt (2713)|10.5.2005 16:32
Ako, očima.

Je to raw filter, pomocí něho můžeš zavolat skoro všechno co máš v PC.

Zvolíš kodek FFDshow a v jeho parametrech třeba MJEPG, to byl příklad.
snap611_208.jpg
hicadsum (22)|10.5.2005 16:49
codec pack je celkom užitičná záležitosť. Na začiatok ideálne a pozrieš s tým skoro všetko. Samozrejme je užitočné si ho trochu upraviť: DivX aký chceš alebo ho vyhodiť a Xvid apod, MJPEG, PNG, Huffyuv a ďalšie doinštalovať. No a keď máš niečo hodne nezvyklé, tak si to obvykle prehrávač (windows media player...) nájde sám-keď máš pripojenie. Keď nie, tak použitím AVI4CC zisti čo je to za beštiu, nájdi ju na nete, stiahni a nainštaluj (s drobným rizikom, že to naruší nastavenie ostatných kodekov-údajne je to možné). Je tiež možné si zobraziť hlavičku avi súboru (napr. F3 vo windows commander) a tam je za sekvenciou písmen vids uvedený názov kodeku (napr. ...vidsdivx...) A keď to nehrá ani tak, určite je video súbor alebo len nejaká somarina s príponou avi? Možné je tiež závažné poškodenie súboru (skús napr. divxfix/ divx repair). Nedotiahnutý film z p2p je problém pre prekvapivo veľké množstvo ľudí.
stayman (12393)|10.5.2005 22:02
[quote=pavelpt]Ako, očima.

Je to raw filter, pomocí něho můžeš zavolat skoro všechno co máš v PC.

Zvolíš kodek FFDshow a v jeho parametrech třeba MJEPG, to byl příklad.[/quote]

Hmm, takze na co je to dobre?
pavelpt (2713)|11.5.2005 01:29
No třeba na to, aby jsi vyčistil počítač, stačí relativně jeden filtr na všecko.
stayman (12393)|11.5.2005 02:08
Na co vsetko? Na Mpeg2 pre DVD a tak?
vlada (3470)|11.5.2005 08:59
Na DVD zatim ne. MPEG-2 dekódovat umí, ale ne z DVD. FFDShow se nedá zařadit do DVD grafu. Nevim co je DVD grafu tak speciálního, že to nejde, ale je to tak. Proto mam ještě na počítači DScaler 5 a AC3Filter. Ale jinak dekóduju všechno pomocí FFDShow.
danis (77)|13.5.2005 16:05
[quote=clee]vyhazej kodekpacky a nainstaluj si ffdshow...[/quote]

a pokud bych nechtěl použít ffdshow tak kterej kodek (kodek pack) by měl stačit ?
stayman (12393)|13.5.2005 16:09
Nainstaluj si XviD a mozes aj DivX, ale vypni im (pri instalacii) postprocessing/asociaciu pre vsetky Mpeg4 !!!
clee (6592)|13.5.2005 16:17
jo staci divx/xvid a pripadne ac3filter
stayman (12393)|13.5.2005 16:36
Tak potom uz aj DivXG400 9-)
danis (77)|13.5.2005 19:02
[quote=clee]jo staci divx/xvid a pripadne ac3filter[/quote]
takže se zbavím codecpacku a nainstalím divx pro 5.2.1, xvid a ac3 filtr + g400 na titulky ...... jj
vlada (3470)|14.5.2005 11:42
Nebo můžeš nainstalovat FFDshow na divx, xvid, ac
, titulky a ještě asi 100 dalšich formátů :-)
Na ten DivX kodek pozor, snaží se dekomprimovat i XviD a neumí to. XviD nebo FFDShow Ti dají na výběr. Radši bych vůbec DivX neinstaloval.
stayman (12393)|14.5.2005 12:09
Vlada, vlada, na tie tvoje poznamky o vsemocnych, nenahraditelnych a vsemohucich tisic kodekov som si uz pomaly zvykol, a nevadi, ze si tak 0.000000000000000000000000000001 na svete :-E ,s tym sa musis vyrovnat sam, ale to co teraz trepes za nezmysli uz asi nie, ved sam XviD kodek neprehra po sebe video (tak preco by mal DivX prehrat taky XviD vsak?), ked bol spracovany zaznam nejakou priblblou verziou :-k Jojo, vo free licenciach (cest vynimkam) je caro, kazdy do toho vrta a vysledok stoji za :-k

