Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Chybné přehrávání BD

BEPE (539)|15.4.2013 18:46
Nějaký pátek už vypaluju BD z HDV, ale to co se mi stalo naposled to mě nějak hlava nebere :-(. Předesílám, že projekty nejdříve na zkoušku vypaluju na přepisovatelné BD-RE (Panasonic BD-RE) a po odladění jsem to vypaloval „natvrdo“ na BD-R (Panasonic BD-R). Doposavad žádné problémy při přehrávání, až teď poslední „pálení“ a to na Verbatin BD-R LTH Type. Předesílám, že datový tok nastavuji na 25Mbps. Doposavad na Panasonikách ať BD-RE nebo BD-R se mi vše přehrávalo bez problému a to jak na BD v PC, tak na kontrolním BD přehravači (Panasonic DMP-BD75) a rovněž na přehravači u kina (Panasonic SA-BTT190). Obraz jak brus a žádné výpadky. Stejným způsobem jsem vytvořil a napálil projekt na uvedených Verbatinkách a ouha. Na kontrolním přehravači a PC OK, na přehravači kina občasné výpadky (kostičky+čáry+zastavení obrazu), dokonce jeden „výpal“ se ani nechtěl rozběhnout, přitom ten samý projekt na zkušebním Panasonic BD-RE naprosto čistě bez problému na obou přehravačích, nemluvě o přehrávaní nosiče Panasonic BD-R. Až, když jsem snížil datový tok na 20 Mbps, tak to už jelo i na kině. Bohužel kvalita obrazu už nebyla tak brilantní jako při těch 25 Mbps. Přitom pálím na nejnižší možné rychlosti. Setkal se s tímto stavem už někdo? Kde byste viděli problém? Já mám pocit, že by tomu snad mohly být na vině ty Verbatinky, ale co já vím. Co byste poradili? Jaké nosiče (potiskovatelné) preferujete a máte s nimi ty nejlepší zkušenosti?
BEPE (539)|21.4.2013 14:06
Takže žádná reakce. Buď ještě nikdo nepálí BD a nebo už nikdo nepálí BD. :-(
Ivo Mašek (10205)|21.4.2013 14:20
Odposlechnuto odjinud:

[QUOTE]... podstatné je co uvádí ATIP a to zejména kdo to medium vyrobil. Jinými slovy, pokud cjhytneš medium Verbatim, které vyrobili například u CMC Magnetics, tak je celkem pravděpodobné, že kazovost bude velká ... u Verbatimů, vyrobených například u Mitsubischi Chemicals ne Taiyo Yuden, jsem nějaký problém nikdy nezaznamenal ...[/QUOTE]
Zkopírováno doslova i s chybami
THeBaNDiT (497)|21.4.2013 17:15
A ja som zil v tom, ze Verbatim je najlepsia znacka pre napalovanie CD/DVD/BD, u ktorej si clovek priplaca za to, ze nekupi zmatok. Takze to uz neplati... heh.
KamilZ (10277)|21.4.2013 17:43
Tomu se říká sladká nevědomost, platilo to vždy, že je nutné se dívat přímo na číslo výrobce a ne na nápis. U BD je to kritičtější.

BEPE: máš mechaniku, kterou vypaluješ, certifikovanou na ty média? LHT není automaticky. To samé se týká i mechanik kina apod. Příklad starší tabulky: http://www.verbatim.com/UserFiles/File/BDR%20LTH_JulyCompatibility2010.pdf (nebo konkurence http://jvc-media.eu/support/bdr_pro_compatibility.html ). Minimálně si prověř firmware mechaniky. Ale problém bych viděl spíš v mechanikách přehrávačů.

PS1: myslel jsem, že mýtus nutnosti co nejpomalejšího vypalování je jíž dávno vyvrácen, resp. že je dostatečně v povědomí: https://www.svethardware.cz/recenze-rychlost-vypalovani-vs-kvalita/12427
PS2: LTH média byla vynalezena kvůli "úspoře" při výrobě, asi tak ...
Ivo Mašek (10205)|21.4.2013 18:15
Verbatim se už dost dlouho vyrábí v Indii (nebrat), v Singapuru a na Tchaiwanu. Ty poslední destinace jsou OK (akorát nevím, jestli se ještě vyrábí v Singapuru., na tchaiwanu to určitě ještě lisují)
BEPE (539)|22.4.2013 14:14
Takže ty moje Verbatinky jsou ze Singapuru. Jinak je pro mne docela zajimavá ta informace o certifikaci vypalovačky na daná media, to si prověřím. Jinak byl by typ i na jiná media kromě Verbatim? Ty Panasoniky v printable provedení nejsou moc k mání, alespoň v kamenných obchodech a s těmi mám zatím ty nejlepší zkušenosti.
Tak jsem si ověřil, že by moje mechanika měla být schopna bez problému ty Verbatinky pálit . viz http://www.verbatim.com/UserFiles/Fi...bility2010.pdf , mám LG BH10LS30. jinak dík všem za poskytnuté informace.