Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Jak pridat titulky k audio knize - Subtitle Workshop

vitsvo (3)|11.3.2013 09:14
Rozhodl jsem otitulkovat nektere audio knihy pro lepsi uceni inglish na Androidu. Nasel jsem Subtitle Workshop, v pohode zvladne mp3, nacetl audio a vytvoril novy tit soubor s textem knihy. Muj problem je, ze nestiham. Pustim audio, na zacatku vety nastavim zacatek zobrazeni titulku (ALT+C), a pri dalsi vete bych mel ukoncit zobrazeni (ALT+V) a zaroven nastavit zacatek zobrazeni dalsi vety (ALT+C). Zatim to resim tak, ze po ukonceni kazde vety, zastavim (pauze) prehravani, udelam dva kliky (ALTC ALTV) a pokracuji v prehravani do konce dalsi vety. TAk se opakuje. Nejde to jednoduseji, jednim klikem? Cas konce titulku jedne vety je vzdy stejny jako zacatek dalsi vety (tedy ne jak u filmu).
Je nejake omezeni, kolik radku/znaku muze obsahovat jeden titulek?
Pripadne nejaky jiny soft, ktery by to umel lepe?

PS.
Vysledek budu smerovat do kontejneru (mkv) hlavne kvuli tomu, ze audio bude mit i preklad, tedy i ceske titulky a pri prehravani knihy mohu titulky prepinat, pripadne zobrazit oba najednou. Proto i ten Subtitle Workshop, ktery umi velice hezky vytvaret dve jazykove rady najednou.
mirekv (7169)|12.3.2013 07:48
Nevím přesně, jak to myslíš. Doba trvání titulku v SW jde nastavit, stejně jak to omezení. Asi požaduješ, aby při začátku nové věty automaticky skončil titulek předcházející věty. To by měl SW umět taky, jedná se o překrývání titulků, takže nový titulek automaticky ukončí ten stávající. Ale tohle jsem nikdy nedělal, tak nevím jak.
vitsvo (3)|12.3.2013 08:37
Dik alespon za reakci, snazil jsem se to popsat polopaticky, ale asi stejne blbe. Chtel jsem proste nahradit dvojklik ((ALT+V) + (ALT+C), jednim klikem, abych stihal casovat titulky bez prerusovani - zastavovani filmu (v mem pripade tedy audia). Vyresil jsem to uz scriptem.