Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Slevy na kamery NAB2013

Jarda.Bar (1238)|9.4.2013 12:15
Chyba ok, já myslel že je to čerstvé. Dík.

Co se slevy týká, nesoutěžím tu Sony vs Canon. Pokud kdokoliv u novinky klesne výrazně z cenou, osobně to vidím jako znehodnocení investice a mě osobně by to vadilo. Peníze si netisknu a 1000$ ze dne na den je hodno mé reakce.
Je jedno jestli Canon nebo Sony. Pokud se u F3 ten propad u sLogu uskutečnil, je to taky znehodnocení investice a mě by to vadilo.
4K upgrade u FS700 je pro mě jiná situace. Nevím o tom, že by jej výrobce sliboval za cenu kterou nyní nedodržel. Takže jestli je upgrade za cenu podobnou ceně kameře, nevidím v tom problém, máš právo volby a nikdy ti snad výrobce nesliboval že to bude např. za polovic. Pokud ano, pak je to věc jiná.
Pave1 (4279)|9.4.2013 13:56
JardaBar - no, výrobce cenu 4K doplňků pro FS700 nikde předem neřekl, ovšem o možnosti 4K upgradu se zmiňoval o to víc vehementně, jako o významné výhodě .-) .

Jinak k Sony (F3 S-log option) a Canon si klidně přidej JVC, jak už jsem psal, dál např. RED zlevnil Scarletu o 4000 USD, atd. Prostě dnes to rozhodně nejsou "investice" na udržení ceny. Jak už jsem napsal výše - to, co prodáváš zákazníkovi, není tolik o typu "HW", ale co s ním dokážeš udělat, tedy je nutná vlastní nápaditost, tvorba (koneckonců, to byla nutnost vždy). Kamera je jen nástroj, pro tvůj typ práce, pro tvůj druh byznysu, každého věc, co a kdy si koupí a co s tím dokáže natočit. Já vybíral opravdu dlouhodobě, díval jsem se od RED Scarlet přes F3 až k FS700 nebo BMC kameře. Vybral jsem si po velmi zralé úvaze, ale někdo jiný si prostě vybere "po velmi zralé úvaze" něco úplně jinýho - to je to důležitý. Tady se ale často výběr kamery (a diskuze o výběru) zvrhává v diskuzi o méně podstatných okolnostech, což je bohužel celkem běžný jev - bohu žel .-)) .

Tyhle kamery si na sebe musí vydělat, to je zřejmé. Někomu se zaplatí C100 za tři dny práce (viz jeden debatér na dvxuser.com .-) ), někomu za 10dní, někomu třeba za půl roku, to je fuk. Pokud si kamera na sebe nevydělá, tak to je holt pak problém .-) .
Jarda.Bar (1238)|9.4.2013 15:46
"o to víc vehementně" je jen emocionální myšlenkový pochod, který s realitou může mít velmi málo společného. Na tom bych argumentaci nestavěl.
Ale myslím, že je rozdíl, když dá výrobce profi kameru na trh a za několik týdnů jí sleví řádově o desítky procent a tím, když výrobce řekne, tahle kamera bude umět 4K, neuvede cenu rozšíření a po čase ho začne prodávat i třeba za cenu srovnatelnou s cenou kamery.
U JVC si psal o 1,5roku od uvedení na trh? To už je doba, kdy je takové věc možná, ale neznám životní cyklus toho konkrétního modelu o kterém byla řeč. Takže třeba bych i zde neměl pochopení.

Kamera je jako jiné zboží nutné k podnikání, investicí a to dlouhodobou. Podnikání je o investicích a rentabilitě. Já nikomu neupírám právo si vybrat co se mu hodí (o tom jsem vůbec nikdy nepsal), ale říkám, že je ta sleva prostě znehodnocení investice. Pokud to tak nebereš, pak ok, já mám ale jiný názor. Je rozdíl, když se kamera zaplatí za 3 dny práce, 10 dní či několik měsíců či let. Pokud tě taková věc nezajímá (viz. "to je fuk"), tak je to podle mě špatně. Kamera musí být dobrou investicí a dobrým nástrojem na práci. Nelze před jedním zavírat oči, to by si skončil ještě dřív než bys začal.

Nemyslím, že se někam dobereme, já takové slevy a je jedno od koho jsou nemám rád, tobě nevadí, dokážeš pro ně mít pochopení (tak chápu tvá slova). Konsenzus se nekoná. Nevadí.
Pave1 (4279)|9.4.2013 15:55
Já jen říkám, že pláčeš dobře, ale na špatném hrobě, dělají to všichni výrobci kamer :-) .

