Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Správné nastavení ATI pro TV

RomanKo-z-LC (118)|15.4.2013 15:18
Zdravím! Ja som teraz skočil do tejto debaty. Hoci už niekoľko týždňov to tu čítam (aj inde, testy...). Pred 2 dňami (13.04.2013) som Kúpil plazmu Panasonic TX-P50ST50E. Konečne som natrafil na predajňu, kde boli vedľa seba plazmové televízory, ktoré som mal vyhliadnuté a hlavne všetky zapnuté: Samsung PS51E550, E6500, E8000; Panasonic TX-P50ST50E a iné... Na prvý pohľad najslabší bol Samsung PS51E550 - namiesto čiernej sivá.

Doteraz som mal (2,5 roka) plazmu LG 50PK350. Predal som ho s veľkou stratou, lebo so veľmi túžil po 3D a domácich experimentoch so stereoskopickým 3D videom.

Panasonic ST50 je už doma a hneď na začiatku ma nahneval - obraz z počítača nezobrazuje na celej ploche! V ponuke "ASPECT" nevyhovuje ani jedno nastavenie. V polohe "Auto, 16:9, stred" je obraz zo všetkých strán čierno orámovaný. Pri "zoom" orezaný. V tomto bol LG lepší - v ponuke mal "iba skenovanie" - ideálne, presné zobrazenie na celej obrazovke. Panasonic nič také neponúka. Skúšal som aj cez AV receiver, meniť výstup DVI, HDMI z grafickej karty počítača.... Nič nepomáha! Má niekto podobný problém? Ako máte Panasonic pripojený k PC?
joeh (1358)|15.4.2013 15:32
- na tv vyber zobrazenie 16:9, daľšie v prostredí ovládacieho panelu grafickej karty. /výber monitoru, rozlíšenie, sn. frekvencia/
RomanKo-z-LC (118)|15.4.2013 15:39
[QUOTE=joeh;453851]- na tv vyber zobrazenie 16:9, daľšie v prostredí ovládacieho panelu grafickej karty. /výber monitoru, rozlíšenie, sn. frekvencia/[/QUOTE]

Tak som to robil - vyskúšal som hádam všetky možnosti. A ST50 ma stále serie!
RomanKo-z-LC (118)|15.4.2013 15:44
[QUOTE=tdlmarek;453853]https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/33686-Nez-se-zeptate-HDMI-3D-zvuk-LAN-DLNA?p=434494&viewfull=1#post434494

I s obrázkem.[/QUOTE]

Ďakujem "tdlmarek" za link. Idem to preskúmať, ponastavovať....
Krayzie (325)|15.4.2013 15:55
Predpokladam, ze mas AMD (ATI) grafiku. Ta ma vzdy defaultne nastaveny 15% overscan v ovladacoch, treba to vypnut, resp. nastavit na 0%.
RomanKo-z-LC (118)|15.4.2013 16:14
Grafická karta: Saphire ATI Radeon HD 5600 series
Erik Masters (121)|15.4.2013 16:44
RomanKo-z-LC:

Nvidia je nutnost ak chces mat co najmenej problemov pri prepojeni s PC.
PC vyuzivam 90% na hry a vsetko bez problemov na 660Ti+ST50.

E550 kedze je lowend nema filter,preto bol sivy.
Krayzie (325)|15.4.2013 16:59
[QUOTE=Erik Masters;453865]Nvidia je nutnost ak chces mat co najmenej problemov pri prepojeni s PC.[/QUOTE]
Urban legend :-I
RomanKo-z-LC (118)|15.4.2013 17:04
[QUOTE=Krayzie;453863]Postupuj v ovladacoch podla: http://superuser.com/questions/57239/how-do-i-enable-disable-overscan-on-my-tv-in-catalyst-control-center[/QUOTE]

Ďakujem ti. Vo Windws 7 sa nezobrazuje ľavá časť okna a nikde som nenašiel "Scaling Options".

Ale keď som ta tom istom PC spustil OS Windows XP, Control Center sa zobrazil aj s ponukou na ľavej strane. Tu som už Scaling Options našiel a funguje to.
Ale budem fungovať v Windows7, nie v XP.
KamilZ (10277)|15.4.2013 17:06
Máš tam Catalysty a ne ovladače Windows? Máš v preferencích zapnutý rozšířený režim?
RomanKo-z-LC (118)|15.4.2013 17:11
[QUOTE=Erik Masters;453865]RomanKo-z-LC:

Nvidia je nutnost ak chces mat co najmenej problemov pri prepojeni s PC.
PC vyuzivam 90% na hry a vsetko bez problemov na 660Ti+ST50.

