Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Samsung UEXX ES6500 LED SmartTV 2012 - kvalita backlight podsvícení

icecub (11)|25.3.2013 21:31
Zdravím, rád bych se přeptal jestli má někdo zkušenosti s LED televizema Samsung ES6500 series. Obzvláště teda s kvalitou obrazu večer. Co se konektivity týče, super. Obraz ale dost trpí na úhly. Co mě ale vyděsilo je kvalita podsvícení. Resp jeho rovnoměrnosti. Ve dne černá jako inkoust a v noci jsem se zhrozil když se si pustil velmi tmavý film. Když obrazovka zcela potemní, z boků a hora nafialovělé okraje přecházející do nažloutlé barvy a uprostřed, v nejmavším místě, čtyři jasně (dosvícené?) žluté fleky, které jsou vidět a iritujou asi nejvíc. Vím, že je to typický neduh LCD, LEDky na to trpí snad prý ještě více, čím větší formát, tím je to asi díky nutnosti pokrýt z boku plochu obrazovky znatelnější, ale tohle mě už docela vyvedlo z jinak velmi dobrého prvního pocitu. Jste na tom někdo se svou ES6500 stejně, nebo je to už na hranici vadného kusu? Dokonce mě napadlo jesli ty čtyři fleky uprostěd nesouvisejí s přišroubovaným stojanem, který je zhruba v těch místech. Spíš to asi vidím, že to jsou nějaké dokrývycí LED diody, jinak už moc temného středu. Nějaký tip jak to zredukovat?

Upozorním, že foka je focená ve tmě s podsvícením na 100% (hodnota 20) a vysoké ISO foťáku to ještě zdůraznilo, jinak se pohybuju kolem 50 %, ale i tak je to samozřejmě dost znát, jinak bych se neptal :-)

Díky za radu/názor/zkušenost.


[ATTACH=CONFIG]22384[/ATTACH]
obrázek.JPG
KamilZ (10277)|25.3.2013 21:35
Žádné dokrývací diody tam nejsou a klidně to může být i stojanem, pokud je to konstrukčně zpraseno a tlačí ze zadní strany na panel. Jestli tam máš šrouby, zkus je mírně povolit. Co se týká jestli reklamovat nebo ne je to otázka, obecně se clouding moc neuznává. Jestli máš stále možnost TV vrátit/vyměnit do 14-ti dnů, tak to je jediná jistota (reklamaci Ti mohou zamítnout).
icecub (11)|25.3.2013 22:56
Díky za odpověď a názor, TV mám na splátky takže vracet to nebude žádná sranda. Zkoušel sem napsat na support Samsungu. Je to slim televize tak to s těma šroubkama není možná úplně od věci. Zítra vyzkouším!!! EN 6500 series jsou obecně za právě backlight uniformity docela kritizované, recenzent ze C-Netu třeba psal, že co se týče rovnoměrnosti podsvícení patří 6500 mezi to nejhorší co viděl. Kraje překousnu, ikdyž u LEDky za 22tis. sem to nečekal, ale ty lokální fleky uprostřed jsou prostě divné a oto zřetelnější tím jak konkrétní jsou. Zajímalo mě tady jestli to je "fíčura" nebo jestli jsem sám.
feathoron (17)|26.3.2013 07:42
Já jsem si koupil monitor k PC Samsung 24" za 9500Kč a kvalita backlight podsvícení je taky otřesná, na PC to řeším posunutím obrazu úplně dolů, kde to mám nejhorší, takže to zas tak nevadí. Podle mě je to obecně problém SAMSUNG monitorů/TV, kde toto nemají dotažené, asi z důvodu úspor. U plasmy se ti to nestane :) a i pozorovací úhly jsou o něčem jiném.
Retiree (659)|26.3.2013 08:50
Tuším, že naprosto stejný problém se zde už krátce řešil (tento rok). Tazatel nakonec potvrdil, že souvisel s přílišným dotažením upevňovacích šroubů držáku...
Ladys (1829)|26.3.2013 08:56
Na jednom zahraniocnim foru psal jeden manik, ze rozmontoval TV, sundal ram a panel a pak ji znova slozil a clouding vyrazne eliminoval.
M_P (72)|26.3.2013 09:18
Nezapomínejte, že TV je v záruce a že jakýkoliv (viditelný) zásah a o záruku může přijít. Takže při případné zborce a rozborce je potřeba postupovat nanejvýš opatrně a dát si pozor na viditelné věci jako ožvýkané šroubky, "ožvýkané" plasty a tak.
icecub (11)|28.3.2013 19:17
Tak potvrzuju, povolil sem stojan a ty čtyři jasné fleky zmizely. Holt Samsung. Doufám, že se to vibracema časem nepovolí a obrazovka se nepozdraví s podlahou. Díky za moc za radu! ;-)
icecub (11)|28.3.2013 19:23
BTW věřím, že povolit o půl otáčky i ty čtyři hlaví šrouby v krajích co to drží po kupě, tak se výrazně zredukují i ty kraje, ale dělat to nebudu... asi ;-)