Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběr MM centra

Sefca (59)|27.3.2013 21:45
Zdravím. Vybírám MM centrum a ač se v elektronice celkem orientuji, MM centra mě do teď úplně míjely, takže bych potřeboval poradit. Vypsal jsem si pár featur, které bych byl rád, aby MM centrum zvládalo:
1. Kvalita obrazu a zvuku - tohle musí být bez kompromisů - jestli dražší přístroje nabízejí viditelně lepší kvalitu obrazu, jsem ochotný i příplatit za lepší model.
2. Možnost volby titulků (souboru, ze kterého se mají titulky načíst), jejich fontu (velikost, barva) a umístění v obraze. Ideálně také možnost korekce zpoždění titulků
3. Možnost vložení 3,5" disku. Ne, že by to bylo úplně to nejzásadnější (externí disk, případně 2,5" je také varianta, ale jeden 3,5" 2 GB disk se mi doma válí, tak by byla škoda jej nevyužít.
4. Chci přístroj, kde se výrobce stará o podporu nových formátu a fuknci updatem firmware. Ne, že bych si nutně musel kupovat MM centrum, které mi vydrží 10 let, jen jej nechci za rok vyhodit z okna
5. Hodila by se ovladatelnost bez zapínaní televize. Jde mi o to, že když si budu chtít pustit nějakou muziku, abych nutně nemusel zapínat televizi a bylo možné to vyřešit např. přes display MM centra, případně ovladače.
6. Nízká hlučnost - tohle je zásadní, nic, co by mělo aktivní chlazení, případně bylo hlučné z jiného důvodu, nemá pod mou televizí co dělat
7. Přístup a možnost přenosu obsahu z disku počítače na interní disk MM centra - chci, aby MM centrum přistupovalo na stílené disky a tam si mohlo spouštět, co chtělo (tedy co chce jeho obsluha) a také aby bylo možné z PC nakopírovat jakýkoliv obsah na disk MM centra. Zásadní je, aby přehrávalo MM centrum, o nějaký streaming videa nestojím.

Díky za reakce
killerman27 (871)|27.3.2013 21:51
[QUOTE=Sefca;450797]ale jeden 3,5" 2 GB disk se mi doma válí[/QUOTE]

mno tak to nemas pomalu ani na slusny dvd rip :-), vim ze budu za stouru, jinak tahle otazka tu na foru je asi uz tisickrat, spravna a jedina spravna odpoved neexistuje
Sefca (59)|27.3.2013 22:37
Ooops, stane se. :). Jasně, ani nečekám odpověď typu "běž a kup si tohle", spíš tipy na přístroje, které podmínky (nebo aspoň většinu z nich, např. bod 5 připadně oželím) a zároveň se vyznačují slušnou kvalitou. Vím, že celkem polulární je značka Xtreamer, tak přemýšlím o ní, a rád bych znal zkušenosti ostatních s konkrétními modely, jejich negativa atd.
tdlmarek (1566)|27.3.2013 22:54
Mám dojem, že sis vysnil pěkně nereálné zařízení :) Mj. nejde moc dohromady nízká (nulová) hlučnost a 3.5" disk.

První dva body vyloženě navádí k HTPC. Bohužel další už jsou trochu problémové a jsou zde i jiná negativa.
vsp (704)|27.3.2013 23:22
Chybi rozpocet, informace o tom, co momentalne mas (tedy mimo 2gb disku:-)...