E550 kedze je lowend nema filter,preto bol sivy.[/QUOTE]

Mám vari vyhodiť nedávno kúpenú grafickú kartu SAPHIRE a kúpiť niečo od Nvidia?!
RomanKo-z-LC (118)|15.4.2013 17:14
[QUOTE=KamilZ;453872]Máš tam Catalysty a ne ovladače Windows? Máš v preferencích zapnutý rozšířený režim?[/QUOTE]

Pod W7 neviem nájsť v Control Center "Scaling Options. Samozrejme hľadám aj v rozšírenom režime. (Pod WinXP som to hravo našiel.)
Krayzie (325)|15.4.2013 18:30
To je divne, na W7 ani W8 som nemal problem v ovladacoch najst "Scaling options". Zial, momentalne ficim iba na Intel HD2500, takze nemam kde overit presny postup ako sa k tomu dostat.

Aku verziu ovladaca/catalystov mas?
tdlmarek (1566)|15.4.2013 18:50
[QUOTE=RomanKo-z-LC;453876]Pod W7 neviem nájsť v Control Center "Scaling Options. Samozrejme hľadám aj v rozšírenom režime. (Pod WinXP som to hravo našiel.)[/QUOTE]
V příloze zasílám screenshot, kde přesně se ta volba nachází. Mám Windows 7, téměř aktuální Catalysty (verze někdy z podzimu) a Radeon HD 7770. Nicméně v druhém PC mám 5670, v HTPC jsem ještě nedávno provozoval 4670 a u všech je to stejné. Je potřeba si jenom dát pozor na to, že v té horní liště musí být vybraná "Panasonic-TV", u monitoru mi overscan nastavovat nejde.

PS:
[QUOTE=Erik Masters;453865]Nvidia je nutnost ak chces mat co najmenej problemov pri prepojeni s PC.[/QUOTE]
Blábol. nVidia má možná historicky lépe odladěné ovladače pro herní výkon, ale v "televizních" funkcích bylo naopak AMD vždy napřed. Když jsem doma zprovozňoval zvuk na první generaci Radeonu s HDMI výstupem, tak se nVidia teprve rozmýšlela, jak zbastlit tu svoji náhražku se S/PDIF propojkou.
ccc.png
KamilZ (10277)|15.4.2013 18:53
RomanKo-z-LC: dej sem prinscreen, ať máme jasno. Pokud tam bude vidět i verze, bude to ideální...
RomanKo-z-LC (118)|15.4.2013 20:55
[QUOTE=KamilZ;453892]RomanKo-z-LC: dej sem prinscreen, ať máme jasno. Pokud tam bude vidět i verze, bude to ideální...[/QUOTE]

Takto to vyzerá u mňa: (Keďže print screen neviem uložiť ako obrázok {vo WinXP som vedel - vložením do Paint Shop Pro a odťiaľ uložiť ako obrázok}, tak som to vložil do Word dokumentu.)

[ATTACH]23006[/ATTACH] [ATTACH]23005[/ATTACH]

Kde to tu nájdem ten "Scaling Options"?
KamilZ (10277)|15.4.2013 21:33
Škoda, že jsi neposlal požadovanou verzi. Ale zřejmě podle vzhledu tam máš nějakou prehistorickou verzi driverů, stáhni a nainstaluj aktuální:
x86 (32bit): http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_vista32.aspx
x64 (64bit): http://support.amd.com/us/gpudownload/windows/Pages/radeonaiw_vista64.aspx

PS: Ve Windows7 funguje ukládání obrázků úplně stejně jako v XP (PrintScreen a pak vložení v libovolném editoru, klidně i Malování z Windows), ale mají i přímo speciální nástroj: http://windows.microsoft.com/cs-cz/windows7/use-snipping-tool-to-capture-screen-shots
RomanKo-z-LC (118)|15.4.2013 22:36
[ATTACH=CONFIG]23009[/ATTACH]Ďakujem, KamilZ! Takto mal vyzerať moj predošlý príspevok. Idem posťahovať nové ovládače na Saphire ATI Radeon HD 5670 1GB GDDR5...
Catalyst Control Center.jpg
RomanKo-z-LC (118)|17.4.2013 00:45
Ďakujem vám chlapci za pomoc! Po preinštalovaní ovládačov grafickej karty som Scaling Options hneď našiel a konečne mi ide obraz z PC na celej ploche TV!

