Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Věčný problém: UPC, zapojení dvou TV, prosba

seldon (4)|14.3.2013 13:03
Dobrý den, předem se omlouvám za laická vyjádření a poprosím o radu ohledně rozbočení signálu kabelové televize UPC do dvou TV (snažil jsem se načíst diskuze, ale vždycky se mi vybaví nějaká otázka, na kterou jsem nenašel přesnou, nebo aktuální odpověď).
Od společnosti UPC mám kromě televize i internet, tedy mam na UPC krabičce v kuchyni dva „vývody“ :). Jeden je na TV druhý na net. Donedávna byla situace taková, že nad krabičkou cca metr a půl byla televize se set top boxem. A vše krásně běželo. Pak jsem si koupil do vedlejšího pokoje novou televizi a bratr mi věnoval CA modul. Přestěhoval se do oblasti bez UPC dosahu a paní od UPC mi v telefonu potvrdila, že tento bratrem zakoupený modul stačí převáděcím dopisem jak kdyby přiřadit k mému účtu. Vedlejší televize je vzdálena od krabičky cca 6-7 metrů a koaxiál mám zabudovaný přímo skrz zeď (v rámci rekonstrukce bytu před dvěma lety.) Když jsem set to box přesunul vedle do pokoje k nové televizi, tak všechno funguje v pořádku, tedy koaxiál je funkční. A teď k samotnému problému. U TV v kuchyni bych měl rád set top box od UPC a ve vedlejším pokoji CA modul se spárovanou kartou v nové TV. Potřeboval bych vědět, zdali je možné:

• ke krabičce od UPC přidělat nějakou rozdvojku (rozbočovač), která by mi signál z „vývodu“ pro TV rozdělila do dvou TV (taková je aspoň má jednoduchá představa),
• jestli je možné tuto rozdvojku (rozbočovač), pokud taková vůbec existuje, našroubovat přímo na ten TV vývod z krabičky UPC. Pokud to možné není, tak jakým způsobem to prosím udělat?
• jestli zůstane zachována kvalita signálu u obou televizí po rozdvojení,
• a jestli byste mi mohli přímo poradit, přesný typ a značku (popřípadě odkaz na e-shop) té rozdvojky

Děkuji Vám (v příloze zasílám moji velmi jednoduše znázorněnou představu zapojění :) )
Představa zapojení.jpg
jito (999)|14.3.2013 17:31
TV rozvod UPC můžeš kdekoliv rozbočit.Například tímto rozbočovačem:
http://www.alza.cz/hama-antenni-rozbocovac-d110106.htm
Před týdnem jsem ho kupoval...
seldon (4)|15.3.2013 10:51
Děkuji. A ten rozbočovač z té UPC krabičky natáhnu přes nějaky kratší koaxiál? Nebo ten rozbočovač jde přímo nasadit na tu UPC krabičku?
jito (999)|15.3.2013 11:11
Můžeš ho připojit rovnou do "krabičky" od UPC-pokud se ti tam vejde.
seldon (4)|15.3.2013 15:01
A jakým zpusobem?
jito (999)|15.3.2013 15:12
Jak jakým?
Konektor do konektoru,ne?Snad jsi to nepochopil tak,že se ten rozbočovač dá dovnitř té zásuvky UPC...
Já jí mám přidělanou na zdi,tak bych tam ten rozbočovač nedostal.
seldon (4)|18.3.2013 11:29
Tak,rozbočeno a funguje, díky za radu. :)