Moje rada: zvaz zda chces sedet u tv anebo uzivat zivota jinak :-) Trapeni s podobnymi otazkami mam za sebou a postupne clovek dojde k tomu, ze nechce neustale upgradovat a udrzovat tyhle vsechny systemy... Jinak reseni je mnoho a bez ujasneni si priorit univ. Reseni neni....
puschpull (921)|28.3.2013 07:14
Sefca: Hodně věcí z toho cos napsal u mě doma splňuje Xtreamer Pro. Koupil jsem za 1500 z druhé ruky, mám v něm dva 3,5" 2TB HDD. Až na malé občasné drobnosti okolo XliveCZ zatím splňuje to hlavní co jsem chtěl, tedy přehrávání "všeho" co do něj nasypu a přehrávání dat na sdílených počítačích které máme doma na síti.
Neumí ale pracovat bez připojené TV (respektive asi umí, ale nevím jak bych bez TV navigoval v menu). A samozřejmě 2x 3,5" HDD a malý ventilátor vydávají nějaký ten hluk (u mě je celkem tichý, takže pohoda, ale mnohým dělá hluk asi větší)
hodně zajímavé ale i drahé hračky jsou třeba zde:
http://www.avhifi.cz/
:)
Sefca (59)|28.3.2013 08:01
[QUOTE=tdlmarek;450810]Mám dojem, že sis vysnil pěkně nereálné zařízení :) Mj. nejde moc dohromady nízká (nulová) hlučnost a 3.5" disk.

První dva body vyloženě navádí k HTPC. Bohužel další už jsou trochu problémové a jsou zde i jiná negativa.[/QUOTE]

Je fakt, ze tohle si trochu odporuje, ale na tomhle zrovna uplne netrvam. Na druhou stranu bych predpokladal, ze kdyz z disku MM centrum nacita film, tak se plotny jen sem tam trochu zatoci.
Ad HTPC, nat tim jsem neuvazouval, ale uplne bych se tomu nebranil. Jen me trochu prekvapuje, ze k tomu smeruje prvni bod - u HTPC predpokladas vyssi kvalita obrazu nez u bezneho MM centra?
Sefca (59)|28.3.2013 08:10
[QUOTE=vsp;450811]Chybi rozpocet, informace o tom, co momentalne mas (tedy mimo 2gb disku:-)...

Moje rada: zvaz zda chces sedet u tv anebo uzivat zivota jinak :-) Trapeni s podobnymi otazkami mam za sebou a postupne clovek dojde k tomu, ze nechce neustale upgradovat a udrzovat tyhle vsechny systemy... Jinak reseni je mnoho a bez ujasneni si priorit univ. Reseni neni....[/QUOTE]

Rozpocet neni uplne to nejzasadnejsi. Puvodni plan byl koupit neco levnejsiho (2 - 4 tisice), ale jak jsem psal, pokud budu videt, ze drazsi zarizeni ma pro me prinos, pujdu do nej. Shanim proste dobry pomer cena /vykon, ale podstatnejsi je spis ten vykon. Strop? Rekneme, ze bych rad zustal na ctyrmistne cifre.

Nechci ztravit zivot u televize, ale kdyz uz u ni sedim a nekoukam na sport, tak vetsinou sleduji filmy. A ty si chci vychutnat v poradne kvalite.

Jeste jsem zapomnel na seznam toho, co mam:
Receiver - Yamaha RX-V657 - mozna jej casem vymenim, na druhou stranu jedine negatifum je nepodpora BR audio formatu, na druhou starnu si nemyslim, ze by mi obycejne DTS nestacilo. HDMI mi na receiveru vubec nechybi, tahat obraz pres dalsi masinu mi prijde z pohledu kvality spis jako negativum.
Televize - asi 5 let stara 40" LCD od Sony (typ ted z hlavy nevim), ale v nejblizsich tydnech vymenim za vetsi plasmu. S nejvetsi pravdepodobnosti P65VTO50 od Panasonicu.
BR prehravac - PS3
vsp (704)|28.3.2013 08:19
[QUOTE=puschpull;450834]Sefca: Hodně věcí z toho cos napsal u mě doma splňuje Xtreamer Pro. Koupil jsem za 1500 z druhé ruky, mám v něm dva 3,5" 2TB HDD. Až na malé občasné drobnosti okolo XliveCZ zatím splňuje to hlavní co jsem chtěl, tedy přehrávání "všeho" co do něj nasypu a přehrávání dat na sdílených počítačích které máme doma na síti.
Neumí ale pracovat bez připojené TV (respektive asi umí, ale nevím jak bych bez TV navigoval v menu). A samozřejmě 2x 3,5" HDD a
:)[/QUOTE]

