Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Nahrávání více audio stop na PC.

Walker (69)|21.3.2013 06:51
Ahojte, řeším problém a obracím se na Vás s prosbou o pomoc - potřebuji do jednoho PC současně nahrávat minimálně 4 audiostopy, lépe 6, a to tak, že ne současně, tzn. spustit automaticky v dané stopě nahrávání při detekci signálu na vstupu (funkce VOX tuším...) Je mě jasné, že to bude obnášet externí rozhraní (zvukovku ?) a nějaký prográmek pro obsluhu, bohužel jsem nic adekvátního zatím nenašel, máte někdo nápad nebo zkušenost? Děkuji!!!
KamilZ (10277)|21.3.2013 09:45
Zkušenosti nemám, tak jen co mě napadá. Kartu máš třeba zde: http://zvukove-karty.heureka.cz/m-audio-delta-44/ . Nahrávání z více vstupů umí např. AudaCity (viz http://wiki.audacityteam.org/wiki/Multichannel_Recording ), včetně automatické detekce. Ale nevím, jestli i každé stopy zvlášť, podívej se a vyzkoušej (v tom bych čekal největší problém).

Čistě teoreticky by to možná mohlo jít řešit pomocí 4 levných USB zvukovek (za 250,- Kč) a 4 instancemi AudaCity, každá nakonfigurovaná na jednu zvukovku. Pak by mělo fungovat i automatické nahrávání.
Walker (69)|21.3.2013 12:16
"Čistě teoreticky by to možná mohlo jít řešit pomocí 4 levných USB zvukovek (za 250,- Kč) a 4 instancemi AudaCity, každá nakonfigurovaná na jednu zvukovku. Pak by mělo fungovat i automatické nahrávání."

...no ale to asi není vůbec od věci, USB rozbočovač, na něj 6 USB zvukovek a spustit SW, který buď umí nahrávat ze všech najednou, nebo ho spustit 6x a na USB nastavit napevno adresaci zařízení, aby se po každém restartu PC nedetekovaly na jiném portu, co ?
KamilZ (10277)|21.3.2013 14:01
USB by se pokaždé jinak detekovat nemělo, každý port má své ID, včetně HUBu.
Walker (69)|21.3.2013 15:07
Podumám a dám vědět :) Díky!
KamilZ (10277)|21.3.2013 16:05
Kdybys zkoušel to AudaCity, tak pokud si to stáhneš, rozkopíruješ do více adresářů a v každém uděláš adresář "Portable Settings" tak to bude číst konfiguraci z něj a ne ze sdíleného %APPDATA%\Audacity. Jestli máš teď zvukovku se dvěma vstupy (linein + optika, line-in + mikrofon, ....) tak si to můžeš jednoduše vyzkoušet.