Ja mam DivXPro (ako sucast Dr.DivX) + ten Ac3filter + DivXG400 a na serveri 1.00000000000000000000000000000000 DivX, XviD filmov a nemam absolutne ziadny problem s prehravanim pomocou WindowsMediaPlayer10 aj na TV-OUT a ani nikto, komu som tak poradil a navyse ani ziadny iny problem s komplikaciami pri pouzivani inych softov, kde sa castokrat tie kodeky biju!!! Hold, mam rad radsej menej a cisty system=istotu, ako viac a nemat nic :-)
vlada (3470)|14.5.2005 12:34
StayMan by €RikŁ€> Přečti si to pos sobě ještě jednou. Vždyť si na plno místech protiřečíš. Nejdřív tvrdíš, že některý XviD filmy Ti nehrajou ani s XviD kodekem (já jsem na takovej nikdy nenarazil, ale věřim, že existujou) a potom zase tvrdíš, že Ti všechny XviDy harajou s DivX dekoderem. Já jsem zase viděl několik XviDů, který s DivXem 5.2 trhaly. S FFDShow nebo XviDem jely normálně. Ac3 Filtr je sice fajn věc, ale co takový MP3, AAC, Vorbis, DTS? Navíc v FFDShow máš normalizaci, ekvalizer, míchání kanálů a plno dalšich užitečnych filtrů. No a navíc realtime enkódování do AC3 pro S/PDIF.
Mně je jedno kolik lidí používá to co já. Mně stačí, že já jsem s tim plně spokojenej. A proto to občas doporučim i dalšim lidem a 99% z nich jsou spokojený taky.
stayman (12393)|14.5.2005 13:00
vlada
Ty si dement dementov!!!! Sak ked to neprehral po sebe ten XviD, tak ako to ma prehrat ten DivX ???????????????????????????? Je to domnieka!!! Mne DivX prehral zatial vsetko!!!!

A ukaz mi tych ludi, co pouzivaju tie zivotu nevyhnutne nezmysli to co ty, urcite su si tebe podobní :-E :-E :-E
danis (77)|14.5.2005 13:40
jsem z posledních příspěvků trochu zmaten :-?
danis (77)|14.5.2005 13:45
[quote=StayMan by €RikŁ€]vlada
Ty si dement dementov!!!! ....................... [/quote]

FLAME WAR???? :-) :-) :-)
clee (6592)|14.5.2005 14:30
xvidy z nekterejch RC verzi enkoderu uplne nedodrzujou iso mpeg4, takze divx je nezkousne
stayman (12393)|14.5.2005 15:52
Neskusne ich ani sam XviD, alebo mozno, mozno len ta verzia, ktoroj boli enkodovane a to dakujem pekne za taky kodek :-k

Vlada tu trepe o mne, ze si protirecim (ani neviem v com) ked ja som pisal:
Nainstaluj si XviD a mozes aj DivX, ale vypni im (pri instalacii) postprocessing/asociaciu pre vsetky Mpeg4 !!! Pricom asociovat XviD filmy kodovane s XviDom sa ti samoze budu automaticky..

a sam tu tara totalne somariny o vselijakych..., co nie su ti vobec potrebne:
Nebo můžeš nainstalovat FFDshow na divx, xvid, ac
, titulky a ještě asi 100 dalšich formátů
Na ten DivX kodek pozor, snaží se dekomprimovat i XviD a neumí to. XviD nebo FFDShow Ti dají na výběr. Radši bych vůbec DivX neinstaloval.


