Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Fly2000TV - zachytavani videa(DIVX) s komprimovanym zvukem..

Fantas! (3016)|9.5.2005 15:02
Asi tak pred rokem jsem tu resil tento problem, ze nejde zachytit DIVX z tv karty GeniusVWP3 zaroven s komprimovanym zvukem(MP3). Tato karta ma interni zpracovani zvuku a tedy kdyz zachytavam s videem cisty wav, tak mi to zvuk nerozhodi... Proto by me zajimalo, jelikoz doba postoupila, jestli to nahodou nekdo z vas s komprimovanim zvuku nevychytal... Nechci aby obraz zabiral po zachyceni min nez zvuk.

Pripadne mate nekdo nejaky jiny figl, jak tedy takto zachycene video s nekomprimovanym zvukem nacist treba do virtualdubu a tam prekomrimovat jen zvuk? Nemam tam totiz moznost dat vic nez 56kbps. Jaky kodek doinstalovat, pripadne jakou verzi vdubu si stahnout. Nyni totiz zvuk ukladam z Vdubu a komprimuju v CDEXU a pak ho zpet prikladam ve nandubu, coz me fakt toci... :((
Dik!
pavelpt (2713)|9.5.2005 15:24
Nepoužívám DivX, který daleko víc zatěžuje procesor, ale XVid a zvuk nechávám jako Wav, protože další realtime komprimace opět zatěžuje procesor.

Závěr ve VirtualDubMod, ve kterém vystřihnu reklamy - obraz DirectStreamCopy a zvuk zesynchronizuji napřesno pomocí funkce delay v interleaving a komprimace Lame - celý tento postproces asi 15 minut pro 2 hod film.

Nemáš-li víc jak 56 kbps máš nějaký kodek trial nebo co to je, nainstaluj do systemu Lame 3.92 a to je myslím až do 320 nebo kolik.
Fantas! (3016)|9.5.2005 15:37
to Pavelpt: No DivX pouzivam proto, ze dokaze resize, coz xvid stale nema... Kodeku je potreba dodavat max rozliseni a v nem ten resize teprve provest. Vysledek je mnohem kvalitnejsi... Proto DivX.
Komprimace zvuku je pro system velmi mala zatez, tak kdyz mam rezervu 30 procent processoru, tak nevidim proc tech 5 procent¨, ktere potrebuje zvuk neobjetovat, at uz je video bez prace...
Lame zkusim. Pouzivam ho v CDExu, tak uvidim...
Dik!
StD (8612)|10.5.2005 09:39
...Resize v XviDu umí i staré dobré Vidomi... :-)
pavelpt (2713)|10.5.2005 11:27
Dělej si to jak chceš.Nevím na co resize, ve Fly si nastavíš rozměr jaký chceš už u source filtru.
StD (8612)|10.5.2005 11:30
...já reagoval na Fantas! XviD už dávno nedělám a Mpeg2 si upravuji v ProCoderu, pokud je to někdy po ořezu třeba... :-)
pavelpt (2713)|10.5.2005 11:51
to Std

já taky sorry :-D
Fantas! (3016)|10.5.2005 14:50
StD - tak mi rekni jak ve Fly2000TV das vystup do vidomi a uznám tvou pripominku... \/

pavelpt - diky za to nakopnuti ohledne toho lame. Sem ho blbec akorad nemel zaregistrovany...
Jo ale jinak resize pokud provedes jiz ve fly, tak do kodeku dodavas mensi rozliseni a kodek potom provede vyslednou kompresi s mene detaily, nez kdyz do kodeku vysles full pal a v nem to teprve kodek zakoduje a provede risize. Fakt si to zkus a uvidis ten rozdil v detailech. :-!!!
pavelpt (2713)|10.5.2005 15:31
Asi to fakt nechápu, když ti to jede full PAL, tak na co děláš resize, tobě se full PAL nelíbí. ?

Za druhé resize se neprovádí po kompresi, ale před kompresí, pokud by tomu tak nebylo, těžko bys rozchodil třeba frameserver.Takže podle mě to musí být jedno..
StD (8612)|11.5.2005 07:59
Fantas!: Fly2000TV neznám. Jaké tam máš možnosti zachytávání? Kodeky? Do Vidomi můžeš natáhnout Mpeg2 nebo přímo VOB.
Fantas! (3016)|17.5.2005 14:20
pavelpt-mozna jen neumim xvid nastavit tak, aby byl vysledek pri stejnem rozliseni srovnatelny s divX. Pouzivam nejnovejsi DivX a v nem mam nastaveny resize na 512x384. Toto rozliseni mi stiha bez vypadavani snimku. Z Fly nechavam 768x576.
S tim frameserverem mas pravdu. Asi jsem si to cele spatne spojil... Asi opravdu nejprve dojde k resize a potom k encodovani... Kazdopadne je resize v DivX kvalitnejsi(lze nastavit bicubic) a vysledek neni tak zubaty, jako kdyz ho provedu primo ve fly...
Jinak kdybys mi printnul tve nastaveni toho xvidu tak bych to rad zkusil...

StD -
http://www.volny.cz/blizzardsweb/hardware-videowonder5.htm
Lze tam zachytavat do vseho co je v systemu... Nelze tam ale natahnout nejake ulozene video a to potom zpetne encodovat...jde o zachytavani v realnem case!!!!
pavelpt (2713)|17.5.2005 15:16
No myslím, že si trošku nerozumíme.