Zkus

https://itunes.apple.com/cz/app/xtv-plus-remote-for-xtreamertv/id588652131?mt=8
puschpull (921)|28.3.2013 08:28
:-)
s tímto mi asi nebude fungovat, že?
[ATTACH=CONFIG]22615[/ATTACH]
f1350.jpg
vsp (704)|28.3.2013 08:38
Telefon jamese 007?
ja momentalne za nejflexibilnejsi MM povazuji tablet :-) vlastne jeste jeden xtreamer mam v supliku, ale uz jsm ho 3 roky nezapnul.
tdlmarek (1566)|28.3.2013 08:54
[QUOTE=Sefca;450842]Je fakt, ze tohle si trochu odporuje, ale na tomhle zrovna uplne netrvam. Na druhou stranu bych predpokladal, ze kdyz z disku MM centrum nacita film, tak se plotny jen sem tam trochu zatoci.
Ad HTPC, nat tim jsem neuvazouval, ale uplne bych se tomu nebranil. Jen me trochu prekvapuje, ze k tomu smeruje prvni bod - u HTPC predpokladas vyssi kvalita obrazu nez u bezneho MM centra?[/QUOTE]
Samozřejmě že ten disk nebude "chroustat" úplně pořád, ale samotné plotny se budou točit po celou dobu přehrávání. Pochybuju, že by si nějaké MMC načetlo do paměti tak velkou část souboru, aby stihlo v mezičase disk uspat.

Co se týče HTPC, tak to je široká oblast a zařízení s touhle zkratkou může mít mnoho podob. Ale vždy je tu přinejmenším ten potenciál dosáhnout maximální podpory formátů a kvality obrazu, zejména při upscalingu (viz toto téma: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31143-Navod-na-perfektne-prehravanie-v-MPC-HC-aktualizacia-29-01-2012-1055-hod). Titulky jsou snad jasné, žádné hotové zařízení nebude tak univerzální, jako aplikace na PC. Ale HTPC má spoustu jiných nevýhod - obecně je to dražší řešení, dále je třeba, aby se tomu člověk věnoval (ne že rozbalí krabici, zapojí, vezme dálkový ovladač a jede) a s omezeným rozpočtem většinou pokulhává i vzhled a hlučnost. To poslední se dá řešit např. přesunutím HTPC do úplně jiné místnosti a natažením delšího kabelu, potom vzhled nehraje roli a hlučnost (u TV) je nulová.
vsp (704)|28.3.2013 21:27
[QUOTE=tdlmarek;450859]většinou pokulhává i vzhled a hlučnost. To poslední se dá řešit např. přesunutím HTPC do úplně jiné místnosti a natažením delšího kabelu, potom vzhled nehraje roli a hlučnost (u TV) je nulová.[/QUOTE]

Tak jsem to mel urobene pred 13 lety :) dobrej opruz jit to vedle zapnout naslepo :-)

Ono zadne takove zarizeni jak popisujes (levne a dokonale) neni a nebude z mnoha a mnoha duvodu. Hlavni problem je: majitele prav.

Idealne to vymyslel apple s itunes a zjevne se to velmi chytlo, nikdo uz neresi, ze si za pronajem filmu vysoli 5 usd a za jeho koupi 11, hlavne ze je to na 2 kliky prstem. V nasich sirkach zatim lokalizovany obsah malo, ale stovky filmu uz mozna budou.

