Recenze  |  Aktuality  |  Články
Doporučení  |  Diskuze
Filmy a seriály, streamovací služby
Televize  |  Projektory
Audio a domácí kina
Multimediální centra  |  Ostatní
Svět hardware  |  Digimanie
Svět mobilně

Výběř "poloprofi" kamery do 20K

{KillaKilla} (9)|9.3.2013 10:50
Ahoj! Už nějakou dobu natáčím videa a bavím se úpravou, přidáváním efektů atd... Ale je na čase si pořídit novou videokameru a tak se ptám, která je podle vás v této relaci nejlepší :) koukal jsem na témata, ale některá jsou i rok stará a ve světě IT se to rychle mění, takže někdo nějaké návrhy?? :) děkuji moc
Pytkin (7947)|9.3.2013 12:08
20.000 je kategoria domacich hobby kamier ..
{KillaKilla} (9)|9.3.2013 13:29
[QUOTE=Pytkin;448327]20.000 je kategoria domacich hobby kamier ..[/QUOTE]

Ok, upravuji na Výběr "domaci hobby kamery" do 20k :)
ai (2993)|9.3.2013 16:47
podivej se na Canon, Panasonic a Sony, zkontroluj jejich top spotrebni modely a vyber si:
Canon - pekny obrazek, nemaji 50p
Sony - suprove stabilizatory
Panasonic - nejlevnejsi, super 50p, tri senzory, ale zato mensi
{KillaKilla} (9)|9.3.2013 20:17
Skvělé, děkuji za rozumnou odpověď :)
{KillaKilla} (9)|10.3.2013 12:57
Teď jsem někde četl, jestli se nevyplatí spíš si koupit zrcadlovku, prý to má mnohdy lepší obraz a ktomu dělá skvělé fotky... :) co myslíte?
razorder (124)|10.3.2013 18:11
Čau..já osobně jsem řešil podobnou věc a měl jsem i podobný rozpočet. nakonec pro mě vyhrála zrcadlovka, protože na trhu kamer za 20k dostaneš tak leda malou skoro plně automatickou hračku do ruky a smysl filmování tak končí. zrcadlovka je mnohem hravější a žádá si více pozornosti. takže teď otázka chceš-li zapnout rec a sem tam něco nazoomovat a pak už jen střihnout...kup kameru. chceš li si více vyhrát s ostřením, nastavením kompozice atd. kup zrcadlovku. nabízí více možností.
KamilZ (10277)|10.3.2013 18:41
{KillaKilla}:
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/34472-kompakt-na-video
https://www.tvfreak.cz/forum/showthread.php/32200-Sony-DSC-HX20V-kompaktny-videoborec

Dále si v sekci "Videokamery" (když vidíš přehled témat) klikni na "Hledat v této sekci" a zadej "kompakt"
{KillaKilla} (9)|10.3.2013 19:49
Dobrá otazka, natáčím hlavně Airsoftové videa, takže převážně v lese a občas i v budovách, ale naskytne se, že natáčím i video klipy a teď budu dělat pozvánku pro jeden tuningový sraz... Já jsem spíš přes ten střih, potřebuju dobrej materiál co pak budu stříhat, takže ideálně aby mi to samo ostřilo a stabilizovalo, takže asi nejlepší volba bude ta kamera, zmáčnout rec a víc se nestarat... A jak moc velký je rozdíl mezi kamerou za 2Ok a kamerou za 1Ok, protože jestli to jsou jen nějaké detaily, co amatér nepostřehne, tak to možná pro mě bude zbytečné... Co myslíte? :)
{KillaKilla} (9)|10.3.2013 20:45
Jen tak informačně, co řikáte na tuhle? :) kdyby stála tak 2oK http://www.sony.cz/product/cam-high-definition-on-memory-stick/nex-vg10e/technicke-specifikace#tab díky :)
josefíka (651)|10.3.2013 21:23
Jestli chceš jen mačkat, tak kamera za 10k fakt stačí. Občas (spíše často) nevyjde záznam. Chceš-li trochu aby vyšel záměr, tak kamera za 20-25k je volba. Máš trochu možnost to ovlivnit. Více kreativiti = více peněz. Zde lze nastavit hodně věcí, ale musíš to umět a vědět co děláš. Tady teprve nastává, jestli kameru nebo foťák. Kamera svou ergonomií umožní hned pracovat, foťák bude chtít pár vhodných doplňků.
jarino1978 (8045)|10.3.2013 21:43
[QUOTE={KillaKilla};448527]Jen tak informačně, co řikáte na tuhle? :) kdyby stála tak 2oK http://www.sony.cz/product/cam-high-definition-on-memory-stick/nex-vg10e/technicke-specifikace#tab díky :)[/QUOTE]

neviem, či si robíš srandu, alebo to vypisovanie aj myslíš vážne, ale dať tu odkaz na tú Sony kreatúru a točiť s ňou v lese, na budovách 9-)
neviem, čo riešiš, kúp si GoPro Hero a na začiatok ti to stačí.
{KillaKilla} (9)|11.3.2013 09:33
Naskytla se mi příležitost jí od známého koupit levněji, tak se ptám, nechci točit jen v lese a budovách ;) jak jsem psal, mám i jiné možnosti :)
Jinak všem děkuju za reakce!! :)
BEPE (539)|11.3.2013 15:53
Myslím, že Jarino 1978 má pravdu. Pro takové natáčení jako je airsoft nebo tuning a pod. outdorové věci, čili akční věci je asi nejlepší ten GoPro. Jinak ty foťáky jsou spíš na komponované záležitosti jako je hraná tvorba a dokumenty, kdy je fůra času na komponování, zaostřování, aranžování. Pro reportážní věci potom bezesporu plnokrevná kamera. No a jak už bylo navrženo pro vyložené akčňovky jako motokros, snowbording a pod. potom ten GoPro, nebo něco podobného, zvláště když to má být subjektivní kamera.
{KillaKilla} (9)|11.3.2013 17:16
špatn jste mě pochopili... Já sice natáčím airsoft, ale hraný airsoft, což znamená žádné natáčení při akci nebo tak, prostě vše je připravené jen se točí :)
{KillaKilla} (9)|14.3.2013 22:29
Gantlemani, co řikáte na Canon LEGRIA HF S100 ??? :)
jarino1978 (8045)|14.3.2013 22:32
keďže je to Canon, tak OK. :-)-