[ATTACH=CONFIG]23011[/ATTACH]
Catalyst Control Center - NEW.jpg
Raoul Duke (7)|11.6.2013 20:23
Zdravím,
mám spojený htpc s plasmou panasonic 50GT30 přes hdmi.

Původně jsem jel na integrované grafice v procesoru Intel Pentium G620, ale nedařilo se mi pořádně srovnat obraz - pořád byl kousek posunutý a kolem oken ve windows se dělaly stíny.
Bylo mi doporučenou koupit "normální" grafiku, pač ty integrované prý za moc nestojí.

Tak jsem koupil ati hd 5450, na vypnutí scalingu jsem přišel - takže obraz je přes celou obrazovku.
Jenže je pořád o kousek uskočený doprava, nakonec jsem náhodou přišel na fintu - když na tv zapnu a vypnu "Viera Connect" obraz se krásně srovná:) ale to vydrží jen do vypnutí tv/pc nebo do přepnutí vstupu, pak zase uskočí a musím ho tím zapnutím a vypnutím "Viera Connect" znovu srovnat.
V čem může být problém?

A druhá věc - stíny kolem oken jsou v obraze pořád, když otevřu ve windows jakékoliv okno, vpravo i vlevo od něj jsou až do krajů obrazovky vidět stíny záhlaví a zápatí.
Jak se toho zbavit?

Docela mě to štve protože to zatím vypadá že jsme novou grafiku kupoval úplně zbytečně.
Předem velký dík za rady:)
vivid.sk (11472)|11.6.2013 20:25
[QUOTE=Raoul Duke;459768]A druhá věc - stíny kolem oken jsou v obraze pořád[/QUOTE]
vypni si vsetok processing v TV (konkretne doostrovanie, to moze za tie tiene, pripadne artefakty okolo textu).
Co sa tyka posunutia, to pocujem prvy krat, over si, ze nemas v catalyte nastavenu nejaku upravu obrazu.

A co sa tyka grafiky, nesmut, aspon ziskas korektnych 24p bez cukania. Intely su v tomto sunky.
Raoul Duke (7)|11.6.2013 21:07
Vše jsem povypínal, ale bez rozdílu, stíny jsou pořád, nemohlo by to být třeba nekvalitním hdmi kabelem?

Ale při té příležitosti jsem si všiml i jiné zajímavé věci:
V menu je položka "pixel orbiter" s možnostmi automaticky/zapnuto. Když jí dám na automaticky - obraz se srovná:).
Jak vlastně tahle věc funguje a na čem je lepší jí nechat?
Plutotype (717)|11.6.2013 21:46
Pixel orbiter je preventívna funkcia proti vypaľovaniu.

Máš problém v scalingu obrazu buď na strane AMD grafickej karty alebo v TV. AMD drivery sú bugové už dlhšiu dobu, majú defaultne špatne scaling.

Skús v GT30 tiež nájsť funkciu 16:9 overscan = off. Potom nájdi Aspect Ratio niekde na ovládači a poskúšaj.

Potom sa pozrieme na prehrávanie.
mirekv (7169)|12.6.2013 07:09
Atiny (používám je výhradně) jsou HW dobré, ale SW, u toho se člověk někdy natrápí! Ale vždy to dopadlo dobře. Chce to zkusit i starší verze Catalystů, někdy chodí lépe, než nové.
Pavel_tempx2 (829)|12.6.2013 13:51
[QUOTE=Raoul Duke;459774]Vše jsem povypínal, ale bez rozdílu, stíny jsou pořád, nemohlo by to být třeba nekvalitním hdmi kabelem? [/QUOTE]

Dost pochybuju, že by to bylo HDMI kabelem, protože po něm jdou jenom nuly a jedničky ;)
Zkus ještě v PC vypnout AERO a všechny možné grafické blbosti, nevím jak to vypadá, tak se těžko radí.
sanchez13 (1071)|12.6.2013 14:43
@Raoul:
Velmi casto staci v TV pomenovat vstup TV. Niektori vyrobcovia to volaju pomenovat, niektori oznacit, je to rozne. Vacsinou je to mozne po stlaceni "source" na DO. Tam potom najdi HDMI vstup na ktorom mas pripojene tvoje PC a pomenuj/oznac ho ako PC. (mal by si tam mat moznosti na vyber ako Bluray, DVD, STB, PC,....)
Potom by mala TV automaticky vypnut vsetky tie "featurky" a tiene by mali zmiznut... :-E
Raoul Duke (7)|13.6.2013 22:08
Zdravím,
tak jsem zkoušel různý nastavení.