Takze kdo neresi ty drobne a kdo nema problem s anglictinou, reseni uz ma, nutno rici ze je vychytane a dokonale, pohodlne.
hakmar (401)|29.3.2013 00:09
Čo tak toto: http://www.mede8er.eu/en/index.php?d=1000x3d ja rozmýšľam o zámene za môj terajší Xtreamer SW3.
tdlmarek (1566)|29.3.2013 08:45
[QUOTE=vsp;451006]Tak jsem to mel urobene pred 13 lety :) dobrej opruz jit to vedle zapnout naslepo :-)[/QUOTE]
Proč bych něco chodil zapínat. Stroj běží 24/7 (dělá mj. i NAS) a bezdrátovou klávesnicí si to ovládám pěkně z křesla u TV :)

Pokud by neměl běžet 24/7, tak zapnutí = stisk libovolné klávesy pro probuzení z režimu spánku, opět pomocí klávesnice z křesla.
vsp (704)|29.3.2013 10:12
No nevim chlape jak bych pred 13 lety resil bezdratovou klavesnici, vis kdy zacal bluetooth? I dnes asi odezva pc nebude kdovijaka nehlede na dalsi aspekty - dlouhy dhmi, nevhodnost pc k prehravani filmu (spotreba proudu na tento ukon ve srovnani se specialnimi zarizenimi) apod.

Mimochodem k cemu mas nas? Managujes na nem filmy? 3 hodiny stahujes a hledas titulky a 1,5 hodiny koukas? Tohle me tak nejak prestalo bavit tak pred 5 lety :)
tdlmarek (1566)|29.3.2013 12:17
[QUOTE=vsp;451105]No nevim chlape jak bych pred 13 lety resil bezdratovou klavesnici, vis kdy zacal bluetooth?[/QUOTE]
Tak to se omlouvám, já tvou poznámku chápal jako kritiku mého návrhu. Ale pokud to měl být jenom nesouvisející výkřik z minulosti, tak ok ;) Tehdy s bezdrátem skutečně problém být mohl to nepopírám, teď už není.

[QUOTE=vsp;451105]I dnes asi odezva pc nebude kdovijaka nehlede na dalsi aspekty - dlouhy dhmi, nevhodnost pc k prehravani filmu (spotreba proudu na tento ukon ve srovnani se specialnimi zarizenimi) apod.[/QUOTE]
Tady moc nerozumím, jaká odezva? Dlouhý HDMI ani USB se nijak neprojevuje, je to totéž jako sedět za stolem u desktopu. A použití PC pro přehrávání obsahu - tak samozřejmě, spotřeba je zde velké negativum. Ale to proto, že souvisí s největším pozitivem - silný hardware, který přehrace cokoliv bez ohledu na podporu formátu HW akcelerací, neomezuje uživatele ve výběru přehrávače a jeho nastavení (dobře zkonfigurované MPC-HC strčí všechna MMC do kapsy) a kromě multimédií dokáže zastat i další funkce, viz níže.

[QUOTE=vsp;451105]Mimochodem k cemu mas nas? Managujes na nem filmy? 3 hodiny stahujes a hledas titulky a 1,5 hodiny koukas? Tohle me tak nejak prestalo bavit tak pred 5 lety [/QUOTE]
NAS mám především k tomu, že už mě nebavilo jak si každý PC v síti (máme doma 4) drží na svém disku lokální kopii dokumentů, hudby, filmů, instalaček softwaru atd. Takže jsem ta data trochu centralizoval a jednotlivá PC posunuji směrem k "tenkým klientům". Např. ve svém desktopu už mám jenom 96 GB SSD pro OS a aplikace, žádný další disk. Aktuálně řeším vhodnou implementaci RAID 5, abych trochu snížil riziko, že o data v případě selhání disku přijdu.