a to uz nehovorim o tych 100kodekov, este ze nezacal konkretizovat ala matrioška :)))) atd, pricom kebyze je trosku inteligentny, prestane sa strapnovat, neradi take chujoviny o milionoch kodekoch a formatoch, ze su take ci onake (tym samoze nebranim ich nikomu pouzivat, ale nech si to strci niekde do zadnice) a v neposlednom rade moze vyuzit aj tlacitko "hladat", kde zisti, ze na uplne nieco ine reagoval zase s tou svojou teoriou o zivotnej potrebe tych grciek (a to nehovorim o problemoch, ktore mozu beznemu uzivatelovi nastat v inych aplikaciach...) a vo vacsine pripadoch tazatelovi ide prave o opacny proces, teda ako dostat z tych sprasenych kodekov, kontajnerov... :-k :-k :-k bezny format, trebars ten XviD, tak, jak su distribuovane filmy po nete...
clee (6592)|14.5.2005 16:01
xvid mel problemy i s dekoderem, ale jak rikam slo jen o par RC verzi (tusim ze o 2), cela byla nejaka bugova, ale pamatuju si ze divx nechtel prehravat i starsi development (0.x) verze, nastesti dekoder u jednickovejch verzi si poradi se vsim, proto mam taky ve ffdshow nastavenej XVID1 misto libavcodec (ta stejna moznost je i u divx4 a 5)
stayman (12393)|14.5.2005 16:12
Ok, clee, problemy zistis az ked nastanu, ale nie je nic neriesitelne a ako som vravel, aj so samotnym DivX kodekom, aj ked ma byt v systeme len on. Inak sam som mal nainstalovany ffdshow, a aj na slabsie PC, alebo kto to puziva ho instalujem, dokonca na starom notebooku ho mam stale, ale nevyuziva-m/-jú take PC ku serioznej praci!!!
Dokonca si myslim, ze seriozna praca nie je ani ten XviD, aj ked releasy su ako si mi sam povedal volakedy,ze XviDov je viac (s cim suhlasim, nesledoval som si to a u nas v tej dobe som mal na servery viac DivXov...) a ani DivX, aj ked si myslim, ze ten ma urcite blizsie ku tej serioznosti, aspon je aj licencovany pre HD videa a tym uznavany aj vo filmovom priemysle, kdezto o XviDe tam nie je ani zmienka a ani zatial ziadny sa nevyuziva pre legalnu distribuciu na nosicoch..., ale co nie je, moze byt. potom sa mozeme bavit o tych prasivcoch a potom si ich najebeme do PC uplne vsetky. :-)
clee (6592)|14.5.2005 16:20
no to je dany uz tim ze xvid je pod GPL, jinak za tenhle rok je zatim pouze JEDEN divx release, jinak co se tyce HD je to uplne jedno, protoze je tu H.264 a WM9
stayman (12393)|14.5.2005 16:40
Domacke HD je DivX :-D
vlada (3470)|14.5.2005 17:45
StayMan by €RikŁ€> Slyšel jsi někdy slvov standard? Víš vůbec co to je MPEG-4 ASP, coto je AVc alias h.264? Vždyť kecáš úplný nesmysly. XviD Ti udělá HD video úplně stejně jako DivX, 3ivX, LAVC nebo Nero. To že si někdo na bednu přehrávače nalepí logo DivX a platí za něj licenční poplatky neznamená, že to umí jenom DivX. DivX je prostě dobrá obchodní znčka.
DiVX se podle mě s HD neprosadí. Než se HD rozšíří bude se už dávno pouřívat h.264. Je ale víc než pravděpodobný, že u DivX už pracujou na AVC kodeku. A to je dobře, čim větší výběr tim líp.
Formát pro kterej existuje jenom jeden přehrávač nebo kodek si můžou strčit Real, Apple a MS někam.

Co se týká distribuce na nosičích, tak viděl si někdy distribuovat CD s MP3 nebo OGG Vorbis? Stejně tak ani neuvidíš XviD. Ani v DivXu jsem neviděl nic distribuovat. Jsou to otevřený standardy a jako takový neumožňujou používat DRM. Proto do toho nikdy filmovej průmysl nepůjde. Jedině s nějakym šifrovánim obsahu ála CSS, který někdo do měsíce zase prolomí.
ODSakEda (2278)|14.5.2005 21:30
vlada - distribuji v AVI/XviD! 8-) (nemyslím kradené filmy-vlastní dokumenty a zakázky. PC má každej a komu se to nelíbí a chce to vermomocí do stupidního DVDvideo (nebo DC audio), má smůlu, nebo tak leda +1000,-Kč... Podobné šílenství jsem začal před r. 98 s dig. fotkama-ne na papír, ale jen na CD! Zprvu mě měli za blázna a dnes? :-) 8-) To samý s nahrávkama audia-Wav, Mp3! Odchod!) Smrt nefree a ne-PC formátům! Co nejsou na mediu (jakémkoliv! i BR nebo HD DVD nebo třeba HHDDVVXXYY-alaSONY-HOLLYWOOD...) volně "jen" jako prostá, holá data!.
stayman (12393)|14.5.2005 22:19
[quote=vlada]StayMan by €RikŁ€> Slyšel jsi někdy slvov standard? Víš vůbec co to je MPEG-4 ASP, coto je AVc alias h.264? Vždyť kecáš úplný nesmysly. XviD Ti udělá HD video úplně stejně jako DivX, 3ivX, LAVC nebo Nero. To že si někdo na bednu přehrávače nalepí logo DivX a platí za něj licenční poplatky neznamená, že to umí jenom DivX. DivX je prostě dobrá obchodní znčka.
DiVX se podle mě s HD neprosadí. Než se HD rozšíří bude se už dávno pouřívat h.264. Je ale víc než pravděpodobný, že u DivX už pracujou na AVC kodeku. A to je dobře, čim větší výběr tim líp.
Formát pro kterej existuje jenom jeden přehrávač nebo kodek si můžou strčit Real, Apple a MS někam.

