Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

DVB-S: Ako naladiť programy na LG 47 LM660S

Neregistrovaný (0)|15.3.2013 22:14
Tazatel: katka

Znění dotazu: Dobrý deň,
máme problém s naladením programov v tv. Karta Skylink výmena, modul Technisat Techniscript Cl+, duálny konvertor.
Predtým sme mali starý tv a prijímač Opticum 4060 CX plus. Keď sme zapojili nový TV (LG) s prijímačom Opticum, všetky programy, čo boli v starom tv, sa objavili aj v novom. Keď sme vložili Skylink kartu do nového tv, nenaladilo nám takmer žiadne normálne slovenské programy okrem TA3, a nejaké zahraničné. Žiadna Markiza, STV, JOJ, nova, prima a pod. Viete mi poradiť, kde je problém? ďakujem
KamilZ (10277)|16.3.2013 07:09
Funguje ČT24? Jestli ano, tak je naladěno OK, ale je nějaký problém s kartou/modulem. Hlásí se modul v menu TV? Není modul nebo karta v modulu strčená opačně?
Neregistrovaný (0)|16.3.2013 21:10
[QUOTE=KamilZ;449214]Funguje ČT24? Jestli ano, tak je naladěno OK, ale je nějaký problém s kartou/modulem. Hlásí se modul v menu TV? Není modul nebo karta v modulu strčená opačně?[/QUOTE]

Ďakujem za radu, asi bola chyba v module, lebo ho tv vôbec neregistroval. Skúsili sme ho aj s kartou rôznymi spôsobmi zasunúť, až vypísalo že sa autentizuje a toto bolo úspešne dokončené. Následne sa podarilo naladiť všetky programy. Ale po vypnutí tv a jeho zapnutí tam znovu slovenské programy neboli, iba TA3 a nejaké iné. Viete mi poradiť kde je teraz chyba? ďakujem pekne.
Neregistrovaný (0)|16.3.2013 21:18
ešte doplním, že podla menu vidieť, že televizor modul registruje.
KamilZ (10277)|17.3.2013 06:36
Zkontrolovat firmware TV zda má poslední verzi, provést tovární reset a nové ladění. Případně pročíst tohle, jestli tam někdo nepíše radu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31777-Lg-47lm660s
Neregistrovaný (0)|17.3.2013 11:07
[QUOTE=KamilZ;449333]Zkontrolovat firmware TV zda má poslední verzi, provést tovární reset a nové ladění. Případně pročíst tohle, jestli tam někdo nepíše radu: https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/31777-Lg-47lm660s[/QUOTE]

Chcela som previesť upgrade softwaru, čítala som príručku ako postupovať, ale hneď prvý bod ma zastavil. Píše sa v ňom "Úplný názov modelu musí obsahovať “-UA”. Náš tv má názov 47LM660S-ZA, teda nie UA! Je to problém? Môžem urobiť upgrade??? ďakujem
KamilZ (10277)|17.3.2013 12:34
To je návod ke staré TV. Na webu LG si rozklikni Aktualizace softwaru / Více a podívej se, jestli je tam Tvůj model. Jestli je to TV koupená přes oficiální distribuci v česku, tak je to OK.
Neregistrovaný (0)|18.3.2013 21:03
[QUOTE=KamilZ;449356]To je návod ke staré TV. Na webu LG si rozklikni Aktualizace softwaru / Více a podívej se, jestli je tam Tvůj model. Jestli je to TV koupená přes oficiální distribuci v česku, tak je to OK.[/QUOTE]

Po aktualizácii softvéru a továrenskom nastavení sa všetky programy podarili naladiť, programy nezmizli ani po vypnutí tv.Vyskytol sa ale ďalší problém. Pri prepínaní programov (napr. stv, markiza, joj) niekedy tv hlási "zakódovaný program". Prepnem na iný, ten sa zobrazí normálne, vrátim sa na ten "zakódovaný" a už sa zobrazí korektne. Môžete mi s tým pomôcť? Dúfam že je to už naposledy... ďakujem za ochotu.
KamilZ (10277)|19.3.2013 08:51
Zkusit OTA aktualizaci firmware CI modulu a pokud nezabere (což je pravděpodobné), tak vyměnit CI modul za jiný, který je bezproblémový s TV (měl by poradit prodejce). CI moduly se zásadně kupují spolu s TV, aby se prodejce nemohl vymlouvat na nekompatibilitu a nedělal problémy při výměně.