No a kromě výše uvedeného mi na "HTPC" ještě běží nějaké linuxové virtuálky na práci. Takže ve výsledku ten stroj zastane spoustu jiných zařízení a všechny funkce plní na výbornou, tudíž ta spotřeba už přestává být relevantní. Ale chápu, že to jsme se od původní otázky o přehrávání médií dostali už poměrně daleko, a ne každý má podobné požadavky. Proto jsem taky HTPC zmínil jenom ta na okraj, že ta možnost existuje, ale nikomu ji nenutím.
vsp (704)|30.3.2013 13:03
Zbyva, aby tento system byl schopen nekdo mimo autora, tedy hlavne clenove domacnosti, snadno pouzit :-)
tdlmarek (1566)|30.3.2013 15:27
Zálohování je automatické. Přistupovat na síťový disk (všichni mají pěkně připojená písmenka a ví, že třeba hudba je na A:\) zvládne snad každý. A na TV se po zapnutí a přepnutí na vstup HDMI rozsvítí normální Windows, takže stačí vzít do ruky klávesnici a vybrat si film, pustit si prohlížeč, cokoliv. Pokud bych chtěl skutečnost, že se jedná o PC, zcela odstínit, tak nainstaluju XBMC. Ale osobně mi Altap Salamander jako rozhraní k datům na disku zcela vyhovuje.
vsp (704)|30.3.2013 15:39
A kdo je zalogovany? Root?
Je mami kdo vymazal slozku Program files? :-)
tdlmarek (1566)|30.3.2013 17:03
Podobné věci naštěstí řešit nemusím, mám celkem uvědomělé členy rodiny :) Ale i přesto mám samozřejmě vyhrazeného uživatele, který se po spuštění loguje automaticky a slouží k přehrávání obsahu. Jako administrátor se hlásím přes RDP, když chci řešit nějaké správcovské věci (za něj naopak běží zmíněné virtuálky a podobně). WHS podporuje více přihlášených uživatelů zároveň, takže v tom není problém.
HunterGtNet (148)|30.3.2013 19:40
vsp (704)|30.3.2013 22:16
Makaji v tom ceske archivy?
Pytkin (7947)|31.3.2013 13:35
Ked si naprogramujes, tak budu..
vsp (704)|31.3.2013 15:43
Takze to neni kompatibilni se starym xtreamerem a ani s google play? Jaka je vyoda proti staremu xtreameru?
HunterGtNet (148)|3.4.2013 21:29
[QUOTE=HunterGtNet;451303]mám obědnáno http://umax.cz/index.php?modul=produkty&strana=detail&cislo=UMNP000875&skupina_zbozi=DH-XTR&kategorie=DH&stare_cislo=UMNP000875 bude pripojen na nas tak dam vědět jak slape[/QUOTE]

tak zatím velka spokojenost prahraje uplne vsechno co mám MKV-40mbit ,mkv-dts-HD , mkv 3d half sbs , bluray iso 3D , titulky nacítá sám , firmware 4.0.2
akorát nezobrazuje bitrate filmu a neumí MKV FULL SBS . prehravám pres nas synology
Lako (73)|3.4.2013 23:05
[QUOTE=HunterGtNet;451880]tak zatím velka spokojenost prahraje uplne vsechno[/QUOTE]
pls. možeš otestovať tento mov
http://www.uloz.to/live/x84o7k7/canon-sx1-chata-org-mov
či ti prehra z NAS-u.
Dík
HunterGtNet (148)|4.4.2013 10:05
[QUOTE=Lako;451899]pls. možeš otestovať tento mov
http://www.uloz.to/live/x84o7k7/canon-sx1-chata-org-mov
či ti prehra z NAS-u.
Dík[/QUOTE]
prehraje to ale nejede to plynule
Lako (73)|4.4.2013 17:39
[QUOTE=HunterGtNet;451930]prehraje to ale nejede to plynule[/QUOTE]