Co se týká distribuce na nosičích, tak viděl si někdy distribuovat CD s MP3 nebo OGG Vorbis? Stejně tak ani neuvidíš XviD. Ani v DivXu jsem neviděl nic distribuovat. Jsou to otevřený standardy a jako takový neumožňujou používat DRM. Proto do toho nikdy filmovej průmysl nepůjde. Jedině s nějakym šifrovánim obsahu ála CSS, který někdo do měsíce zase prolomí.[/quote]

Absolutne to nesuvisi s tym, ako sa tu predvadzas s tymi prasivcami :-k
a navyse zase ma chytas za nieco, co vobec netrvdim!!! Ty vidis niekde, ze som tvrdil, ze XviD nevie HD ????? Si uz vobec normalny??? To robis zo vsetkym takto, ze prekrucas ako sa to tebe hodi, nemam slov :-k :-k :-k Ano, mas doma playerDVD, ktory prehrava XviD, DivX a povazujes to za standard :-E uzivaj si, mam aj ja taku moznost, ale ani neviem nikde najst, kde mam na DVD ten ...no... no nevies? ved teraz co vyslo z Hollywoodu...... :-)

ODSakEda
Na nosic mozes dat data v akomkolvek kodeku, trebars aj ked sracka bude vediet rekompresovat, tak aj to!!! To je uplne jedno, ale ani jeden vami spominany som v distribucii este nevidel az na WMA, dokonca v HD rozliseni!!!! a tu trepe vlada, ze [color=red]nie[/color] ???! Viete kde mozete ist :-k
mirekv (7169)|15.5.2005 09:33
StayMan by €RikŁ€
Máš nějakej blbej den. :-(
vlada (3470)|15.5.2005 12:24
StayMan by €RikŁ€> Pokud bych Tě chtěl chytat za slovo, tak napíšu, že WMA je formát zvuku a zvuk v HD rozlišení opravdu, ale opravdu neexstuje. Vim, že si chtěl napsat WMV a já jsem nikdy netvrdil, že se ve WMV nedistribuuje nebo nebude distribuovat. Naopak bude, proč to jsem už vysvětloval. A s kvalitou toho formátu to nemá vůbec nic společnýho.
stayman (12393)|15.5.2005 12:54
Ved prave, pretoze sa da kvalitnejsie nastavit (zase domnienka, ja to nesledujem) ten XviD, tak preto sa aj pouziva.

PS: konecne to beries fajn, jasne ze WMV, presnejsie WMV-HD na DVD-ROM
danis (77)|15.5.2005 20:14
btw, zkoušel jsem v WinAvi converteru převéz WMV na AVI pomocí chváleného FFDShow a ukládalo mi to jen zvuk a sekaný obraz (spíš to vypadalo na slideshow fotek než film :-) ), když jsem to projel přes DivX PRO 5.2.1 byl to čistý obraz a zvuk. Zřejmě jsem někde udělal chybu a nebyl schopen ji najít, ale pro mě z toho vyplývá, že kombinace kodeků DivX+XviD+AC3 je lepší než FFDShow.
stayman (12393)|15.5.2005 20:39
Neryp aj ty! :-D
vlada (3470)|16.5.2005 00:32
danis> FFDShow umí jenom starý WMV (6 a 7) a navíc blbě, což je tam napsáno a jsou ve výchozim nastavení zakázaný. Stejně tak MS MPEG4. Na WMV máš WMP a jeho kodeky, do toho DivX/XviD vůbec nemíchej. Pokud jsi používal FFDShow jako enkoder, mohl bys třeba napsat s jakym formátem, nastavenim atd. Je tam třeba nefunkční DV enkoder, některý jiný kodeky jsou v experimentální verzi.
Jsi v popisu toho co jsi chtěl udělat značně nekonkretní a pravděpodobně jsi dělal nějakou kravinu, ale těžko říct jakou.
danis (77)|16.5.2005 15:38
já to myslel jen tak mezi řečí :-) .... každopádně mi se líp dělá s Divx 5.2.1 než s FFDshow - myslím tím převod DVD do AVI ...... ten převod wmv >avi jsem dělal jen na zkoušku, jestli to WinAvi ccnv. zvládne
IMHO pro mě, jako začátečníka je DivX schůdnější než FFDshow, líp se v něm orientuji
vlada (3470)|16.5.2005 16:16
danis> Na enkódování je samozřejmě vhodnější DivX/XviD. Doporučoval jsem FFDShow jako dekoder.