Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

render videa pro blu-ray

razorder (124)|12.3.2013 13:46
Zdravím mám trochu hloupí dotaz ale bohužel nemám blu-ray přehrávač, ani vypalovačku a potřebuji vyrendrovat video pro vypálení na blue-ray disk. V příloze jsem zaslal nastavení které si myslím že by mělo být správné ač teda mě nejde do hlavy proč při Tv standartu PAL nefunguje progresivní snímkovaní??? Tak prosím aby jste mne někdo prosím opravily je-li tam někde chyba opravdu s blu-ray jsem zatím nepracoval obvykle moje videa míří na youtube nebo do flashdisku a do TV. tak kdo by měl s tímto víc zkušeností a poradil budu rád! díky
Bez názvu.jpg
ai (2993)|12.3.2013 14:42
Prevadet 25fps(progresivnich) na 24 fps(progresivnich) neni optimalni, bohuzel pokud to chces vsechno presne podle Blu-Ray specifikaci nemuzes exportovat primo25 fps ( progresivnich).

x264 enkoder ti povoli enkodovat video jako 25fps (progresivni) a nasadi flagy, ze se jedna o prokladane, takze vlk se nazere a koza zustane cela , by jeden rek, ale je to trochu slozitejsi postup, samozrejme x264 nemas primo ve svem strihovem software.

(proc nezalozit nove vlakno?, tohle je velmi stara diskuze, ktera ani nesouvisi s otazkou)
razorder (124)|12.3.2013 18:59
zdravím, prosím vás potřebuju s videoprojektu (1920x1080, 25fps progressive) vytáhnout formát pro pozdější vypálení na blu-ray. Co tedy do "export settings" zadat? V praxi bych si to vyzkoušel, ale nemám blu-ray vypalovačku, takže pálit to bude až kamarád a nemám blu-ray přehráváč takže nemohu ani provést správnost. A video se bude "přehrávat až u nás v kině na velké obrazovce, takže raději se ptám než pálit ostrýma na slepo . děkuji
ai (2993)|12.3.2013 23:24
Zalezi jestli se bude authorizovat Blu-Ray, a taky jakym programem, BD specifikace ti nedovoli authorizovat BD s 25fps, pouze treba TsMuxer, ale to ti zase nemusi, ale treba i muze prehrat BD player.

Na Blu-Ray disk muses vypalit jen data nebo Blu-Ray primo authorizovat, zeptej se co s tim bude vlastne delat a jestli treba jen ty data jako 25p i prehraje.

---Pokud bys delal export do 24p tak se kvalita dost pokazi, muze to obcas cuknout atd.,
---nebo muzes jit na to jinak sofistikovane (pres Virtual Dub) a video zpomalit na 24fps, export z tveho projektu do lossless kodeku jako ut codec, lagarith , huffyuv -nacist do VirtualDubu, change frame rate na 24fps, export zase do Lossless (nebo i uncompresed pokud je video kratsi) nacist do tveho editoru zpatky, zvuk natahnout se zachovanim "pitch" na stejnou delku videa (nebo treba v audacity, pry to jde, osobne jsem nezkousel, ja bych toto delal primo ve videoeditoru Vegas) a exportovat 1920x1080 24p do nejake Blu-Ray sablony
---nebo to co jsem se zminil uz predtim enkodovat raw video s x264 do 25p, http://www.x264bluray.com/home/1080i-p , kde se video jevi jako 25i, prokladane, pripravene pro paleni na BD nebo authoring, enkodovat audio take (AC3, mene nez 640kbps) a exportovat BDMV pomoci TsMuxer (toto bych ja osobne udelal, kde ten znamy by jen pak vypalil BD z te BDMV slozky)

