Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Projektory: zapojení wifi projektoru

Neregistrovaný (0)|4.4.2013 17:02
Tazatel: eda

Znění dotazu: Dobrý den,
jako elektronický laik bych chtěl tímto poprosit o radu.
Chtěl bych propojit router Asus rt n 16 (Ethernet, WiFi, USB
10/100 Base-T auto-crossover (MDI/MDI-X) Ethernet 4x LAN, 1x WAN, vše 10/100/1000 Mb/s
Další rozhraní 2x USB 2.0) s notebookem Toshiba A210 1AP(výstup RGB,S-Video,LAN,USB) a wifi projektor Acer P7270i(výstup HDMI,DVI,VGA,LAN,S-Video) a Set top box DI-WAY T-200HD (výstup HDMI,USB)tak,abych mohl pomocí wifi promítat přes projektor internetové stránky a televizi.Zatím se mi daří připojit vždy pouze jedno ze zařízení(notebook nebo projektor).Je-li to možné,pak prosím o radu.
Děkuji
S pozdravem
E.Dostál

Technika, které se dotaz týká: projektor Acer P7270i
router Asus rt n 16
notebook Toshiba A210 1AP
Set top box Di-Way T 200HD
KamilZ (10277)|4.4.2013 18:15
Vůbec mi není jasné, jak chceš přes svůj STB (bez LAN a WiFi) dostat obraz do projektoru přes WiFi/LAN (abych mohl pomocí wifi promítat přes projektor internetové stránky a televizi). Dále mi není jasné , co znamená "Zatím se mi daří připojit vždy pouze jedno ze zařízení(notebook nebo projektor)". K čemu ten notebook nebo projektor připojuješ?

Obecně, pokud se Ti jedná o WiFi, tak:
- pokud připojuješ více zařízení, tak nesmíš používat režim AdHoc, ale infrastrukture (AP), zkontroluj si router a všechna zařízení, že jsou v tomto režimu
- "obyčené" WiFi není vhodné pro přenos filmů

Doporučuji:
- pokud k projektoru dostaneš HDMI kabel, tak natáhni od STB a PC HDMI kabel a WiFi v projektoru neřeš
- pokud tam kabel nedostaneš, tak použij zařízení typu Asus WAVI: http://set-top-boxy.heureka.cz/asus-wavi/

V obou případech použil HDMI switch (projektor má pouze jeden HDMI vstup): http://www.nej-ceny.cz/349705/premiumcord-hdmi-switch-2-1-automaticky.html