Scaling v ovladačích jsem vypnul, převzorkování na televizi taky.
Jestli pak na televizi nastavím Aspect Ratio na automaticky nebo na 16:9 je jedno - obraz je v obou případech ok:).
[ATTACH=CONFIG]23717[/ATTACH]


Ale jen do chvíle než nastavím pixel orbiter na "zapnuto", pak obraz kousek odskočí, viz. fotka, s tím že spodní a levý okraj se vždycky po pár minutách kousek posune (tak nějak by to asi fungovat mělo...), zajímavý je že nikdy neskočí na střed - vršek a pravý okraj je pořád pryč (nebo jestli bych musel čekat déle).
[ATTACH=CONFIG]23718[/ATTACH]

Takže na běžná koukání (kabelovka) asi nechat ten orbiret zapnutý, ať je obrazovce líp.
A na filmy z pc vypínat, ikdyž většinou stejně koukám v režimu thx, kde je orbiter vyřazený úplně a obraz je ok.


Co se těch stínů týká,
@Pavel_tempx2: s těma jedničkama a nulama je to fakt, vypnout AERO jsem vyzkoušel - bez změny.
@sanchez13: pojmenování vstupů nepomohlo

Jinak jsem zkoušel i hodit tv do továrního nastavení a po vypínat snad úplně všechno, ale pořád žádná změn, naopak jsem si při tom všem cvakání všiml že stíny dělá i tabulka ze set-top boxu a dokonce i vlastní nastavovací tabulka televize.
Vyfotit mi to moc nešlo, ale trochu to snad vidět je:
[ATTACH=CONFIG]23720[/ATTACH]
[ATTACH=CONFIG]23724[/ATTACH]


Co zkusit dál:) ?
P1060786.JPG P1060781.JPG P1060808.jpg P1060835.JPG
jagoro (41)|2.2.2014 20:58
Omlouvám se, pokud sem vstupuju nevhod, ale nechci zakládat nový topic, když se tady probírá připojení TV k PC. Zcela neočekávaně se mi přestalo zobrazovat pc na tv. Naposledy jsem to použil asi před třemi týdny, všechno bylo v pořádku, dnes si chci pustit koncert z hdd na tv a mám jen modrou obrazovku na tv. Ve vlastnostech zobrazení (win 7) mám zvolen režim Více monitorů a Duplikovat toto zobrazení, což se mi také zapne, jakmile zapnu tv a navolím příslušný vstup hdmi. Když tv vypnu, přepne se to do režimu jednoho monitoru. Při každém zapnutí a vypnutí tv na okamžik zhasne monitor. Z toho usuzuju, že připojení z GK na tv je v pořádku. Jenže zobrazení nikde. Dá se něco v pc změnit či nastavit, nebo mám nainstalovat znovu ovladače grafiky? GK je APU Radeon HD 8670, ovladače 13.152.00
mirekv (7169)|3.2.2014 16:17
Pro začátek bych zkusil "procvičit" HDMI konektory u PC i u TV (povytáhnout, zasunout, povytáhnout, řádně zasunout). Pro chlapa návod jasný.
Pavel_tempx2 (829)|4.2.2014 14:20
[QUOTE=mirekv;481211]Pro chlapa návod jasný. [/QUOTE]

:D pobavil jsi ;)

jak píše mirekv, napřed kontakty (konektory), pak pokud je možnost zkusit ještě jiný kabel může být třeba někde skřípnutý (záleží jak je veden apod.)...mimochodem, když se zapne TV, přepne se na HDMI vstup a potom teprve zapne počítač ukazuje se něco na té TV, mě tam většinou běhají standartní tabulky BIOSu a taky logo Windows při startu ;)