Favicon Svethardware.cz  Svět hardware   Fórum Favicon Svetmobilne.cz  Svět mobilně Favicon Svetaudia.cz  Svět audia Favicon Digimanie.cz  Digimanie   Fórum   Galerie
Strana 16 z 16 PrvníPrvní ... 6141516
Zobrazené výsledky: 226 až 237 z 237

Téma: Canon HF G30

Nováček
    Registrace
    Aug 2012

Ďakujem za odpovede. Asi teda kúpim ten Hoya hd uv filter. Takže s mslím že s tou slnečnou clonou by nemal byť problém? Alebo áno? Vychádzam z toho že slnečnú clonu a krytku na Canon Legria HF G30 na objektív naraz nenasadím. Na mojej zrkadlovke Pentax s originálnimi objektívmi pentax to ide v pohode.
    Odpovídat lze po přihlášení

Je tu pořád Avatar uživatele bastlir
    Registrace
    Jul 2009

Jak clona, tak i filtry mají vnitřní závit. Pak je to už na tobě.

Nováček
    Registrace
    Aug 2012

Citace Původně odesláno od bastlir Zobrazit příspěvek
    Jak clona, tak i filtry mají vnitřní závit.
    Neviem ako to myslíš ale Canon Legria HF G30 má slnečnú clonu montovanú nie na závit čo sa nasadzuje filter do závitu ale ako keby na bajonet ktorý je okolo závitu na filter z vonku. Ale ako tak teraz pozerám tak asi ten filter nebudem môcť nasadiť aj zo slnečnou clonou a to z dôvodu toho že clona sa po nasadený na kameru na doraz dotýka začiatku závitu na filter. Aj keď mnou uvedené filtre majú veľmi malú hrúbku myslím že každý milimeter čo je navyše bude vadiť.

Registrace
    Jul 2009

Jelikož kamera má osmapadesátku objektiv, a tedy i případný filtr, můžeš použít neoriginální clonku s tímto průměrem. Ale být tebou, vezmu kameru s sebou někam do speciálky a nechám si poradit a hlavně na místě vyzkoušet, aby ti jiná clonka třeba nelezla do záběru.

Je tu občas
    Registrace
    May 2004

Citace Původně odesláno od jolefoto Zobrazit příspěvek
    ... Takže s mslím že s tou slnečnou clonou by nemal byť problém? ...
    Ahoj,

ja som si kúpil na túto kameru tieto dva filtre:
    Kód:
    http://www.ebay.com/sch/sis.html?_kw=FOTGA+MC+UV+58mm+58+mm+Multi+Coated+Ultra-Violet+Filter&_id=260512137686
    http://www.ebay.com/sch/sis.html?_kw=FOTGA+58mm+PRO1-D+super+slim+MC+multi-coated+Circular+Polarizing+lens+filter+CPL&_id=251312180644
    Ten UV filter mám na kamere nasadený stále. Má aj vnútorný závit, takže k nemu môžem ešte pridať polarizačný filter.
    Pokiaľ mám nasadený IBA UV filter originál slnečná clona sa dá na kameru pripevniť. Ak chcem pridať aj polarizačný filter, už musím dať clonu dole.

Takže odpoveď je áno. Dá sa mať nasadený UV filter stále na kamere aj s clonou.
    Overíš si to jednoducho. Keď sa pozrieš medzi clonu a objektív, vidíš tam ešte kúsok voľného miesta.

Je tu pořád Avatar uživatele Saxel
    Registrace
    Jan 2005

Musko:
    Jaké máš zkušenosti s tím polarizačním FOTGA filtrem? Já jsem si k HF G30 pořídil polarizák Braun C-PL, ale docela mě zklamal účinností polarizace, tak přemýšlím o jiném. Ještě by to chtělo vymyslet nějaké udělátko na otáčení filtrem při nasazené sluneční cloně.

Registrace
    Jul 2009

Právě! To mě také napadlo, k čemu je mi polarizační filtr, když se k němu nedostanu. Že bych musel pokaždé kvůli tomu sundávat clonku, byť je na bajonetu?

Je tu pravidelně
    Registrace
    Mar 2004

A jak často se POL filtr použije u videa? Z mé praxe je to když chci něco snímat za sklem, tj. vitrina, obraz a pod. a v tom případě je to v zásadě ve speciální situaci a ta se tak často nevyskytuje. V tom případě snad není zas až takový problém si na tu hvíli tu clonu sundat. Jistě samozřejmě se to může týkat i oblohy a snad lesknoucí se vody, ale to také není až tak příliš často a souvisí to z danou bezprostřední situací. Permanentně nasazený POL filtr asi není to nejlepší řešení. Platí čím méně naskládaných filtrů před základním objektivem tím lépe, snižují totiž určitým způsobem konečnou kvalitu obrazu.
    Naposledy upraveno uživatelem BEPE: 08-04-2015 v 12:12

Je tu občas
    Registrace
    May 2004

Saxel
    No ani ja nemôžem povedať, že by som bol očarený. Zatiaľ som ho použil tri krát na záznam za oknom. To vyšlo celkom OK.

Saxel, bastlir
    Ja nemám polarizák založený stále. Takže ak ho chcem použiť dám dole clonu a nasadím ho na UV filter.
    Takže potom polarizák používam bez clony.

BEPE
    Presne, ako som písal vyššie. Ja osobne som ho použil zatiaľ tri krát a na to som si čas našiel.

Registrace
    Jul 2009

Je to každého věc, ale souhlasím s BEPE. Sám jsem si svého času polarizák na kameru koupil, ale doposud jsem ho nepoužil. Musko tento filtr přeci nenasadíš a nekameruješ. Musíš mít k němu přístup a průběžně jej štelovat, protože kamera není foťák na stativu. Navic asi každý trochu zkušenější kameraman si už našel svoji rutinu, jak se odrazů vyvarovat či jim předejít. Také souhlasím s tím, že vrstvené filtry není to pravé ořechové. Znovu opakuji, že je to každého věc, ale já bych peníze raději utrácel za jiné a myslím si i praktičtější příslušenství.

Je tu pořád Avatar uživatele Saxel
    Registrace
    Jan 2005

Na výlety do přírody jsem používal polarizační filtr dost často na předchozí kameře (Canon HV20). Na filtru jsem měl nasazenou kulatou (kuželovitou) sluneční clonu a před každým záběrem jsem si jen pootočil clonou. Člověka to nutí trochu si rozmyslet záběr, hlídat si úhel slunce, ale záběry pak stojí za to. Teď na G30 je problém, že se musí clona pořád sundavat a zase nasazovat, protože bez ní má občas můj polarizační filtr odlesky.

Nováček
    Registrace
    Aug 2012

Ďakujem všetkým za príspevky. Takže som z toho všetkého usúdil že asi bude ozaj najlepšie v predajni vyskúšať nejaké filtre a uvidím. Rozhodne to budú musieť byť filtre z čo najtenšou obrúčkou.

Strana 16 z 16 PrvníPrvní ... 6141516

Podobná témata

1. Canon XHA1 -> filmové natáčení + canon console software
    Od Valkyrja Entertainment v sekci Videokamery
    Reakcí: 5
    Poslední příspěvek: 26-06-2012, 19:40
  2. Kombinování videa z Canon XH-A1 a Canon 550D
    Od petr311 v sekci Videokamery
    Reakcí: 11
    Poslední příspěvek: 30-03-2012, 19:23
  3. Canon HF S200 or Canon HF M41 or Panasonic HDC-SD90