Měl bys napsat deset příspěvků i do vlákna o FS700, F3, JVC kamerách, RED Scarlet a Epic (ta má teď dokonce druhou slevu během jednoho roku, celkem jde o 6000 USD), nejedná se ale o týdny, ale třeba rok od uvedení (je dobré si zjistit fakta, abys pak zase netvrdil že je někdo osobní, když tě následně opraví .-) ).
/ doplním z netu, že to opravdu není o týdnech: 17. 9. 2012 Novinky-Videokamery-Canon EOS C100 a C500: Pro nadšené filmaře i studia /

Jedno staré pravidlo říká, že co nemůžeš změnit, nemá smysl rozebírat.

Noví majitelé C100 se holt mohou radovat, my ostatní musíme ukázat, že náš um je mnohem stabilnější, než cena vybavení :D .
Jarda.Bar (1238)|9.4.2013 16:25
Podle Heureka se kamera prodávala od 17.3.2013. Kdy byla oficiálně dostupná na našem trhu to nevím, ale tipuju že 17.9.2012 to nebylo.

U FS700 opět nevím, proč bych na toto téma diskutoval a jiné kamery jsem psal, že u nich by mi to vadilo taky. Píši to po několikáté.
anglcam (223)|9.4.2013 17:48
Stejne je to i s Applem a jeho iPAdem 3 a nasledne za neceleho trictvrte roku s ctverkou cili jeho nastupcem.Jenze Apple si toho nakonec byl vedom a pod tihou protestu tak nabidl moznost vymeny.JA to take nemam rad.Neni to uctive k zakaznikovi.Tohle neni spotrebka ale investice ktera se musi vratit.Neco jineho jsou TV a velke produkce- tem jeto fuk.Ale vyrobce by si mel uvedomit ze v tomhle segmentu kamer jsou i mali zivniostnici pro nez je usetrenych 1000 dolaru otazkou koupit anebo nekoupit si dalsi prislusentsvi.

Ja myslim ze by se meli starsi zakaznici spojit a vymoct si alespon vraceni nejakych penez bud v hotovosti nebo ve forme kuponu slevoveho na urcite prislusenstvi coz by bylo asi nejrozumnejsi.Samozrejme souhlas stim ze je neco jineho kdyz vyrobce slibi rozsireni a pak ho doda za tezke prachy.Ale i to by mel pri predstaveni kamery naznacit i kdyz chapu ze tak by mu ji malo kdo koupil.Tak kdyz uz ji lidi maji tak si nakonec se skripenim zubu prouveruji i to rozsireni.

P.S. Jarda ma PAvle pravdu prodavat se zacala na jare.To lonske zari bylo jen predstaveni.
Pave1 (4279)|9.4.2013 18:17
Děkuju adminovi za přesun do zvláštního vlákna, trochu to odešlo od tématu C100 kamery.

Co se týče slev, osobně už jsem vše řekl, RED Scarlet, Epic, Sony F3 S-log doplněk, JVC kamery řady 200-201 (s profi fujinon sklem), bohužel výrobci dělají slevy velké.
U nás jsou kamery dostupné vždy se zpožděním, pokud jde o menší série (např. u BMC kamery bylo na čekacím listu v březnu u jedné české firmy kolem 55 objednatelů),

...je třeba soudit dostupnost řekněme v Evropě (třeba v UK), český zpoždění bych do toho nemotal.
Rozhodně (!!) se nejedná o několik týdnů od uvedení na trh, to ani náhodou - měl bys to uznat a nemektat.
Že tam byla prodleva, bylo způsobené právě předělávkou prisma bloku s ND filtry, což se nejprve projevilo u C300 - to pozdrželo i distribuci C100.

(Např. C300 má nyní slevu 2000 USD, atd).
Pave1 (4279)|9.4.2013 18:32
Anglcam - Canon běžně od uvedení výrobku na trh dodává do max. dvou měsíců (v Česku do čtyř), tam je to opravdu speciální případ, kdy C300 byla venku o necelý rok dřív a projevil se ten problém s prachem, předpokládám, že proto se to zdrželo víc než obvykle. Ale někteří měli C100 už na podzim (viz diskuze, recenze, nebyly to jen předprodukční vzorky), pak byla pauza, pak to pokračovalo. Je to minimálně půl roku, ale podle mě se začalo prodávat už v říjnu. Rozhodně to není "několik týdnů", to je blábol.

Slevy jsou bohužel běžná věc, v souvislosti s NAB 2013 například dává druhou slevu RED na Epic, dalších 2000USD dolů (přitom letos už cena klesla, ne málo).