Myslel jsem to tak, že jestli ti Fly zachytává spolehlivě bez vypadávání snímků full PAL, tak to tak nechej, vždycky je lepší větší rozlišení, fakt je ,že potom musíš nastavit vyšší bitrate a výsledný soubor je větší, takže asi hledáš kompromis.

Já když zachytávám full, tak většinou na to zapomenu jak to jede na pozadí a něco na PC pustím a placama mi vypadnou snímky.
Proto můj kompromis je 512x384 ve Fly, deinterlace two frame,komprimace XVID, matrix H.263, bez QPel,bez GMC, bitrate 1100.žádný resize tedy už nedělámzvuk jako wav, tím je zátěž kolem 30 % a mohu na PC dělat co chci, celkem bez nebezpečí, že se něco pokazí.

Potom obyč.VirtualDubMod, střih ,video directstreamcopy,současně komprese zvuku Lame 3.93, přitom někdy použiji skew u zvuku, aby dobře otvírali huby.
dodatečná úprava do 15 minut.
Fantas! (3016)|18.5.2005 12:46
pavelpt - No to nestiha. Full Pal mi stiha jen kdyz chytam do DV kodeku, nebo nekomprimovane, nebo MPEG2. Ja ale chci mit prijatelnou kvalitu s pokud mozno malym objemem dat na disku... Proto MPEG4.

Jo jinak samo ze vim ze velikost bitrate stoupa s rozlisenim... :-I

Nevidim duvod proc si nenastavis prioritu ve fly na vysokou. Tim zpusobis, ze muzes delat v jinych aplikacich, ktere maji prioritu mensi... Tak se nemusis bat, ze by tyto aplikace zpusobovaly vypadky...

Ten Xvid s tvym nastavenim zkusim...dik! :BB:

Jo jinak napis jaky Xvid mas... bude v tom asi rozdil. Mam doma tak 10 verzi... :-? Jo a co mas vlastne za procak? Ze mas zatizeni 30%?
pavelpt (2713)|18.5.2005 14:00
Proc P4 2,6 - bez zobrazování, tšch 30 %.

Priorita nemá moc vliv, je to o disku, najednou si něco potřebuje hrábnout na disk a snímky jsou v ....

Ještě jsem chtěl poznamenat, že v případě capture z TV se dá těžko u Fly hovořit o resize. Fakt je, že full Pal je nějakých 768x576, ale tady se jedná o konverzi analogového signálu do digitálního a to moc na resize nevapadá. Je to zcela jiná polévka.
Fantas! (3016)|18.5.2005 15:42
pavelpt - myslim si ze karta prevede z tuneru analogovy signal pres prevodnik na full Pal a potom teprve pracujes s timto rozlisenim....myslim si, ze ma fly k dispozici uz pixely a ne analog! Tak ze to vliv ma... \/
pavelpt (2713)|18.5.2005 17:53
Nevím, nejsem v tom zběhlý, ale pro podporu svého tvrzení bych chtěl uvést, proč dá grabberu daleko víc zabrat 768x576 než třeba 352x288. Kdyby zachytával full a potom resizoval bylo by to asi naopak, protože by přece dělal činnost navíc.
V zobrazování to nemůže být, grafika o tom ani neví.
Fantas! (3016)|20.5.2005 09:56
pavelpt -Taky nejsem zadny king! :-((
Ale kdyz zachytavas 768x576, tak se berou oba puslnimky, zatimco kdyz zachytavas 352x288, tak jen jeden... Tak mozna proto... B-)
Fantas! (3016)|24.5.2005 16:29
to pavelpt - jaka je jeste jina alternativa od lame a frankhoffera? Znate jeste jinou audio MP3 compresi?
Lame nedokaze zachytavat synchronne s DivX bez vypadku... mam jeden nejaky neznamy MP3 kodek, s kterym mam video i audio synchronni i po 60 minutach zachytavani... bohuzel umi jen frekvenci do 56kbitu. :((
pavelpt (2713)|24.5.2005 16:51
No to je možná to, proč komprimuji zvuk až potom, protože jsem měl nějaké problémy, ono 56 a 192 je taky rozdíl.

Odpovědět neumím, používám jenom Lame, ale jak říkám až potom.
Fantas! (3016)|25.5.2005 10:09
to pavelpt - Cha tak jsem to vcera vyresil...nainstaloval jsem si nejak DivX :o) Audio a ten to bez problemu vali v realnem case...Jo a vytezuje procesor pouhým jedním procentem! Zvuk je temer jak original...:o) Tzn, pokud budu nahravat nejake serialy a podobne blbiny, tak si zapnu kompresi zvuku rovnou a kdyz neco co stoji za to(koncerty a podobne) tak si zvuk zkomprimuju dodatecne kvalitnejsim LAMEM... B-) Po 30 minutovem testu zvuk synchronni s videem! :-!!!
pavelpt (2713)|25.5.2005 12:48
Tak jo :-)
Fantas! (3016)|31.5.2005 11:22
Kdo chce, mrknete jak nahravam s komprimovanym zvukem... balik ve kterem je jak audio codec, tak i navod(printy)+ukazka je na teto adrese...ukazka je bez dodatecnych uprave, ve virtualdubu jsem pouze provedl vystrizeni tech par sekund s nastavenim direct stream copy.

http://www.dickinson.wz.cz/pl/takzachytavamja.zip
B-)