Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak na editaci videa ve VR_MOVIE formátu?

peer (11)|6.5.2005 13:26
dobrý den,

pokouším se udělat domácí video z nahrávek ve formátu Hi8. Pomocí stolního DVD recorderu Pioneer jsem si připravil DVD ve formátu VR_MOVIE.
Jak dál? Cílem by mělo být opět DVD ale již sestříhané plus titulky.

díky předem za radu.

pe.
Modena (1706)|6.5.2005 13:31
Proč jsi nenagraboval video přímo do počítače ? :-?
Takhle se škrábeš levou rukou za pravým uchem ! :-E
peer (11)|6.5.2005 13:34
protože nemám kartu, ale dostal jsem ten stolní DVD
peer (11)|6.5.2005 16:13
mám to - zcela hravě to zvládá http://www.womble.com/
Pears (1027)|7.5.2005 01:54
A jakou mas kvalitu? :-k Nebylo by (pro Tebe) lepsi ukladat to na VHS?
peer (11)|7.5.2005 07:48
hm -bídnou. Jak by to šlo líp udělat? Z toho DVD?
Nebo nezbývá než koupit TV kartu do computru?
Modena (1706)|7.5.2005 08:24
Rozhodně to druhý ! :-E
Nebo spešl nabírací kartu ! Mám Raptora od Canopus a nemá chybu !
Máš Hi-jku, tzn z kamery do compu to zvládá i VIVO grafárna přes S-Video a zvukovku ! Je na Tobě, jestli budeš chtít "inovovat", nebo kupovat další HW ! :-)
peer (11)|7.5.2005 08:28
takže ta DVD jsou nepoužitelná?
Modena (1706)|7.5.2005 08:30
:-? :-E
peer (11)|7.5.2005 08:38
[quote=Modena]:-? :-E[/quote]
toto jsem nepochopil
Modena (1706)|7.5.2005 09:08
Já se tady teď přiznám - nevím . . .
Vyloučil jsem DVD stolní rekordéry bez HDD ze svého zájmu hned po jejich uvedení, protože je nepovažuju za smysluplná zařízení ! Skutečně netuším, jak ten Tvůj výsledek vypadá na TV, ale jestli myslíš, že je můžeš použít jako jakýsi "master" konzervu, OK !
Já osobně si s analogem v S-VHS verzi vyloženě hraju v Premiere Pro, nagrabuji Raptorem, zkouším filtry a různé plugin-odšumovače, kontroluji na druhém TV monitoru a když se domnívám, že to je dobré, sestříhám, udělám menu a "konzervuji" do podoby finálního DVD. :-)
Tohle všechno ale dělám jen proto, že se vždy jedná o záznym, o který nechci časem přijít, protože jsou na magn.médiu ! Nechci tady rozpoutat diskuzi na téma - Věčnost DVD, aneb jací jsme byli optimisti - pořád se ale domnívám, že optická (alespoň ta kvalitní ) média několikrát přežijou pásky ! ! !
peer (11)|7.5.2005 11:48
To co je na DVD (z Hi8) je v prvotřídní kvalitě - nemám výhrady. Právě proto jsem chtěl k tomu mít možnost střihu.
Podobně záznam z jiných vstupů - z TV či SVHS je velmi dobrý.

Nevím co vydrží déle, jestli to Hi8 nebo DVD. V každém případě víc kopií na různých médiích zvyšuje šanci, že o data nepřijdu.

Takže problém u mně zůstává - jak s tím DVD záznamem aby to šlo stříhat a editovat?
Pitomec (10211)|7.5.2005 14:06
S tím záznamem nijak. Můžeš to zkusit třeba Canopus ProCoderem 2 převést do DV-AVI, pak editovat a následně zase z DV-AVI udělat DVD, ale je to práce na dvě věci. Prostě primární záznam musí být v DV, protože jedině tak s ním lze pracovat bez viditelné ztráty kvality. DVD rekordér si nech pro záznam TV pořadů, na které se podíváš a vymažeš - k tomuto účelu je to výborná věc, jinak na nic.
Pears (1027)|7.5.2005 14:17
Naprosto souhlasim s Pitomcem :-R
peer (11)|7.5.2005 15:10
[quote=Pitomec] DVD rekordér si nech pro záznam TV pořadů, na které se podíváš a vymažeš - k tomuto účelu je to výborná věc, jinak na nic.[/quote]

díky za odpověď - ušetřils mi spoustu zbytečné práce.

Takže na tu haldu Hi8 filmů si budu muset pořídit nějakou šikovnou kartu do computru.
Pitomec (10211)|7.5.2005 16:01
Na tu haldu filmů si můžeš koupit do PC FireWire řadič (pětikilo) a následně to kamerou D8 (která umí reprodukci V8/Hi8) tam dostat. Jestli tu kameru nemáš, tak si ji lze jistě někde vypůjčit.
KAŽDOPÁDNĚ ALE NIC NEGRABUJ DO PC PŘES NĚJAKÝ TV KARTY APOD. SRAČKY NEBO ZAPLAČEŠ NAD VÝDĚLKEM!!!
Taky lze využít třeba A/D převodník od Canopusu (ADVC-1394).
peer (11)|7.5.2005 16:29
[quote=Pitomec]Na tu haldu filmů si můžeš koupit do PC FireWire řadič (pětikilo) a následně to kamerou D8 (která umí reprodukci V8/Hi8) ...
Taky lze využít třeba A/D převodník od Canopusu (ADVC-1394).[/quote]
mám CANON UC9Hi - nevím co je reprodukce V8/Hi8.
ten převodník stojí kolem 250 USD? - tak to nejdřív zkusím ten FireWire řadič
Modena (1706)|7.5.2005 18:05
V8 - video 8 (čistej analog) 240 řádků, používán výhradně v kamerách jako konkurent VHS-C - stejná kvalita, stejné problémy :-E
Hi8 - zlepšené rozlišení, oproti VHS cca dvojnásobné (400 řádků), konkurent S-VHS, který nepronikl (téměř) za hranice používání v kameréch (SONY, HITACHI)
D8 - čistej digitál (specialita SONY), obdoba principu DV záznamu ve stejné kvalitě, ale schopný nahrávat i na tehdy výrazně levnější Hi8 materiál v DV kvalitě, vhodný těm, kdož své staré kamerování praktikovali ve výše uvedených starších systémech, některé tyto starší a nové kamery (rozuměj dražší) dokáží "digitalizovat" V8+Hi8 tím, že tyto pošlou po firewire na HDD :-)

Svou kamerou můžeš poslat video přímo do PC pouze analogově (S-VHS+ L/P audio cinch), doporučuji Ti nabírací zařízení, které Ti radí Pitomec, nebo co mám já (Raptor), dobře Ti radí i v tom, že používat za tímto účelem TV karty je humus ! :-k
A/D převodník v nabírací kartě je o řád lepší (někdy i o víc), než VIVO grafárny a TV tunery ! :-)
peer (11)|7.5.2005 18:48
[quote=Modena]
A/D převodník v nabírací kartě je o řád lepší (někdy i o víc), než VIVO grafárny a TV tunery ! :-)[/quote]

dík za informace,

a co WinFast TV2000XP Expert ?
clee (6592)|7.5.2005 18:52
winfast je porad tv karta, kazda tv karta jen zdigitalizuje signal nakym pochybnym cipem a posle nekompresovany video na sbernici, takze vsechny komprese provadi CPU, narozdil od prevodniku, kterej posila uz hotovej stream, kterej se jen ulozi na disk