---ale samozrejme mozna by stacilo jednoduse exportovat tech tvych 25p jako 25p, on to vypali jako data na BD a nejake BD to i prehraje, je treba to vyzkouset, nebo treba to 25p video primo authorizuje pomoci TsMuxeru, na tyto dve metody to vsad, protoze ty metody vyse jsou pokrocile ...
BEPE (539)|13.3.2013 00:15
Já bych se podělil o vlastní zkušenost. Podle ukázky Render settings se pracuje v Premiere (CS 5, 5.5, 6?). Osobně pracuji s HDV ale myslím, že pro tento případ to není až tak podstatné. Využívám presetu MPEG2 Blu-Ray, pro tebe by měl být použitelný H264 Blu-Ray. Protože dělám projekty max do 10-15 min, tak nastavuji CBR a datový tok 25 Mbps. Vyrenderuji 2 soubory video *.m2v a příslušný audio soubor ( u tebe by to měl být *.m4v). Oba soubory potom via Adobe Encore zpracuji na BD případně s menu a pop up menu. AENC je jak víme součástí Premiere. Po vypálení to na stolním BD playeru jede jak z praku a hlavně, a proto to tak rozvádím, v našem městském bijáku na širokém plátně. Samozřejme 2K to není, ale při první projekci to všechny přítomné svou kvalitou překvapilo. Samozřejmě hrádky s 24 fps jsem si odpustil. :-)
ai (2993)|13.3.2013 02:07
No jo, ale co bys delal, kdybys mel 25p na timeline , co s tim Premiera udela , kdyz to prevede na 25i? :-)
razorder (124)|13.3.2013 12:01
No já to nakonec stejmě musím znovu udělat aji projekt. Jsem to dojebal stěmi 24 fps páč s foťáku mi leze 25 progresiv fps a jinak jsou tam fotky (časosběry) a ty si přizpůsobím jak chci a těch 25fps je optimal prostě! takže když zrobím nový projekt kde bude už přednastavených 25 progresivních a pak nastavím rendering na h 264 blue-ray a snad by to už mělo fungovat stěmi fps. V celku mám jasno..nicméně zdrojová videa mám kolem 40mb bitrate takže může to tak zůstat i na výstupu? bude to ten player zvládat? jedná se o nějaký panasonic víc mi bohužel nesdělil.
BEPE (539)|13.3.2013 14:56
2 ai: pokud vím tak 25p má HDV ve formátu 1280x720 a pro ten pro BD má APP taky preset. S formáty AVCHD nemám zkušenost, bohužel.
2 razorder: Já bych se k problému postavil asi takto: v prvním kole bych využil preset jak je a následně bych udělal několik variant se zvyšujícím se datovým tokem. Vše postupně nechat napálit na přepisovatelný BD a nakonec zůstat u nejoptimálnější varianty. Někdy je nejlepší prachsprostá empirie.
ai (2993)|13.3.2013 15:29
[QUOTE=BEPE;448895]25p má HDV ve formátu 1280x720 a pro ten pro BD má APP taky preset[/QUOTE]
No musel by zmensit rozliseni, coz v kine by bylo videt, ale jaky fps tam ma v tom presetu? Protoze 25p (tazatel ma original 25p) a BD specifikace 25p nemaji. http://en.wikipedia.org/wiki/Blu-ray_Disc#Media_format
Jde o to vytvorit BD podle specifikaci, aby nebyly zadne problemy.

Samozrejme muze udelat vzorek jak doporucujes, jestli mu to staci treba i 25p 1920x1080, mozna to jeho stroj prehraje ...

Jde o jeden filmek, preci to , delsi nebude nez 1hod 30min?, klidne at nastavi CBR 25 Mbit i vice (Constant bit rate), to je jedno celkem v tomto pripade. Ten 1 pass VBR (je to premiera?) asi nebude optimalni. Pokud VBR tak asi 2pass s average 20Mbit az 25Mbit nebo vyse.
BEPE (539)|13.3.2013 18:16
2 ai: Dávám ti za pravdu, pokud VBR, tak 2pass, ale já upřednosťuju CBR vzhledem k délce mých projektů, které se znažím dělat v kontextu k "teorii divákova zadku" , což je těch 10-15 minut. Jinak protože dělám s formátem se kterým dělám (HDV), jsem se o další formáty a jejich problematiku ve vztahu k BD nezajímal. Jinak v presetech (APP) jsou předpokládám optimalizovaná nastavení (pro DVD a BD), ale i tyto presety lze samozřejmě uživatelsky konfigurovat, čili chce to trochu zkoušet.
razorder (124)|13.3.2013 19:00
Dekuji vsem za reakce.ja bohuzel nemohu zkouset.jak jsem zminoval nechavam to palit u kamarada a prehravat az v kine.jeste me napadlo hodit to do H263 standartne jak to mam uz vyzkousene a disk nechat vypalit jako datove..prelouska to?
BEPE (539)|13.3.2013 23:20
Ono záleží co ten přehravač, projektor v tom biografu jsou schopné a ochotné přechroustat. Já na svých obou BD přehravačích (jeden u střižny pro náhledovou TV, druhý u domácího kina)pro rychlou kontrolu sestřihu si pouštím projekt z flešky v nativním formátu *.m2t a přehravače s tím nemají žádný problém, perfektně to přehrají (oba jsou Panduláci). Čili je třeba si zjistit co všechno se v tom biogafu dá přehrát.