škoda....takže zas neviem aké MMC k NAS Synology ds212j,aby to prehravalo korektne.
HunterGtNet (148)|4.4.2013 17:50
[QUOTE=Lako;451975]škoda....takže zas neviem aké MMC k NAS Synology ds212j,aby to prehravalo korektne.[/QUOTE]

z těch co se prodava tak to zmakne snad je Popcorn Hour A-300 Media Player a A400
Lako (73)|4.4.2013 17:57
nad A400 som uvažoval,len či to naozaj zvládne?
HunterGtNet (148)|5.4.2013 12:29
[QUOTE=Lako;451981]nad A400 som uvažoval,len či to naozaj zvládne?[/QUOTE]

Popcorn hour a-200 to video prehraje
willock (5)|7.4.2013 12:19
Také nyní vybírám MMC. Uvažuji o Popcorn Hour A-400.
Nemáte někdo už praktické zkušenosti?

Primárně bych to chtěl použít přehrávání všeho možného z NAS Synology DS213+ a navic to využít jako Youtube popř. WEB brouser,
protože mám sice 9-kouvou řadu TV Philips, kde je dobrý obraz ...ale ostatní fce jsou <-> ke zdi.

Ještě pokoukávám po Samsung homesync , který mají uvést teď na trh.
Pokud to bude umět přehrát vše co potřebuji ta v kombinaci s SGalaxy to bude hezké.
MarekG79 (38)|15.5.2013 11:54
Zdravím. Existuje nějaké zařízení co umí přehrávat disky (CD,DVD,BD) a zároveň bude umět bezproblémově přehrávat hudbu,filmy a obrázky ze síťového disku (NAS)?
Nemám GB síť ale to by neměl být problém případně dodělat. Manželka chce nějaký přehrávač na sbírku DVD a já zase něco co bude umět po kabelu přehrávat např. MKV,AVI
Děkuju za rady a tipy.
MarekG79 (38)|16.5.2013 08:19
KamilZ: Co něco takovéto http://multimedialni-centra.heureka.cz/wd-wdbhzm0000nbk/ a k tomu pak nějaké DVD(nepodstatné).
Bude to MMC dobře fungovat? Díky
KamilZ (10277)|16.5.2013 17:51
Netuším, je to moc mladý produkt a zatím nejsou zkušenosti. Bohužel teď kraví i web wdc.com, takže nejsou zjistit žádné detaily, jen obecné, nic neříkající kecy: http://www.wdc.com/wdproducts/library/AAG/ENG/4178-705523.pdf (nejde vyčíst, zda to náhodou nemá jen DLNA místo CIFS, verzi HDMI, ...). Ve specifikaci chybí i VOB nebo BD ISO.
MarekG79 (38)|17.5.2013 12:15
A doporučil by si mi nějaké jednoduché MMC co bude bez problémů přehrávat ze síťového disku http://www.alza.cz/western-digital-my-book-world-1tb-wdh1nc10000e-d111622.htm jakýkoliv obsah na tv http://www.samsung.com/cz/consumer/tv-audio-video/television/led-tv/UE46ES6530SXXH-spec
KamilZ (10277)|17.5.2013 20:05
Vše Ti nepřehraje žádné. Já bych se podíval po značce Dune (Dune HD TV-102, Dune HD Smart D1), pak Sencor SMP 9000 Pro (překvapivě, Sencor nemusím, ale tohle snad ani nemohli dělat oni :-) ). Trochu s odstupem eGreat EG-R6S, ASUS O!Play Mini /Plus (firmware by měl být už OK), WD TV Live. Ale ber to jako tipy, každému vyhovuje něco jiného. Pokud budeš číst recenze, tak se dívej na datum, protože firmware se rychle vyvíjí a opravuje. O všech výše přehrávačích uvedených myslím najdeš i diskuze zde na fóru.

Tebou udávaný WD WDBHZM0000NBK (WD TV Play Media Player) určitě pro síťové přehrávání ne, dle návodu a má jen DLNA.
MarekG79 (38)|1.7.2013 17:42
Zdravím. Tak se mi nakonec podařilo sehnat Dune HD TV-102. Zatím spokojenost. Díky za rady.